hassas-karma cilt sorunları..

Merhaba Yüzümde t bölgesi yağlı minik sivilceler ve özellikle çene bölgemde kapalı komedonlarım var Yanaklarım normal olmasına ve şimdiye kadar hiç çıkmamasına rağmen sol yanağımın küçük bir kısmında iltihaplı çıkan ve daha geçmeden hemen yanında bir tane daha çıkan sivilceler oluşmaya başladı Kendileri geçse bile o kısımda kırmızı izleri duruyor Az çok cilt bakım rutinim var Cildim aynı zamanda hassas olduğu için kullanacağım ürünlerinin içeriklerine dikkat etmek istiyorum Kapalı komedon, sivilce ve izlerine de iyi gelecek ürünler kullanarak cilt bakım rutini oluşturmak istiyorum Bu konuda ve ürün içerikleri hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
Merve S. - 28 Yaşında - Şanlıurfa
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Karma ciltliler T bölgesinde yağlanma, parlama hissederken yanaklardaki susuzluk ve kuruluk rahatsız eder. Yağ salgısı fazlalığı olan yerlerde gözenekler belirginleşmeye meyillidir, siyah nokta oluşumuna yatkın bir cilttir.

Ara sıra çıkan sivilceler ve alın /burun/ çene bölgesindeki parlama yüzünden yağlı cilt ürünü seçmeye başlarlar. Bu da derinin diğer susuz bölgelerini çok rahatsız eder.

Karma cildin sağlıklı yapısını kurmak için ne yapmalı?

·  Sert içerikli temizleme jellerinden vazgeçin. Jelle temizliği mutlaka tonikle tamamlayın.

·  Kullandığınız pudra ve fondöten gibi yüzey renklendirici makyaj malzemenizi (BB kremler hariç) direkt cilde uygulamayın. Altına mutlaka dengeleyici nemlendiricinizi sürün.

·  Temizleme süngeri kullanmanız arınmaya katkı sağlar. Siyah nokta oluşumunu engeller.

·  Akışkan yapıda (fluid,emülsiyon) hafif, ama su kilitleme yönünden zengin kozmetikler seçmeniz doğru olacaktır.

·  Salyangoz salgılı kozmetikler yağlı bölgeyi etkilemeden tüm yüzü nemlendiren, karma cilt iyileştiricileridir.

·  Cildinizin yağ ve su dengesini kurmasına yardım etmek için haftalık bakımla destek çıkmanız gerek.Adet dönemlerinde yağlanma hormonal olarak tetiklendiğinden, sivilce oluşumuna müsait ortamı engellemek için peeling ve killi maskenizden yararlanın.

.  Güneş ışınlarının yağlanmayı tetikleyici ve kuru bölgeleri iyice kurutan etkisini asla göz ardı etmeyin ve yazın SPF korumalı nemlendiricinizi aksatmayın.

Arzu ettiğiniz tarzdaki ürünleri alta ekledim.

Sevgiler..


 

Önerilen Ürünler

18
135,00 ₺ 220,90 ₺
Cilde doğal detox yapan volkanik kil
199,90 ₺
Güne aydınlık, pürüzsüz bir cilt ile başlayın
70,00 ₺
Ciltteki beyaz ve siyah noktaları gidermeye yardımcı organik mersin suyu
177,00 ₺ 177,00 ₺
UVA ve UVB ışınlarına karşı organik güneş kremi
Kampanyalı
41,72 ₺ 49,90 ₺
Yüz temizleme süngeri
1
79,00 ₺ 88,00 ₺
Yağ ve nem dengeleyici nemlendirici