hassas karma cilt..

Merhaba 28 yaşındayım T bölgem yağlı özellikle burun çevresi yanaklarım kuru ve cansız Ayrıca burnumda çok fazla siyah nokta var Kullandığım ürünler ya sivilce yapıyor ya yeterince nemlendirmiyor yada t bölgemi yağlandırıyor Yanaklarımda ve özellikle burun çevremde kılcal damarlarım çok belli oluyor Yediğim çoğu besinler sivilceye neden oluyor Güneşe çıktığımda çok kızarıyorum Cilt tipime eczane de baktıklarında kuru varma aşırı hassas cildin var demişlerdi Uygun ürün bulamıyorum yarı da attığım çok gazla ürün oldu Yardımcı olur musunuz?
teşekkürler
Rüya A. - 29 Yaşında - İzmir
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Rüya Hanım Merhaba,

Karma cilt tipinde T bölgesinde yağlanma, parlama hissederken yanaklardaki susuzluk ve kuruluk rahatsız eder. Yağ salgısı fazlalığı olan yerlerde gözenekler belirginleşmeye meyillidir, siyah nokta oluşumuna yatkın bir cilttir.

Ara sıra çıkan sivilceler ve alın /burun/ çene bölgesindeki parlama yüzünden yağlı cilt ürünü seçmeye başlarlar. Bu da derinin diğer susuz bölgelerini çok rahatsız eder.

Karma cildin sağlıklı yapısını kurmak için ne yapmalı?

·  Sert içerikli temizleme jellerinden vazgeçin. Jelle temizliği mutlaka tonikle tamamlayın.

·  Kullandığınız pudra ve fondöten gibi yüzey renklendirici makyaj malzemenizi (BB kremler hariç) direkt cilde uygulamayın. Altına mutlaka dengeleyici nemlendiricinizi sürün.

. Temizleme süngeri/bezi kullanmanız arınmaya katkı sağlar. Siyah nokta oluşumunu engeller.

·  Akışkan yapıda (fluid,emülsiyon) hafif, ama su kilitleme yönünden zengin kozmetikler seçmeniz doğru olacaktır.

·  Salyangoz salgılı kozmetikler yağlı bölgeyi etkilemeden tüm yüzü nemlendiren, karma cilt iyileştiricileridir.

·  Cildinizin yağ ve su dengesini kurmasına yardım etmek için haftalık bakımla destek çıkmanız gerek.Adet dönemlerinde yağlanma hormonal olarak tetiklendiğinden, sivilce oluşumuna müsait ortamı engellemek için peeling ve killi maskenizden yararlanın.

·  Güneş ışınlarının yağlanmayı tetikleyici ve kuru bölgeleri iyice kurutan etkisini asla göz ardı etmeyin ve yazın SPF korumalı nemlendiricinizi aksatmayın.

·  Gün içinde T bölgesindeki yağlanmayı alarak 3 saat kadar mat bir yüzey yapan, makyaj üzerinden bile kullanılabilen  \'yağ emici\' mendillerden yardım alın. 

Rosacea rahatsızlığınızı da göz önüne alarak organik içerikli ürün reçetesini alta ekliyorum.

Sevgiler...


Önerilen Ürünler

8
204,00 ₺
Arındırıcı, gözenek sıkılaştırıcı, yenileyici ve canlandırıcı maske
90,00 ₺
Arındırıcı doğal kil maskesi
135,58 ₺
Rosacea'lı, yağlı ve geniş gözenekli cilt tipleri için
1
77,76 ₺
Antioksidan içeriğiyle akne, siyah nokta ve lekelere karşı savaşır
1
10,14 ₺ 101,36 ₺
Ciltteki sebumu dengeler, siyah noktaları derinlemesine temizler