ciltte pullanma ve gözaltı torbaları..

Merhabalar,

yaşım 35 Doktorumun yazdığı ürünler çok pahalı Onların yerine sizden alabileceğim ürün önerisi rica edecektim Cilt için neostrata ultra smoothing cream Gözaltı için neostrata bionic eye cream plus yazdı Ben gözaltlarıma çöküntü olduğu için zaman zaman dolgu yaptırıyorum Morluk yok bazen ödem sorunum oluşuyor ve hafif tam gözümün altında az birşey torbalanma sorunu oluyor bazen baya belirginken bu hafif torbalanma bazen de hafif inmiş yatışmış oluyor Verdiği kreme göre daha uygun fiyatlı gözaltı kremi önerir misiniz?
günlük kullanma uygun aydınlık verirsede iyi olur :)
cildim ise bu ara aşırı derece kuru, hiçbir şekilde makyaj kabul etmiyor pul pul duruyor Yanak bölgemde buruna yakın yerler kırmızımsı duruyor hafif şekilde Birde bu ara çene bölgemde sivilceler var
Figen ?. - 36 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Açık tenli, ince yapılı, kılcal damarlı veya rosacea sorunu olan ciltler, kış yaklaştıkça özel bakım istiyor. Soğuklar şiddetlendikçe hassasiyetiniz de arttığı için, zengin, sakinleştirici içerikleri olan kremler, destek serumlar kullanmanız sağlıklı yapısını devam ettirmesini sağlayacak.

Nemlendiricinizin ve gece kremlerinizin cildin bağışıklık sistemini güçlendiren vitamin ve mineraller içermesi, \'soğukla teması\' en az hasarla atlatmasına yardım edecektir.

Ayrıca nem tutma kapasitesini artırmak için cildin alt tabakasında \'nemi kilitleyecek\' olan serumlar derinin kurumasını engelleyecek, yağ su oranının dengede kalmasına yardımcı olacaktır.

Kışın sakınmanız ve yapmanız gerekenler:

Sıcak ortamdan sokağın soğuk havasına korumasız çıkmak yahut buz gibi sokaktan ısıtılmış bir ortama gitmek kılcal damarları artırır, rosaceayı tetikler. Nemlendiricisiz sokağa çıkmayın.

Haftada iki kez sakinleştirici ve onarıcı maskeler kullanın.

Kremlerinizi seçerken shea yağı, argan, hyaluronik asit, hodan yağı, aloe vera, jojoba gibi yumuşatan ve besleyen içerikler olmasına özen gösterin.

3-4 damla argan yağını avucunuzda gece kreminize karıştırarak kullanın. Onarma ve yumuşatma gücünden yararlanın.

Ozonlu yağlar, kış aylarında hassas ciltlerin kurtarıcılarındandır. Aralık ayında yapacağınız bir kür kılcal damarların iyileşmesine destek olacaktır.

Ciltte yanma ve gerilme olduğunda acil onarım kremlerinden yardım alın. Yeni kızarıklıkların yerleşmesine izin vermeyin.

Çok sıcak suyla yıkanmayın. Banyo çıkışı mutlaka sakinleştirici maskenizi uygulayıp, duruladıktan sonra serumunuzu sürün.

Cildiniz hem yağlı hem kılcal damarlıysa akışkan yapıda (fluid) kremler ve nem yükleyen maskeler seçin.

Neme doyun: İster kuru, ister yağlı bir cildiniz olsun; cildin kış aylarında en çok ihtiyaçlarından biri nemdir. Cilt yapınıza bağlı daha yoğun nemlendiriciler kullanmak, cildinizin geleceği için harika bir adım olacak. Hyalüronik asit, C ve E vitamini, Aloe Vera içerikli kremleri bu dönemde incelemekte oldukça yarar var! 

Küçük bir sır: Yağlardan yardım alın. Argan Yağı, Ozon Yağı,
Hindistancevizi  Yağı, Shea Butter gibi yardımcı yağlar, soğukla mücadelede destekçiniz olacaktır. Kremlerinizin içine damlatacağınız birkaç damla yağ cildinizi dış etkenlere karşı koruyacak, daha dayanıklı ve nemli olmasını sağlayacaktır.

Güneşten korunun: Güneşin sıcaklığını hissetmeseniz de güneşin UVA ve UVB ışınları hala sert ve zararlı! Yüzünüzde kış aylarından kalma sevimsiz bir güneş lekesine merhaba demek istemiyorsanız; tüm mevsimlerde nemlendiricinize ek bir güneş koruyucu ya da SPF'li bir nemlendirici tercih etmelisiniz.

Sıcak sudan kaçının: Soğuğun verdiği gerginlik hissini, sımsıcak bir banyo/duş ile geçirmeye çalışmak en büyük hata! Yüksek ısılı su, vücudun nemini kaybetmesine ve kurumasına neden olur. Bu yüzden, banyonuza sıcak su yerine mümkün olduğunca ılık su eşlik etsin.

Ölü derilere veda edin: Yüzünüzü ve vücudunuzu kurumuş, pul pul dökülen derilerden haftada 1 kez mutlaka arındırın. Böylece yüzünüze ve vücudunuza uyguladığınız bakımların daha işlevsel olmasını sağlayabilir, kötü görüntülerden kurtulabilirsiniz.

Ellerinizi koruyun:Kuşkusuz ki soğuk havaya direkt maruz kalan eller, korunmayı hak ediyorlar. Sıcak/soğuk su dengesi , özellikle kış aylarında korunmalı ve ılık su ile yıkanmalı eller. Soğuk havaya maruz kalmadan koruyucu ve nemlendirici bir el kremi sürülmeli ve akıllı telefonlara dokunulmasa bile eldivenlerden vazgeçilmemeli..
 
Dudakları koruyun: Kurumuş, çatlamış, bakımsız görünen dudaklara karşı lip balm/ dudak balmını ihmal etmeyin. 15 günde bir uygulacağınız dudak peelingi ve her gün uygulayacağınız lip balm ile dudaklarınız çok daha sağlıklı görünecek. Makyaj yapıyorsanız, rujunuz daha kalıcı ve rengi daha belirgin olacak.

Bol su tüketin: Bedenimiz en az yaz aylarındaki kadar su tüketir kış aylarında da... Daha susamış hissederiz kendimizi genelde ama elimiz bir türlü su içmeye gitmez. Cilt ve genel sağlığınız için gün içerisinde bol bol su tüketin.

Vücudunuzu fırçalayın: Sabah uyandığınızda vücudunuzu ayaktan başlayarak yukarı yöne doğru kuru bir cilt fırçası ile fırçalayın. Bu uygulama kan dolaşımını hızlandıracak, vücut ısınızın yükselmesini ve daha az üşümenizi sağlayacak. Aynı zamanda düzenli uygulandığında selülit görünümünü düzeltecek ya da oluşmasına karşı çıkacak. 

Saçlarınıza ilgi gösterin: Kış aylarında saçlar daha çok yıpranır. Sebebi sadece soğuk hava, rüzgar değildir. Kışın, -özellikle sinüzite karşı- fön makinesine daha fazla ihtiyaç duyarız ve saçlar daha fazla ısıya maruz kalırlar. Bu sebeple saçlarınızın yapısına uygun bir şampuan-saç kremi eşliğinde haftada 1-2 kez besleyici ve nemlendirici saç maskesi uygulayın.

C Vitamini desteği alın: C vitamininin sağlık üzerindeki pozitif etkilerini bilmeyen yoktur. Stresle mücadeleden, soğuk algınlığına karşı durmasına, hücre yenilenmesine kadar birçok olumlu etkisi var. C vitaminini her gün yediğimiz meyve ve sebzelerden karşılayabildiğimiz gibi, Sağlık Bakanlığı onaylı besin takviyelerinden de destek alabilirsiniz.
Aman dikkat, fazlası zarar!

Not: Önerilerimi seçenekli olarak altta ekliyorum.

Sevgiler...Önerilen Ürünler

18
80,00 ₺
Ölü derileri atmak için el yapımı peeling
15
60,00 ₺
Her yaştan kuru ve hassas ciltlere %100 doğal temizlik
12
68,00 ₺
Tüm yüz için doğal bakım
3
68,00 ₺
El ve vücudunuz için nemlendirici bakım kremi
51
75,00 ₺
Yatıştırıcı, arındırıcı ve canlandırıcı el yapımı tonik
1
98,00 ₺
Hem ozon hem de argan gücü
3
125,00 ₺
Yorgun ve hassasiyeti artmış ciltler için
1
119,00 ₺
Olgun ciltler için kusursuz ve ödüllü bakım
1
119,00 ₺
Kırışıklık karşıtı ve nemlendirici
99,00 ₺
Nemsiz ve hassas ciltleri nemlendirir, besler, arındırır, rahatlatır ve tazeler
129,91 ₺
Cildinizde ve saçınızda saf argan yağı ile mucizeyi yaşayın
1
79,90 ₺
Cilt, saç ve tırnak bakımı için doğal hindistan cevizi yağı
99,00 ₺
Yorgun ve şiş gözler için tazeleyici destek