zayıflarken cildin sarkması ve mimik çizgileri..

Merhabalar Ben 26 yaşındayım Yakın zamana kadar akne sorunum vardı bunun için genelde temizlik için belli bir markanın sabununu kullanıyordum Dışarı çıkarken bb krem sürüyorum yaz aylarında güneş kremi kullanmaya çalışıyorum bunun dışında makyaj ürünü kullanan biri değilim 25 yaşından sonra gündüz ve gece için tüm ciltlere uygun krem ve göz çevresi için göz kremini kullanmaya başladım Göz çevrem ile ilgili sorun yaşamadım ancak bu sene burnumdan ağız kenarına doğru inen çok hafif mimik çizgisi ve alnımda ilk ince çizginin belli belirsiz oluşmaya başladığını hissediyorum Geçen sene hızlı şekilde kilo vermemde bu durumun hızlanmasına sebep olabilir, dışarıdan belli çok belli olmuyor ama ileride daha derinleşmemesi için kendi yaşıma uygun düzenli kullanabileceğim doğal ve güvenilir ürün seçmek istiyorum Alerjik bir bünyeye sahibim ve cildimin hassas bir yapısı var Çabuk tahriş olmaya ya da dudak üstü çevrede kullandığım ürüne göre kurumaya ve kızarmaya meyilli Bu yüzden de marka ve ürün seçimi daha da zor oluyor Bana 26-30 yaş aralığında düzenli kullanabileceğim temizlik,serum,krem ,güneş kremi gibi uygun ürün önerisi ve özellikle bu ilk belli belirsiz ağız bölgesindeki mimik çizgilerini hafifletebilecek tavsiyelerinizi bekliyorum Yardımlarınız için teşekkür ediyorum
Nesrin K. - 26 Yaşında - Kocaeli
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Elinize bir lastik ip alın. Çekin bırakın, çekin bırakın. Gerin iyice, tekrar bırakın. Lastiğin bir esneme kapasitesi vardır, bir an gelir esnetip geri bıraktığınızda artık esneyemez hale gelir. İşte kilo alıp verirken de deriye elastikiyeti veren lifleri böyle yorarız ve sarkmalara sebep oluruz.

Fazla kiloları vermek, hepimizi mutlu eder ama bazen cildimizde istemediğimiz sonuçlara neden olabilir. Diyet yaptığımızda kilo kaybetmeye başladığımızın ilk fark edildiği yer yüzümüzdür. Dengesiz ve hızlı kilo kaybının bedeli yüzün çökmesidir.

Deri altı hacmini yağ, kas ve kemiklerimiz oluşturur.

Yanlış ve hızlı yapılan diyetlerle yüzünüzün destek yastıkçıkları olan yağ tabakası da incelir ve deri tok durmaz, yüzde yaşlanma hızlanır.

Özellikle, yanaklarda, ağız kenarlarında, kaşlarda düşmeler ve gözlerde içeri çökmeler olur.

Kişi daha ince ve sağlıklı bedene sahip olmasına rağmen yüz yorgun ve mutsuz görünür.

Özellikle 35 yaşını geçmiş kişilerde hızlı ve çok kilo kaybı, önlem alınmaz ise yüzü yaşlandırır.

Aklınızda bulunsun...

Ne kadar hızlı kilo verirseniz o kadar çok sarkarsınız. Ani zayıfladıktan sonra cildinizde sarkma problemi ile karşılaşmanız doğaldır.

Spor eşliğinde, yavaş kilo kaybı yüzün diriliğinin korunmasında yardımcı olur.

Bu sırada özellikle güneş hasarından kaçınmak gerekir. Hacim kaybeden dokularda güneş hasarı elastikiyeti de etkiler (kolajen ve elastin) ve sarkmayı hızlandırır. Güneş hasarlı ve yaşlı ciltte kollajen yetersiz veya hasarlıdır, içi boşalmış deriyi yerinde tutamaz. Yeniden üretimini artıracak destek gerekir.

Ciddi bir zayıflama programından sonra cildinizin tekrar sıkılaşması altı aya kadar uzayan bir zaman alabilir. Deri elastikiyetini destekleyen kolajen üretiminini artıran serum ve kremleri en az 6 ay kullanın.

Yeşilliklere, baklagillere, keten tohumu, ceviz, badem gibi yağ asitlerince zengin, E ve C vitamini destekli gıdalarla en az 6 ay doğru beslenin. Beslenme planınıza yeteri kadar protein dahil edin. Proteinler elastin ve kolajen üretimi üzerinde direkt etkilidir.

Nemi tam olan ciltte hücre yenilenmesi tam gaz işler. Suyu asla ihmal etmeyin. Nemi azalan deri, kırışmaya ve elastikiyet kaybına eğilimli olacaktır.

Yaş aldıkça hem derideki kollajen miktarı azalır, hem kalitesi düşer bu yüzden deri sarkar! Bu sebeple 35 yaş üstü kişilerde ağır diyetlerden sonraki sarkmanın toparlanması daha uzun sürer.

İster vücut ister yüz için olsun; spor kadar, beslenme kadar kremlerle destek de şarttır. C ve E vitaminleri, antioksidanlar, Q10, AHA içerikler kolajen sentezini desteklediği için krem seçerken göz önünde bulundurun. Yeni oluşacak sıkı cilt için oldukça yararlı olacaktır.

Peeling yapmak, kan dolaşımını hızlandırdığı ve ölü tabakayı atıp alttan yenilenmiş hücrelerin yüzeye hızlı gelmesini sağladığı için sıkılık bakımının parçasıdır.

Yüz yogası, vücuda düzenli masaj, sarkan kolları ve bacakları toparlamak için işe yarar destek bir yöntemdir.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
2
77,50 ₺ 155,00 ₺
Güçlü antioksidan etkili serum
Kampanyalı
3
57,50 ₺ 115,00 ₺
Elastikiyetini kaybetmiş ciltler için
69,99 ₺
Cilde parlaklık ve canlılık kazandırır
Kampanyalı
102,49 ₺ 126,50 ₺
Uyku sırasında cilde nem deposu
75,00 ₺
Besleyici ve nemlendirici etkiye sahip gündüz kremi
47,50 ₺
Nemlendirici ve sıkılaştırıcı yüz peelingi
39,90 ₺
Arınmış ve ışıltılı bir cilt isteyenlere
59,90 ₺
Canlılığını yitirmiş ciltlere nem takviyesi

Benzer Sorular ve Cevapları