kistik akne..

Mrb cevaplarsanız çok mutlu olucam Siirtte yaşıyorm burda devlet hastanrsnde tek cildiye var sanırım 3 yıl toplam da 15 16 kez gittim ilgilenmiyor ezbere ilaç veriyorlar Çok fazla aknem yağ bezem ve iltihaplı kocaman sivilcelerim var 3 4 tane yanyana çıkıyor 2 3 hafta kıpkırmızı kalıyor Kadındoğuma gittim kist var dedi haplarımın 2 Kutusundayım ama hala düzelen bşy yok hala kocaman sivilcelerim çıkıyor Lütfen kullandığı m ürünlerim hakkında yorum yaparmısnz Belki ürünlerim yanlıstır La roche antishine antibirrillance renkli güneş kremi Bioderma sensibio tonik Moos sivilce karsıtı yıkama jeli İsis pharma neotone kahverengi lekelerim için serum Avene hydrance nemlendirici krem Çok teşekkür ederim
Ayla T. - 25 Yaşında - Siirt
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Akne de tedavi gerektiren bir hastalıktır. 
Sebebi sivilce gibi kirlilik yada yiyecekler değildir.

Kistik akne polikistik over sendromundan muzdarip kadınlar arasında daha yaygındır.
Doktor kist var dediğine göre sebep bu olabilir.
Ama onun dışında genetik de olabilir.

Kistik sivilcenizi veya diğer sivilcelerinizi asla patlamayın ve sıkmayın. Zaten yaygın sivilcelerden farklı olarak, kistik sivilceler sizlere tipik olarak sivilceyi patlatma veya sıkma olanağı tanımaz. 

Kistik akne lezyonlarının derinliği nedeniyle, patlatma veya sıkma tamamen olanaksız hale gelir ve bu denendiğinde iyileşme günlerden haftalara kadar sürebilir. İltihap kapmış bir sivilceye ne kadar dokunursanız, sinir bozucu ve çirkin bir hal alır. Eğer kistik sivilceyi patlatmaya çalışırsanız ağrılarınız artmaya başlayacaktır. Ayrıca patlatmaya çalışırsanız ileri de geçmeyen bir yara izine dönebilir.  

Günde yüzlerce kez elimize aldığımız, yanağınıza dayadığımız cep telefonlarının yüzey ısısı mikropların tutunmasına ve üremesine çok müsait. Ellerimizdeki mikroorganizmalar bu yüzeyde ürüyor. Telefonu her kulağa götürdüğümüzde yüzümüze, telefon yüzeyindeki milyonlarca mikrobu da taşımış oluyoruz. 
Hele, omuzla baş arasına telefonu sıkıştırıp konuşurken.

Cep telefonlarınızı her gün alkol bazlı mendillerle temizleyin.

Ellerinizi sık yıkayın.

Başkalarının telefonunuzu kullanmasına müsaade etmeyin.

Kulaklıkla konuşmayı tercih edin.

Ellerinizi sık yıkayın.

Havlu ve yastık kılıfı gibi günlük yüzünüze dokunan eşyaların tahriş ve hassasiyetini azaltmak için, bu eşyaları güçlü deterjan ve ağartıcılarla yıkamaktan kaçının. Bunun yerine, doğal ve kokusuz çamaşır ürünlerini tercih edin. Ayrıca sivilcenizi daha da kötüleştiren bakterilerden uzak kalmak için havlu ve yastıklarınızı sık sık değiştiriniz.

Çay ağacı, lavanta, limon, salisilik asit gibi bakteri karşıtı (antiseptik) içerikli ürünlerle cildi temizleyin.

Aşırı yıkamak, cildinizin yüzeyinin iyice tahriş olmasına yol açar ve sivilceler artabilir. Ovalayıp tahriş etmeyin. Yüzünüze, elinizi çok sürmeyin. Zaten ciltte bulunan bu mikrobun yağ kanalına girmesini kolaylaştırırsınız.

Yanaklarınıza ve alnınıza değen saçları toplayın.

Sivilceleri sıkıp yan dokuya da sıçratmayın, kalıcı izler bırakırsınız.

Allık fırçanızı sık sık mikroplardan arındırın.

Yağsız formüllü ve antiseptik içeren fondötenler, kapatıcılar kullanın.

Cildi disiplinle her sabah ve akşam uygun kozmetikle temizleyin ve yağ salgısını baskı altına alan nemlendiriciler kullanın

Geceleri, temizlikten sonra derinin kendini onarması için üretilmiş akne kremleri sürün

Terleme sonrası(gözenekler mikrop girişine daha açık olduğundan) hemen duş alın.

Yaz aylarında güneş deriyi kalınlaştırır, sivilcelerinizin çoğalmasına sebep olabilir. Formülünde su temeli olan güneş koruyucuları kullanın.

Cildin yağ kontrolünü sağlamak için doktorunuz, aknenin şiddetine göre asitlerle yapılan kimyasal soyma işlemi uygulayabilir. Ancak unutmayın ki tedavi bir iki ayda sonuç veren bir şey değildir ve süreklilik, sabır ister. Glikoik (AHA), laktobionik, sitrik asit içeren kozmetiklerle de akne kontrol altına alınabilir. Ama asla unutmayın ki bu tarz ürünleri kullanırken gündüzleri en az 30 SPF içeren bir koruyucu kullanmalısınız. Şimdi içinizden \'neden\' diyorsunuz! Çünkü asitle yapılan her işlemde eğer deriyi güneş ışınlarından korumaya almazsanız size gayet hassaslaşmış\'lekeli\' bir cilt armağan eder. Sonra da lekelerle savaşmak için para dökersiniz...

Saçlarınızın yanaklara değmediği bir saç modelini benimseyin.

Aktif akneler olunca peeling yapılmayacağını unutmayın.

Ozonlu jeller bir haftalığına gece kreminiz olsun. Sabaha kadar sivilcelerin sönmesine yardım edecektir.

Haftada iki kez bakteri karşıtı killi maske uygulayın.

Kistik akne deri altındaki bir sorun olduğu için sadece kozmetik bakım ile geçmez.
Mutlaka reçeteli ilaç da kullanmanız gerekir.
İyileşme süreci 6/8 aydır.

Kullandığınız ürünlerde bir sorun yok.
İlave olarak Akne Kremi ve Maske ekledim.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

8
179,50 ₺ 359,00 ₺
Gözenek sıkılaştırıcı ve nemlendirici
1
82,51 ₺ 165,00 ₺
Karma Yağlı ve akneli ciltler için