iri gözenek, ton farkı..

Yaklaşık 3 sene önce acnegen tedavim bitmişti Fakat sorunlarım devam ediyor Yağlıya dönük karma ve hassas bir cilt tipim var Cilt bakım rutinimi çok nadiren atlarım buna rağmen yıllardır sorunlu bir cilde sahibim Beyaz tenliyim fakat yüzüm genelde yer yer kızarık olduğu için tenim daha koyu görünüyor Bunun yanında iri gözenek, seyrek bir şekilde siyah nokta ve yüzümle birlikte dekolte bölgesinde sivilce ve leke problemi yaşıyorum Ve lazer epilasyon işlemine devam ediyorum önereceğiniz ürünlerle birlikte dermaroller uygulasam (0 75mm) sorun olur mu?
Hilâl K. - 21 Yaşında - Adana
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Hilal Hanım Merhaba,

Lazer epilasyon ile dermaroller uygulamasının asla aynı gün olmaması gerekir.
Aralarında bir hafta süre olmasına dikkat ediniz .
Ve kış ayında dahi olsak, lazer sonrası da dermaroller sonrası da dışarı çıkarken MUTLAKA 50 spf bir koruyucu kullanın. 

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır.

Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır.

Doktorların kullandığı dermaroller'ler daha derine inen (2 mm) iğnelerden oluşur. Ev kullanımı veya estetisyenler için olan dermaroller'ler daha kısa iğnecikler içerir. (0,5 mm) Kırışıkların azalması için daha derin (1mm) uçlar kullanmalısınız.

Cildi uyardığı için ve ardından sürülen kozmetikleri serumları deri çok hızlı ve derine emdiğinden, kullanılan serumların etkisini ikiye katlayan bir sistem diyebiliriz. Sağlıklı hücreler, lif üretimi, Hyalüronik asit üretimi artıyor, cilt aydınlanıp, geriliyor.

Nerelerde kullanılır?

Yüzde, ellerde, dekoltede, selülitli bölgelerde, çatlaklarda kullanılır. Roller yapıldıktan sonra deriye sürülen ürün çok daha derine emildiği için selülit kremlerinden maksimum fayda sağlanır..

Yüzde uygulandığında minik bir tahriş oluşturulduğundan, vücut orayı onarmak için derhal yeni hücre oluşumunu başlatır. Dolayısıyla antiaging ürünleri dermaroller ile kullanırsanız çok daha keskin düzelmeler görür ve kısa sürede sonuç alırsınız.

Nasıl kullanılır?

Uygulamayı evde yapabilirsiniz...

Çukurların gitmesi için dermaroller uygulamasını seçtiyseniz şunu unutmayın ki \'derin çalışılması\' gerekir ve siz değil, bir hekimin uygulaması daha sağlıklı olacaktır.

Dermaroller her zaman yüzü antibakteriel bir temizleyiciyle temizledikten sonra uygulanır. Deride ürünün alt tabakaya geçeceği binlerce minik kanal açılacağı için cildin çok iyi temizlenerek başlanması şarttır. Bastırmadan, silindiri yüzeyde yatay ve dikey olarak gezdirirsiniz. Kızarma olabilir ama kanama olmamalıdır!

Ne kadar süre kullanılır?

Dermaroller kür olarak uygulanır. Sık kullanılması deride tahriş yaratır ve hırpalar. Hijyen çok önemlidir. Haftada bir kez uygulayarak 4 seanslık kür ile başlayabilirsiniz.

On beş gün ara vererek 5 nci seansı yapabilir, on beş gün ara vererek altıncı seansı yapabilirsiniz. Sonrasında da ayda bir kez uygulayarak derinin sağlıklı yapısını devam ettirebilirsiniz.

Ne kadar sıklıkla yapılacağına doktorunuz yaşınıza, derinin ihtiyacına ve yapısına bakarak karar verecektir. Haftada bir kez uygulanarak altı seans yapılmasına, sonrasında da on beş günde bir uygulanmasına doktor karar verebilir.

Uyguladıktan sonra bakım?

Hafif kızaracaktır elbet. Dermaroller yaptıktan sonra mutlaka ürün sürülmeli. Amaç zaten cildin uyarılması ve yenilenmeye hızla başlamasıdır. O halde, derinizde \'sorun\' ne ise ona göre ürün sürülmesi gerekiyor.

Antiaging etki için vitamin ve sıkılaştırıcı aminoasit içerikli ürünler kullanın.

Çatlak alanda gerginliğini yitirmiş derinin yeniden elastikiyetini kazanması için kolajen ve aminoasit içeren ürünler sürün.

Selülitli bölge ise dermaroller uyguladığınız alan, kafein içerikli ürünler kullanın.

En az 1 saat sonra nemlendiricinizi uygulayın.

Dermaroller sonrası lütfen mümkünse güneşe çıkmayın. Çıkacaksanız da nemlendiricinizden sonra mutlaka yüksek SPFli bir güneş koruyucu kullanmayı unutmayın.

Not: Benim önerim ikisi bir arada olursa ve eğer bir komplikasyon oluşursa sebebini ayırt edemeyeceğiniz için,  biri bitince diğerine başlayın.

SIRT, BOYUN, GÖĞÜSTE SİVİLCE

Sırtta yahut boyunda, yahut göğüslerin arasındaki bölgede... Sivilcenin oluşma sebebi aynıdır:

Gözeneğin içindeki kılın köküne bir yağ salgı bezi bağlıdır.

Görevi kıl keseciği boyunca yağ salgılayıp, yüzeyde, derinin doğal savunma ve koruma tabakasını oluşturmaktır.

Salgının çıktığı bu tünelcik, yağ kir ve ölü hücrelerle kapanır, tıkanırsa yağ salgısı dışarı çıkamaz ve burada birikerek iltihap oluşturur.

Olay bu kadar basit!

Peki oluşmaması için ne yapmalı?

1- Sivilcelenen bölgeyi sabah akşam temizlerseniz gözeneğin tıkanmasına izin vermemiş olursunuz.

2- Temizlikte kullandığınız temizleyiciler sabun gibi kazıyıcı ve yüzeyi kurutucuysa sivilce oluşumuna zemin hazırlar. Dolayısıyla yumuşak içerikli organik temizleyiciler seçin.

3- Temizlenme sonrası "mutlaka" antiseptik bir losyon/tonik uygulayın.

4- Haftada 2 kez banyoda vücut peeling'i veya kese uygularsanız gözenek ağzının kapanması engellenir.

5- Banyo sonrası cildi hafif yapılı bir losyonla nemlendirin. Nem dengesi yeterli olan deride hem gözenekler sağlıklı kalır hem deri daha çabuk yenilenir, dolayısıyla sivilce izleri daha çabuk gider.

6- Kırmızı köklü ve iri sivilcelerin üzerine kurutucu jellerden kullanmanız sivilcenin derinleşmeden iyileşmesine yardımcı olur.

7- Temizlemek için -hiçbir temizleyici kullanmadan- Konjac Bambu Kömürü Süngerini kullanabilirsiniz.

Unutmamanız gerekenler:

Cildimizin yüzeyindeki "doğal koruyucu tabakanın yapısı" beslenme şeklimize, stres durumumuza, hormonal değişimlerimize göre hep değişir. Adet dönemlerinde yağ salgısının artması sivilcelenmeye müsait ortamı hazırlar. Bu dönemlerde daha dikkatli bakım yapmanız oluşumu engelleyecektir.

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

10
77,00 ₺
Sivilce ve akneler için el yapımı losyon
Kampanyalı
7
131,25 ₺ 174,99 ₺
Nemlendirici, yatıştırıcı ve koruyucu etkiye sahip serum
49,90 ₺
Yağlı ciltlere özel parlama karşıtı krem
59,90 ₺
Lavanta suyunun muhteşem bahar esintisi
49,90 ₺ 84,00 ₺
Mat, donuk cilt için vitamin dolu maske
34,90 ₺
Kaşınan ve sivilceli cilde ardıç katranlı temizlik
34,90 ₺
Kızarık, kaşıntılı ciltlere özel temizlik