saç düğümlenmesi..

Merhaba ben 15 yaşındayım ve küçükken saçlarım dümdüzdü Fakat son iki yılda hiçbir şey yapmamama rağmen kendiliğinden kabarmaya başladı ve giderek arttı Şu an saç tellerimin özellikle dış taraftaki kısımları sanki kıvırcık saçlı birinin saç telleri gibi Ve ben o saç tellerini esnettiğimde geri düz oluyorlar veya düz olan bir saç telini elimle çektiğimde şekilsiz kıvırcık oluyor Ve ben saçlarıma hiçbir şey sürmedim ne boya ne açıcı ne düzleştirici ne fön Ensedeki alt tarafta kalan saçlarım dümdüz eski hali gibi Fakat üst kısımlar dediğim gibi şekilsiz duruyorlar Benim anladığım kadarıyla saçlarımı tararken çekildiklerinden esneyerek kıvırcık gibi oluyorlar fakat herkes saçlarını tarıyor niye sadece bende oluyor? saçlarım düz çıkıyor sonradan bazıları böyle oluyor Ve ben yazın çok denize girerim hatta o yüzden saçlarım sarımsı oluyor ve galiba deniz/güneş saçları yakıyormuş belki ondan olabilir diye düşünüyorum fakat herkes denize giriyor ve hiçbir şey olmuyor Dediğim gibi sanki hediye paketlerinin üzerindeki fiyonklar gibi çekildiklerinde pürüzlü ve kıvırcık gibi oluyorlar
Zeynep ?. - 0 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Siz zaten konunun sebebini bulmuşsunuz.
Güneş ve tuzlu su...

Denizin tuzlu suyu her seferinde saçınızdan arındırmadan güneşlenmeyin.

Sert kazıyıcı içerikli -bol köpüklü- şampuanlarla yıkamayın.

Tarak her zaman \'iri dişli\' ya da düğüm çözücü olarak üretilmiş taraklardan olmalı. 
Saçı tarakla çekiştirmeyin.

Şampuandan sonra nemi havluyla alınmış saça bunlardan kullanın. Göreceksiniz, saç tarağı kayarak telleri dolanmadan yumuşacık tarayacaktır.

 Saçın nemini havlıyla aldıktan sonra \'saç düğümü çözücü\' sprey uygulayın.

Şimdi, saçı taramaya uçlardan başlayın, kademe kademe yukarıdan aşağıya doğru tarayın.

Tarağı, saçın en yukarısına takar ve çekerseniz düğümü sürükler ve daha beter sıkıştırırsınız!  Önce alttaki saçları, sonra dıştaki saçları tarayın.

Yumuşak içerikli ve kuru/nemsiz saçlar için olan yumuşak içerikli şampuanlardan seçin.

Haftada 2 kez saç kremi yerine nem yükleyen saç maskesi uygulayın. Maske uyguladığınız günler saç kremi değil düğüm çözücü sprey kullanın. Onarıcı ve saç telinin nem yüklenmesini sağlayan içerikleri tercih edin.

Sevgiler..


Önerilen Ürünler

Kampanyalı
2
44,90 ₺ 50,00 ₺
Saçı ağırlaştırmadan bakım yapar ve kolayca taranmasını sağlar