Warning: Expression #15 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'lilakutu_prod.f.adi' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by in /home/forge/lilakutu.com/lib/ezSQLnew/mysql/ez_sql_mysql.php on line 256

haşimoto tioridi ve cilt..

Merhaba,

41 yaşındayım Yıllardır cildime uygun krem/serum/maske vb bulamayanlardanım Artık denemekten sıkıldım bile denebilir Cildime son 1 yıldır düzenli lazer, cilt bakım vb yaptırmama karşın bana çok da yararlı oldukları kanısında değilim Cildimin sorunlarının farkındayım ancak doğru kombini oluşturamıyorum Cildimin sorunları şunlar:
1- cilt kalınlaşması olan hassas cilt!
2- yanaklarda ve burun kenarlarında, çenede dudak üzerinde kılcal damarlar
3- geniş gözenekler
4- nemsizlik hissi, bazen karma bazen kuru cilt
5- kırışıklıklar, cilt elastikiyetinin kaybı

sizden ricam, hassas cilt için arındırıcı cilt temizleme köpüğü, uygun tonik, su tutan nemlendirici, anti aging özellikleri olan gündüz ve gece kremleri, c vitaminli ya da bana uygun serum, kılcal damarlar için krem, enzim peeling ve maske (kağıt maske belki)

tüm bu ürünleri farklı markalarda kullanmak doğru mu acaba? mümkün olduğunca organik doğal ürünler önerirseniz sevinirim Orta seviyelerde bütçe ayırabilirim Örneğin c serum sana süper iyi gelir buna biraz bütçe ayır ama nemlendiricin daha orta karar olsa da olur idare eder tarzında bir yaklaşımınız olabilirse çok memnun kalırım Artık bezdim doğru ürün bulamamaktan, mağazalarda eczanelerde satış kaygısı üzerinden beni yönlendirmelerinden de bezdim Size güveniyorum beni doğru yönlendireceğinize inanıyorum Emeğinize teşekkür ederim, sevgiler ❤️
Bilge ?. - 41 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Teknoloji geliştikçe, modern hayat hızılı yaşamın ve tüketimin süratini artırdıkça stres düzeyimiz de artıyor. Depresyon, sıkıntı, tedirginlik elele bir yaşamda hormonlar ve salgı sistemi dengesini bozuyor. 
Organlar iç salgı sistemiyle emirler alıyor, düzenleniyor. Hep bir yerlere yetişme koşmacası, eksileni tamamlama sıkıntısı, duygusal ve ekonomik sorunlar vücudumuzun en büyük düşmanı. 
Haşimoto rahatsızlığı da zamanın sık rastlanan sorunlarından biri.

Bağışıklık sistemimizdeki bir sorun nedeniyle, tiroid bezinin tahrip olmasıyla ortaya çıkıyor. Tiroid, ya aşırı çalışıyor ya az... Sorun, kalıtımsal da olabiliyor.

Elbette, kalıtımsal yatkınlık önemlidir. 
Kesin bir yargı olmasa da, haşimoto rahatsızlığının artışına, kaygı bozuklukları, endişe, korku ve depresyonun sebep olduğu düşünülmektedir.

Cilt kuruluğu ve hassasiyeti arttığından, bağışıklık sistemi de bundan nasibini almaktadır.

Hassas ve nemsiz ciltler serisinden kozmetikler kullanın. "Zararsız kimasallar"dan formülleri oluşturulmuş , mümkün olduğunca basit, saf formüller içeren ürünler seçin. Hatta en güvenilir olanı, organik sertifikalılardan seçiminizi yapmak olacaktır.

Yağ/su dengesi bozulmuş deri savunmasını yapamadığından hassaslaşır, kızarır. Kol ve bacak derisini tırnağınızla hafifçe çizince tebeşir gibi izi beyaz iz kalır. Bu ölü susuz tabakadır. Peelig yapmayın. 
Mini peelig yapan bitkisel lifli yumuşak sünger Konjac Sponge sizin için ideal temizleyicidir.

Gün içinde termal su, yatıştırıcı tonik her zaman elinizin altında olsun. Makyaj üzerinden bile fısfıslamanız deriyi yatıştırır.

Güneş koruyucu mutlaka kullanın. Şapka ve UV filtreli camları olan gözlüklerle yüzünüzü yıpratıcı ışınlardan koruyun.

Hormonal sorunları olanlarda tiroit, menopoz gibi durumlarda cilt elastikiyetini zamanından önce kaybeder.

Kolajen ve elastin kelimelerini sıklıkla duyuyorsunuz. Bunlar orta deride, cildin sıkı durmasını sağlayan protein iplikçikleridir.

Fibroblast denilen hücreler kolajeni üretiyor. Yaş ilerledikçe doğal olarak üretimleri yavaşlıyor. Ürettikleri liflerin de kalitesi zaten düşüyor. Yaş aldıkça bazı organlar tembelleşiyor.
Aksamanın sebebi eskisi kadar iyi yenilenememeleri... 

Bir de cildin suyu tutma kapasitesinin azalması..
Kaslar yaşlandıkça zayıflar. Derinin altında yastık gibi dolgunluk veren destek \'yağ dokusu\' da yaş aldıkça eridiğinden çökme oluşuyor.

Hem yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak, hem yukarıda saydığımız faktörler devreye girdikçe elastikiyet malzemesi üretimleri yavaşladığı için cilt yumuşuyor, sarkıyor.
Ama buna karşılık üst tabaka kalınlaşıyor.

Peki, ne yapılabilir?

İlk önce sabah akşam zedelemeden cildi temizleyip serum ve kremlerle desteklenir.
Kür olarak da diriliğe yardımcı peptidler ve destek doku proteinlerini güçlendirecek içerikler seçilerek 2'şer aylık kürler uygulanabilir.

Estetik mini müdahaleler de işe yarar. Ancak her zaman kozmetiklerle desteklenerek sonuç verir.

Kozmetikler, işte bu kalitesiz elastikiyeti, hücrelerin işine yarayacak malzemeyi vererek sağlamlaştırır.

Önerilerimi altta sıraladım.
Cilt bağışıklığı için  AC-11 önerdim.
C Vitaminli serum mtlaka güneş koruma gerektirir. İhmal etmeyin. Gün içinde tekrarlayın.

Sevgiler...