nemsiz karma cilt..

Cildimi karma cilt olarak kaydettim ama doğrusu gerçekten karma mı değil mi kafam karışık Çünkü internette araştırdığımda t bölgesinin yağlı olup yanak bölgesinin kuru olması olarak gördüm Yüzümün t bölgesi yağlı evet ama yanaklarımın kuru olduğunu düşünmüyorum daha çok ağız bölgesi ve burun kenarlarım o da genellikle ya duştan sonra oluyor ya da çok mendil kullandığımda (burnum için) o yüzden bir danışayım dedim
Sevda N. - 19 Yaşında - Balıkesir
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Cildiniz karmadan yağlıya dönük sayılır.
Duştan sonraki kuruluk daha çok nemsizliktir.

Cilt Bakım Rutininde Yapılması Gerekenler...

1.Cildi Her Gün Sabah-Akşam Temizlemek: 
Arındırın kirlerden, artıklardan üşenmeyin çünkü gün boyu cildinizde biriken kir, makyaj yapıyorsanız makyaj artıkları, cildinize zarar vererek, çizgilerin, kırışıklıkların oluşmasına neden olur. 

2. Temizliğin En İyi Arkadaşı Toniklemek: 
Temizlendikten sonra toniklenmeyen cildin bir tarafı hep eksik. :( Peki, bu tonik nedir? Tonik; temizlikten kalan kir artığı varsa derinlere ulaşıp onları da ele geçirir, musluk suyundan cilde yapışan klorun negatif etkisini yok eder, cildin önündeki negatif kalkan kalktığından serum ve krem daha kolay emilir ve etkileri daha iyi hissedilir. 

3.Göz Çevresini Korumak: Koru! Koru! Koru! Göz çevresi, cildin en ince ve hassas olduğu bölgedir. Bu bölgeyi 20'li yaşlardan itibaren ne kadar iyi korursanız, yaşlanma belirtilerinin en çok hissedildiği bu bölgeyi kırışıklıklara, çizgilere karşı korumuş olursunuz. Göz çevrenizi yorgunluktan arındırıp, nemlendirmek ve aydınlık tutmak için göz kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

4.Cildiniz İçin Uygun Bir Nemlendirici Edinmek: Bakımın en olmazsa olmazı, en keyifli kısmı bu çünkü nemlendiriciyi hayatından eksik eden yok! Rutininizi tamamen uyguladığınızda nemlendiricinizin etkisini çok daha iyi hissedeceksiniz. Cildinize uygulayacağınız cilt yapınıza ve size uygun bir nemlendirici cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi, hidratasyonu sağlayacak. Sonrası mı? Sonrası ışıl ışıl, neme doymuş, sağlıklı bir cilt!

4.Güneş Kremi Kullanmak: Cildinizi her gün yaz-kış demeden korumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. \'Eee yaz tamam da, kışın da mı?\' Evet, kış aylarında da çünkü yazın gözümüze gözümüze vuran güneş ışınları kışın vurmadığında kaybolduğunu sanıyoruz. Biz onları görmesek de onlar bizi görüyor, kaçamıyoruz. Güneş koruma kremi kullanmanın tek etkisi yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak değil tabii ki. Güneşin içimize işleyebilecek tüm negatif etkilerinden korunmak. Sağlıklı yaşam için ihmale gelmez!

Önerilerimi alta ekledim.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

24
84,50 ₺ 169,00 ₺
Cadı fındığının faydalı etkileri
5
84,00 ₺ 94,00 ₺
Canlandırıcı etkiye sahip temizleme jeli
40,00 ₺
Karma ve Yağlı cilde günlük doğal bakım
2
65,01 ₺ 85,00 ₺
Daha genç ve sıkı göz çevresi için
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem

Benzer Sorular ve Cevapları