karma ve akne lekeli cilt..

21yaşımdayım kırmızı ve kahverengi sivilce lekelerim var alnımda kahverengi bu lekeler burun kenarlarımda gözenekler ve elmacık kemiklerin orada gözenek problemim var temizleme jeli ve lekeler için serum önere bilir misiniz ayrıca cildime uygun bir bb krem önerir misiniz sarı alt tonluyum ve karma bir cilt tipim var
Şeyma T. - 21 Yaşında - Hatay
Şeyma Hanım Merhaba,

Sivilce izleriniz eski sivilcelerden kalma kızarıklıklar yahut minik lekeler şeklindeyse elbette kozmetiklerle giderebilirsiniz. Cilt yenilendikçe, alttan sağlıklı deri geldikçe hafifleyecek ve zamanla yüzeyden atılacaktır. Bu sürecin doğru işlemesi için evde yapabileceğiniz destek 4 aşamalıdır. Her biri diğerini tamamlar ve sadece bir krem sürerek sorun giderilmez. Hem vücut hem yüzdeki sivilce izleri için aynı işlem uygulanır.

1- Temizleme

Sabah ve akşam cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle temizleyip, toniklemek. Çünkü her türlü kozmetik ancak temiz cilt yüzeyinde emilebilir.

Makyaj yapsanız da yapmasanız da yenileyici gece kremleri ve nemlendiricileri sürmeden önce mutlaka temizlemeniz gerekiyor.

2- Serum desteği

Eğer cildiniz hem hassas, hem sivilce izleri sorunu yaşıyorsa, nemlendirici altına \'yatıştırıcı\' ve \'nem yükleyici\' bir serumu en az 1,5 ay boyunca kullanmanız gerek. Çünkü yatışmış bir deride yenilenme hızı artacaktır.

3- Nemlendirici

Cilt tipinize uygun nemlendiriciler kullanın. İçeriğinde derinin yenilenme hızını artıran, Retinol, A vitamini, meyva asitleri (AHA) olan ürünler seçin.
Mutlaka ama mutlaka en az 30 SPFLi koruyucu kullanın ve akşamları çok iyi temizleyin.

Bu tip kuvvetli yenileme/soyma işlemi yapan içeriklere cildiniz ilk zamanlar tepki verebilir, kızarabilir hafif yanma olabilir. Sivilcelenmeyi yeniden başlatmaması için uygulamanızı sisteme koyun:

1. hafta: haftada 2 gün

2. hafta: haftada 3 gün

3. hafta: gün aşırı uygulayın.

4- Peeling ve maske

Yağlı ve karma ciltler haftada 2 kez, normal ve kuru/hassas ciltler haftada 1 kez peeling uygulayarak ölü tabakayı temizlemeliler. Peeling ardından yenileyici maske uygulaması yapmak cildi rahatlatacak ve yenilenen sağlıklı derinin yüzeye gelmesini teşvik edecektir.

Cosrx AC Collection Calming Foam Cleanser
Cosrx AHA/BHA Clarifying Treatment Toner
Cosrx Centella Blemish Ampule
Cosrx One Step Pimple Clear Pads
Cosrx Natural BHA Skin Returning Emulsion
Klairs Illuminating Supple Blemish BB Cream SPF40 PA+++

 Sevgiler...

Önerilen Ürünler

182,90 ₺
Cilt tonunu dengeleyici ve güneş korumalı BB krem
1
169,90 ₺
Cilt yenileyici, pürüzsüzlük katan tonik
209,90 ₺
Pedlerin etken maddeleri ile cildinizi yenileyin
149,90 ₺
Yağlı ciltlerin derinlemesine temizleyicisi
212,90 ₺
Matlık, sivilce karşıtı aydınlatıcı ve nemlendirici bakım
149,90 ₺
Yağlı ciltler için sebum kontrolü yapan yatıştırıcı losyon