karma ve susuz cilt..

Merhaba,
cilt tipim burun estetiği ameliyatı sonrası t bölgemde yağlanma oluşturdu, cildimin karma ve çok nemsiz olduğunu öğrendim eskiden kullanıp cildime iyi gelen ürünler şuan hiç bir işe yaramıyor yanaklarımda sivilce ve izleri deri altında beyaz yağlar var bu durumu nasıl düzeltebilirim hangi ürünleri tavsiye edersiniz? ayrıca hydrafacial cilt bakımı yaptırmaya başladım bunun da faydası olur mu?
Aylin D. - 21 Yaşında - İzmir
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Burun ameliyatı sonrası cerrahi travma denilen, derinin doğal yapısına müdahale sonrası, cildinizin kalınlığına ve yaşınıza da bağlı olarak aşırı yağlanma görülmesi ve yağlı bölümde pütürlenme görünmesi normaldir. Ancak doğru bakımla cildinizin düzene girmesi gerek. Zaten cildin doğal yapısında da T bölgesi  yüzün en kalın ve en çok yağ bezi olan bölgesidir.

Yapmanız gereken şey "yağlanmayı tahrik etmeyecek"ürünlerle yüz temizleme jelleri ile  nazikçe köpürterek cildinizi yıkamak, ardından toniklemek ve yağ salgısını dengeleyici bir krem kullanmaktır. Bu süreçte de güneş korumasını aksatmadan kullanmanız gerek. Yoksa lekelenmeye sebep oluşturursunuz.

Burun estetiği sonrası peeling uygulaması sırasında çok sert ürünler kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Burun yapınızda herhangi bir deformasyonun meydana gelmemesi için cilt temizliğinde kullanılan makinelerden ziyade sadece elinizi kullanarak süreci tamamlamalısınız.

Karma ve susuz cildinizi sağlıklı yapıya kavuşturmak için yapmanız gerekenler:

1- Nem kilitleyici serumlarla suyu deri altında kilitlemek.

2- Yaşınız kaç olursa olsun antiaging içerikli ürünlerle deri altındaki düzenin yeniden inşasını sağlamak.

3- Sabunla değil, yumuşak içerikli temizleyici veya \'misel\' suyla temizlemek.

4- Cildin iki farklı bölgesi arasında dengeyi kuracak nemlendiriciler seçebilmek.

5- T bölgesindeki parlamayı haftalık bakımla maske uygulayarak dengelemek.

6- Su tüketimini artırmak.

Ayrıca bahsettiğiniz yağ bezeleri, kişinin genetik yapısına bağlı olarak meydana gelebildiği gibi, derinin ihtiyacı olandan çok fazla yağlı ürün kullanmaktan da oluşabilir. Bu yağ bezelerinin kendiliğinden geçme şansı ise çok düşük bir ihtimaldir. Bu konuda önce bir dermatoloğa başvurmanızda fayda var. 
Doktorun size belirleyeceği yöntemle bu sorunu temizlemek en idealidir. Bu işlem çoğunlukla lokal anestezi ile yapıldığından, güzellik merkezlerine değil doktora başvurmanız gerekir.

Sivilcelerin iz bırakma sebebi cildin yenilenme hızının düşük olmasındandır.
Haftada 2 kez peeling, ardından maske yaparsanız derinin üstteki lekeli ve ölü tabakasını atmış ve izlerin gitmesini hızlandırmış olursunuz.

Şu an yaşadığınız ergenlik dönemindeki hormonal değişimleri de göz önüne alırsak bu durum ancak 26-27 yaşlarda denge bulacağı için, uygun ürünlerle cildinizi temizlemek, nemlendirmek ve korumak büyük önem taşımaktadır.

Ürünleri seçenekli olarak alta ekliyorum.

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

72
42,50 ₺
Karma ve yağlı ciltler için bitki süngeri
Kampanyalı
6
114,50 ₺ 229,00 ₺
Pürüzsüz ve tertemiz bir cilt için
Kampanyalı
22
37,50 ₺ 75,00 ₺
Cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen çamur terapisi
7
89,00 ₺
Normal ve karma cilde özel 24 saat etkili nem desteği
4
99,00 ₺
Normalden karmaya dönük ciltlere günlük nem desteği
1
94,00 ₺
Karma ve yağlı ciltlere kusurlardan kurtulmada doğal salisilik asit desteği
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
Kampanyalı
15,00 ₺ 26,50 ₺
Temizler, matlaştırır, nemlendirir