elastikiyet kaybı ve kaz ayakları..

25 yaşındayım Hiçbir zaman sıkıbir vücudum olmadı herzaman yumuşak bircildim vardı ama şu anda olduğu gibi aşırı gevşek değildi topluydu Yüzüm sivilcesiz lekesiz kırışıkık yok çok güzel yüzümvardi Ama evlenince çok yoğun sıkıntılar yaşadım ve hep ağladım bu benim çökmeme neden oldu bu 4 sene boyu devam etti sıkıntılr Ben ayaklarımda ilk kırışıklarimi görünce (insan ayağında daha önce hiç kırışıklık görmedim)çok kötü oldum ve(normalde herşeyi yerim ) artık sağlıklı beslemeliyim diye bir anda ekmeği tatlıyı şekeri herşeyi hayatımdan cıkardım Meyve sebze ve et ağırlıklı beslendim Birde vücudumu sıkılaştırayim diye (aç karna yapilan egzersiz daha iyi diye duyduğum için)ramazan ayında 3 hafta aç karna egzersiz yaptim Sonra hata yaptığımı anladım ama benim için çok geç oldu Bir anda vücudum yüzüm heryerim aşırı gevşemiş olarak gördüm Diyetisyene gittim yağ ve kas oranım orantılı dedi Ama ben çok çöktüm Ayaklarımda çok dha kötü oldu Birde dolgun yanaklarım sarktı Şu an en büyük şikayetim ve sizden bana hir çare bulmanızı istediğim şey göz çevresi kırışıklıkları Gülmezken kırışıklık yok göz altında hafif birde kaz ayağında hafif ince çizgiler var ama güldügümde çok çok derin kırışıklıklar oluşuyor (yanaklarım resmn göz altına kalkip kat olusturuyor Bundan önce göz çevresi sıkıntim yoktu Herkes gibi gülerken oluşan hafif kaz ayaklarım vardı Bu sırada yanaklarında inçe cızgiler oluştu güldüğümde daha belirgin oluyorlar Gözenek ve çizgiler için acnelys başladım Lütfen gözlerim İcin
Zeynep K. - 25 Yaşında - Mardin
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

İlk kırışıklar 25 yaş civarında deri altında oluşmaya başladığında yüzeyde göremeyiz. Ne zaman aradan 3-4 yıl geçer, 30 yaş civarı kazayağı dediğimiz mimik çizgilerinin varlığını fark edince panikleriz ki sizinki biraz erken başlamış.
Demekki kolajen yapısı da biraz zayıf.
Zaman elbette derinin yaş almasının en önemli aktörü ama suçlayabileceğimiz 2 figüran daha var! Güneş ve kurutan, nemi kazıyan temizleyiciler.

25 yaş civarına kadar seçeceğiniz göz kremlerinde nemi koruma özelliği olması yeterlidir. Göz etrafındaki kırışıkları kremler kadar seçtiğiniz güneş gözlüğü de gayet iyi koruma altına alır. Ancak herhangi bir güneş gözlüğü değil. UV filtreli iyi bir güneş gözlüğü sizi en az bir krem kadar korur.

Güneş gözlüğü %99 korur

Gözlük seçerken çerçevenin formu, metal aksesuarları, zevkinize hitap etmesi kadar ultraviyole ışınlarını süzen camları olmasına dikkat etmeniz gerek. UV emilimi olan camlar kırışıkların oluşmasını da derinleşmesini de en az krem kadar engeller. Bu, ayrı bir ışık filtreleme şeklidir. \'Koyu camlar ışığı daha çok engeller\' diye bir kaide yok. Uçuk vizon rengi veya açık gri bir cam da pekâlâ UV ışınını süzme özelliği taşıyabilir. Kaliteli yerlerden alacağınız gözlükler UV 'yi %99'a yakın kırar. İyi bir gözlük, göz çevresinin en büyük koruyucusudur. Pahalı gözlük ve \'sağlıklı\' gözlük arasındaki farkı bilinçli olarak görmemiz gerekir.

CE sertifikalı gözlükler

Optik mağazalarında personel size yardımcı olacaktır. UV filtresi içeren gözlüklerde CE işaretini aramalısınız. İmal eden firma, ürünün minimum kalite standartlarına uygun olduğunu garantilemek için bu sertifikayı alır. Gözlüğün üzerinde CE sertifikasını ve kutusu içerisinde sertifikanın onay kâğıdını görerek alın. Avrupa normlarında CE belgesi 380 nm sınırıyla üretilmiş gözlüklere verilir. Bu da gözlerinizi ve çevresini zararlı ışınlardan %95 oranında koruduğu anlamındadır. ABD standartlarındaki CE belgesi 400 nm'ye verilir. Bu sertifikayı taşıyan gözlüklerin de koruması %99-100 arasındadır.

CE sertifikalı gözlükler, yaz aylarında yüksek korumalı göz kremleriyle uğraşmak istemeyenlere sağlıklı bir alternatiftir. Çünkü göz kremlerinin içine güneş koruması ilave edildikçe kıvamı ve ağırlığı artar. 

Yaşlanmamak mümkün değil. Zaman akarken bedenin her hücresi, organı ayrı ayrı tembelleşiyor ve eskiyor. Midemizin nasıl eskidiğini gözle göremiyoruz ama deriyi -kaportamızı- gözlemleyebiliyoruz.

27 yaş dolayına gelmeye başladığımızda yüzeyde yavaş yavaş görmeye başladığımız "kırışıklar" aslında çok önceden deri altında başlayan yaşlanmanın deri üstünde gözle görülür hale gelmesidir.

Dolayısıyla kırışıkları geciktirmek için "kırışmadan" önce nemlendiricinizi sistemli kullanmaya başlamalısınız. Çünkü kırışığı düzeltmek, kırışığı engellemekten daha zordur!

Deri doğar doğmaz yaş almaya başlayan bir organ.

Cildinizin erken yahut geç kırışmasını elbette anne babanızdan aldığınız genetik belirler ama buna siz de kötü yaşam şartları ekleyerek kırışmayı ve sarkmayı hızlandırabilirsiniz.

Kırışıkların ilk ve temel sebebi derinin "su tutma kapasitesinin" azalmasıdır.

Nemi giden cilt, elastikiyetini kaybeder, kat yerleri yapmaya başlar.

Su kaybını ve kırışıkların oluşumunu neler hızlandırır?

Güneşten korunmamak

Kötü ve dengesiz beslenme, aşırı sert ve hızlı diyetler

Uykusuzluk, stres, duygusal travmalarla metabolizmanın aksaması

Ağır ilaçların kullanımı, hastalıklar

Hormonların değişimi (Tiroid, yumurtalıkla ilgili sorunlar, erken menopoz)

Sigara ve alkol kullanımı

Soğuk hava, klimalı ortam, sıcak ortamlar gibi dış etkenler

Bunlar, DNA'nın yapısının bozulmasına sebep oluyor ve yaşlanmanın izlerini cilt üzerinde daha net görüyoruz. 

Kırışıkları minimumda tutabilmek ve erken kırışmayı önlemek için yaşınıza ve cildinizin hırpalanma derecesine uygun serum ve nemlendiricileri aksatmadan kullanmanız gerek.

 Yoğun kırışıkları olan ciltlerde serum + nemlendiriciyi kombin kullanmak onarımı hem daha kalıcı kılar hem daha çabuk sonuç verir.

Güneş faktörü, stres, bilgisayar önünde geçen gün, radyasyon, depresyon, yanlış beslenme, uykusuzluk, diyet, sporsuz beden vs gibi sebeplerle biyolojik olarak erken yaşlanan bir çok insanın cankurtaran simididir anti-aginglerdir.

Anti-aging yaşlıları gençleştirmek için üretilen bir kavram değildir!

Anti-aging, kelime anlamı olarak \'yaşlılığı önleme\' demektir ama tıpta ve kozmetikte anti-aging, \'sağlıklı yaşlanmak için yapılması gerekenler\' anlamını taşır.

Sevgiler..
 

Önerilen Ürünler

Çok Satıyor
34
345,00 ₺
Activar gündüz bakım kremi yenilendi :)
13
214,90 ₺
Hafif yapılı, mat, likit yüz güneş koruyucu
2
179,50 ₺ 359,00 ₺
Yoğun nemlendirici etkiye sahip gece kremi ve maske
Kampanyalı
Çok Satıyor
1
150,00 ₺
İpek proteinli, yenileyici temizleme köpüğü
225,00 ₺
Kırışıklıklara karşı, aydınlatıcı hyalüronik asitli serum
325,00 ₺
Matcha tozunun anti-aging etkili göz kremi
Kampanyalı
3
93,60 ₺ 117,00 ₺
İpeksi bir cilt için temizleyici