burun kanatlarında kılcal damar ve üstünde leke..

Merhabalar daha önceden de sorduğum sorulara karşılık önerdiğiniz ürünleri kullandım ürünler iyi geldi fakat stoklarınız da bulunmadığından benzer sorunlar yaşayan arkadaşların sorduğu sorulardan yola çıkarak kendime uygun ürünleri aldım sitenizden Fakat sürekli ürünler stoklarınızda bulunmadığından ürün değiştirmek zorunda kaldım Şimdi ise bana özel ürünler önermenizi rica ediyorum Yüzümde çok fazla kılcal damar bulunuyor özellikle burun kenarlarımda bu da sürekli kırmızı bi surat sahibi olmama neden oluyor Ve gün geçtikçe cildim özellikle burnumuz üstü lekelenmeye başlıyor bu durum canımı çok sıkıyor sizden ricam bana uygun ürünler temizleme jeli krem vs önermeniz Şimdiden çok tşk ederim iyiki varsınız
Ceylan D. - 29 Yaşında - Ağrı
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Öncelikle LilaKutu'ya göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz.
LilaKutu olarak ürünlerin direk Türkiye'deki  distribütörü ile çalışmaktayız. Anlaşmalı olduğumuz firmanın stoklarında olmadığı zaman bizler de sitemizde satışta sunamıyoruz ne yazık ki. :( 
Türkiye'ye stok girişi olur olmaz ilk LilaKutu'da bulacağınıza emin olabilirsiniz .

Burun kanatlarınızdaki kılcal damarlara gelince...

Buna \'kuproz\' denir. Minik kılcal damarların genişleyip, belirginleşmesi ve zamanla kırmızı lekecikler halinde ciltte kalıcı hale gelmesidir. Genelde irsidir. Yani ebeveynlerinizin geçmişinde damar sağlığı sorunu yaşayanlar olmuştur.

Soğuk, rüzgâr, sıcak, güneş gibi sert dış etkenlerle maruz kalanki  korumasız, hassas tenlerde sıkça görülür. Yaş ilerledikçe yapısı incelen ciltlerde de kuproz oluşabilir.
Yüzeye yakın kılcal damarlar, ani kan gelişinde genişleyip, sonra eski haline döner. Zamanla damar duvarı elastikiyetini kaybeder. Kızarıklıklar geçici değil kalıcı olur. Özellikle burun kenarlarında ve yanaklarda oluşur.

Çok sıcak banyolar almayın. Sauna, hamam gibi ısının yüksek olduğu yerlerde kuprozu çoğaltırsınız.
 
Güneşten yüzünüzü hem şapka, hem yüksek nemlendiricili/filtreli kremlerle koruyun. UVA ve UVB filtrelileri tercih edin.
 
Kışın cildi soğuktan koruyun. Yağ oranı yüksek ve UVA filtreli koruyucular kullanın.
 
Bronzlaşmak için güneşi unutun, bronz ışıltılı renkli pudralar kullanın.
 
Cilt bakımında yüzünüze buhar verilmemesi gerekir.
 
Alkol içeren hiçbir şeyi yüzünüze sürmeyin.
 
Granüllü peeling ve sabun kullanmayın.
 
Alkol ve sigara gibi damarları büzücü ve genişletici maddelerden uzak durun (Enerji içecekleri dâhil).
 
Çok yumuşak temizleme sütleriyle cildi temizleyin.
 
Haftada iki kez cildi sakinleştiren ve nemini arttıran maskeler kullanın.
 
Açıcı boyaların, tüy dökücü kremlerin kuprozu tetikleyebileceğini unutmayın.
 
Anti-kuproz ve hassas ciltler için olan ürünler seçin.
 
Kılcal damarları belirgin olan hassas ciltlerin losyon olarak mist spreylerini kullanmaları, damarların belirginliğini azaltmada çok yardımcı olur.
 
Kozmetikler kuprozu hafifletmek ve yenilerinin oluşumunu önlemek için vardır. Tamamen yok olmaları değil, daha az göze çarpmaları mümkündür. Örümcek ağı şeklinde deri altında görünen bu kılcal damarları, dermatologlar lazer ile tamamen yok etmektedirler. Ancak siz de her türlü korumaya ve bakıma kozmetiklerle devam etmezseniz yeniden oluşacaklardır.

CİLTTE TON FARKLILIĞI

Yaşadığınız bölge aşırı soğuk/aşırı sıcak ve dik güneş ışınlarını bolca alan bir coğrafyaysa, musluk sularınız sert ise, güneş ışınlarına karşı koruma kullanmıyor, yüzünüzü sabunla gıcır gıcır temizleyip SPF koruması olan günlük bir nemlendiriciyi bile cildinize çok görüyorsanız \'ton farklılıkları\' olacaktır. Doğal sarışınsanız ve orta yaş üzerindeyseniz ton farklılıkları olma riski biraz daha yüksektir.

Hepimizin derimize renk veren hücreleri vardır. Güneş ışınlarına maruz kaldığımızda veya hormonal bazı değişimler geçirdiğimizde bu hücreler fazla melanin salgılar. Yüzeyde toplanan bu renk hücreleri bulundukları yerin rengini değiştirerek ton farklılıklarını yaratırlar. Fotosensivite dediğimiz \'ışığa karşı\' duyarlılığı olanlarda lekelenme bazı ilaçlar veya dış etkenler sebebiyle daha farklı gelişir. Doğum kontrol hapları, bazı antibiyotikler, epilepsi ilaçları gibi sürekli kullanılan -bazı hormon ilaçları da- lekelenme ve ton farklılığının sebebi olabilir. Hamilelikte çoğu hanımın yüzünde renk farkları olmasının sebebi de ani hormonal değişimidir. (Hamilelikte oluşan \'melazma\' denilen lekenin temelinde hormonlar yatar)

Ton farklılığı olan kişinin mutlaka bir güneş koruyucu kullanmasıyla \'koyulaşma\' durdurulur. Sonra sıra ton farkının eşitlenmesine -açılmasına- gelir. Bunun için de ton eşitleyici serum ve kremler devreye girer.

Saf C vitamini içeren yoğun serum kürleri, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur aynı zamanda güneş kremlerin de koruyucu etkisini destekler. Lazer yahut kimyasal peeling ile lekeli / ton farkı olan bölgelerin rengini eşitleyebilir pürüzsüz bir renk oluşturabilirsiniz lakin sonrasında en az 30 SPF içeren bir koruyucu ile UVA/UVB ışınlarından korunmazsanız ton farklılığı artarak yine belirginleşecektir.

Güneşe çıkarken parfüm içeren kozmetikler kullanmayın.

Kış aylarında bile SPF 30 bir koruyucu kullanın

Senede 2 kez saf C vitamini kürü uygulayın

Haftalık peeling ve maske desteğiyle tonun eşitlenmesine yardım edin.

HAMİLELİKTE CİLT BAKIMI
HAMİLELİK LEKESİ
HAMİLELİKTE AKNE
HAMİLELİKTE GÜVENLİ İÇERİKLER
başlıklı yazılarımızla ürün seçeneklerini altta ekledim.

NOT:

1)Cildiniz karma olmasına rağmen, sabah/akşam Temizleme için Cleansing Oil For Dry Skin vermemin sebebi soğuk iklim ve kılcal damarlar..

2)Balancing Essence'ı gündüz güneş koruyucunuzu inceltmek için de kullanabilirsiniz.

3)Kılcal damarlardan dolayı Konjac Sünger - Natural yazdım.
Burun kanatlarına getirmeyin.
Gün aşırı peelin yerine ölü derileri bu sünger ile alın.
Mümkün ise iyi suda ıslatın.
akabinde cilt bakımınızı uygulayın.

Sevgiler..

 
Önerilen Ürünler

1
259,00 ₺
Tüm cilt tipleri için canlandırıcı ve yağ dengeleyici sprey tonik
103,90 ₺
Stresli hassas ciltlere denge ve canlılık
145,00 ₺
Çok kuru ve hassas ciltlere özel temizleyici yağ
4
39,00 ₺
Normal ve karma ciltler için
112,70 ₺
Besleyici gece ve göz altı kremi
7
89,00 ₺
Normal ve karma cilde özel 24 saat etkili nem desteği