kılcal damar iri gözenek siyah nokta..

Merhaba, ben 22 yaşındayım Göz altlarımda kılcal damarlar var Göz kapağımın üst bölümünde de var Yüzüm de sağ yanağımda hafif kılcal damarlanma ve şakaklarımda da damar geçişleri söz konusu Gözeneklerim belirgin ve burnumda siyah noktalar var Temizleme jeli olarak face wash gel (rosece) markasını kullanıyorum Tonik olarak doğal sular kullanıyorum Nemlendirici çok az sıklıkta, hatta hiç kullanmıyorum Göz altı nemlendiricisi de sürmüyorum Göz altlarıma doğru kapatıcı bulamıyorum Bulsam bile kılcal damarlara sürme ve temizleme aşaması zarar verir diye kullanmaya çekiniyorum Siyah noktalardan kurtulmak ve kılcal damarlı hassas cilt için hangi ürünleri tavsiye edersiniz? (vegan ve organik ürünler önerirseniz çok sevinirim )
Sevgi T. - 21 Yaşında - Eskişehir
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Cilt bakımının temel elemanı olan \'nemlendirici\' her kadının 12 yaşından itibaren kullanması gereken bir cilt örtüsüdür. Hormonların faaliyete geçtiği yaştan başlayarak cildin tipine uygun bir nemlendirici ile derinin su kaybı engellenir.

Nemlendiricinin iki amacı vardır.

Cildin kendi doğal neminin uçup gitmesini önlemek için küçük yastıkçıklardan oluşan bir örtü ile yüzeyde koruyucu kalkan oluşturmak.

Cildin üst tabakasına \'nem takviyesi içeren bir örtü\' sermek

Yani nemlendirici sağlıklı bir cilt için düzenli kullanılması gerekli bir kozmetiktir. Lüks tüketim malzemesi değildir. Yaşınıza, cildin tipinize, bütçenize ve hassasiyetinize uygun bir nemlendirici mutlaka vardır. 

NEMLENDİRİCİ (KREM) OLMADAN hiç bir sorun ile başa çıkamazsınız. (yaş sınırlandırması yoktur)

YÜZDEKİ KILCAL DAMARLARA NE YAPILIR?
Buna \'kuproz\' denir. Minik kılcal damarların genişleyip, belirginleşmesi ve zamanla kırmızı lekecikler halinde ciltte kalıcı hale gelmesidir. Genelde irsidir. Yani ebeveynlerinizin geçmişinde damar sağlığı sorunu yaşayanlar olmuştur.

Soğuk, rüzgâr, sıcak, güneş gibi sert dış etkenlerle maruz kalan korumasız, hassas ve açık renk tenlerde sıkça görülür. Yaş ilerledikçe yapısı incelen ciltlerde de kuproz oluşabilir.

Yüzeye yakın kılcal damarlar, ani kan gelişinde genişleyip, sonra eski haline döner. Zamanla damar duvarı elastikiyetini kaybeder. Kızarıklıklar geçici değil kalıcı olur. Özellikle burun kenarlarında ve yanaklarda oluşur.

Çok sıcak banyolar almayın. Sauna, hamam gibi ısının yüksek olduğu yerlerde kuprozu çoğaltırsınız.
 
Güneşten yüzünüzü hem şapka, hem yüksek nemlendiricili/filtreli kremlerle koruyun. UVA ve UVB filtrelileri tercih edin.
 
Kışın cildi soğuktan koruyun. Yağ oranı yüksek ve UVA filtreli koruyucular kullanı

Kozmetikler kuprozu hafifletmek ve yenilerinin oluşumunu önlemek için vardır. Tamamen yok olmaları değil, daha az göze çarpmaları mümkündür. Örümcek ağı şeklinde deri altında görünen bu kılcal damarları, dermatologlar lazer ile tamamen yok etmektedirler. Ancak siz de her türlü korumaya ve bakıma kozmetiklerle devam etmezseniz yeniden oluşacaklardır.
 
Sevgiler...

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
6
114,50 ₺ 229,00 ₺
Pürüzsüz ve tertemiz bir cilt için
Kampanyalı
5
132,50 ₺ 265,00 ₺
Hassas ve kızarık ciltler için yatıştırıcı ve nemlendirici tonik
Kampanyalı
4
179,50 ₺ 359,00 ₺
Hassas ciltler için nemlendirici ve dengeleyici krem