kimyasal peeling sonrası bakım..

Ayseli hanım merhaba, 4 kez kimyasal peeling denedim Ve maalesef güzelim cildimi mahfettim Bu arada hayvan tüyüne, ev akarına ve alkollü ürünlere alerjim var Lütfen cildimi düzeltebilmem için bana önerilerde bulunun Teşekkürler
Gülseren A. - 35 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Bazı lekeler, kozmetikle müdahale ile renkleri açılamayacak derecede derinleştiğinde maalesef kimyasal peelingle daha derinden açmak gerekiyor.

Bunu doktorunuz cildin inceliğine ve lekenin ne zamandır orada olduğuna bakarak asitle; bir aşamada yahut iki üç aşamalı açacaktır.

İşlem bittikten sonra çoğu hanım mutluluktan uçarak hayata geri döner ama kimyasal peeling sonrasında eğer bakımınızı disiplinle uygulamazsanız cilt tekrar lekelenecektir!

Kimyasal peelingten iyi sonuç almak istiyorsanız evde bakımın devamlılığını sağlamalısınız.

Nedir? Nasıl olur?

Kimyasal peeling asitle derinin lekeli tabakasının yakılarak soyulmasıdır. Ciltte küçük bir travma yaşanması normaldir. Çok derin lekelerde ve çok esmer tenlilerde leke kalma riski daha fazladır. Doktorunuz yaşınıza, lekenin derinliğine ve büyüklüğüne göre asit derecesini ayarlar.

Yüzeyel ve orta dereceli peelingler 6-8 seansta yapılır, hafif batma yanma oluşur, çabuk geçer. Asit derecelerine göre cildin hassasiyeti değişir. Günlük hayatınıza devam edersiniz.

Derin çukurlar ve lekelenmeler için daha kuvvetli karışımlar kullanıldığından (derin peeling) 4 seansta tamamlanabilir. Bir hafta kadar sosyal hayatınıza ara vermeniz gerekecektir. 

Kızarıklık, kabuklanmaya dönüşebilir de... 
Nemlendirici içerikli, cildin mikrop kapmasını önleyen yumuşatıcı, besleyici kremlerinizi doktorunuz peeling sonrası size işaret edecektir. Düzenli kullanın ve asla kabukları soymayın! Kopardığınız yerde derin lekeler bırakabilirsiniz. 

Bu bir haftalık yenilenme süresinde doktorunuzun verdiği kremleri hiç aksatmadan kullanın, gündüzleri sokağa çıkmasanız dahi güneş koruyucuyu ihmal etmeyin.

Artık, solaryumu aklınızdan bile geçirmeyin.

Kimysal peeling yapılan ciltlerde seanslar bitene kadar temizliğinde sabun ve jel asla kullanılmaz, yüz sadece suyla yıkanabilir yahut doktorunuzun verdiği yüz temizleme solüsyonunu kullanabilirsiniz. Tam iyileşme 1 aya kadar tamamlanır. 
Sonrasında da sabun içermeyen yumuşak ve kimyasalsız temizleyici sular kullanmanız cildin sağlıklı yapılanmasına yardımcı olacaktır.

Cilt yenileyici serumlar ve SPF içeren nemlendiricileri düzenli kullanmanız sonucun başarısını devam ettirir.

Ürünleri altta ekliyorum.

Sevgiler..

 

Önerilen Ürünler

10
39,00 ₺
Cildi nemlendirir ve kırışıkların azalmasına yardımcı serum
5
157,27 ₺
Cilde nem veren tazeleyici sprey
64,50 ₺ 129,00 ₺
Cildin yağ salgısını kontrol eden cilt bakım serumu
114,00 ₺
Kızarık ve kızarıklığa yatkın ciltlere ve göz çevresine özel formül
1
204,00 ₺
Kuru ciltlere kırışıklık karşıtı ve nemlendirici bakım
219,00 ₺
Kırışıklık ve koyu halka karşıtı yatıştırıcı krem