kimyasal peeling sonrası cilt kuruluğu..

Hocam cevabınız elime geçti fakat benim esas merak ettigim kimyasal peelingi yaptıralı 4 yıl oldu cildim hassas ve yaglı cildim kurudu verdiginiz ürünlerle cildi tekrar yaglı hale getirmek mümkün müdür ? çünkü sizin cevabınız peelingi yeni yaptırmışım gibi bir cevap olmuş O yüzden tekrar yazdım Verdiginiz ürünleri kullanarak cildimi onarmam mümkün müdür ?sebum üretimi eski haline gelir mi ?
Mutlu T. - 29 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Tuğçe Hanım Merhaba,

Önce ümitsizliğe kapılmayın. 
Ne yapmanız ve ne yapmamanız konusunda size yardımcı olacağım.

Cilt doğru bakım ile en az 28günde eski sağlığına kavuşur.
Ama bu durum cildin kolajen yapısına göre değişebilir. 
Yani 2/3 ayı bulabilir.

Kimyasal peelingten iyi sonuç almak istiyorsanız evde bakımın devamlılığını sağlamalısınız.

Kimyasal peeling asitle derinin lekeli tabakasının yakılarak soyulmasıdır. Ciltte küçük bir travma yaşanması normaldir. Çok derin lekelerde ve çok esmer tenlilerde leke kalma riski daha fazladır. Doktorunuz yaşınıza, lekenin derinliğine ve büyüklüğüne göre asit derecesini ayarlar.

Yüzeyel ve orta dereceli peelingler 6-8 seansta yapılır, hafif batma yanma oluşur, çabuk geçer. Asit derecelerine göre cildin hassasiyeti değişir. Günlük hayatınıza devam edersiniz.

Derin çukurlar ve lekelenmeler için daha kuvvetli karışımlar kullanıldığından (derin peeling) 4 seansta tamamlanabilir. Bir hafta kadar sosyal hayatınıza ara vermeniz gerekecektir. Kızarıklık, kabuklanmaya dönüşebilir de... Nemlendirici içerikli, cildin mikrop kapmasını önleyen yumuşatıcı, besleyici kremlerinizi doktorunuz peeling sonrası size işaret edecektir. Düzenli kullanın ve asla kabukları soymayın! Kopardığınız yerde derin lekeler bırakabilirsiniz. Bu bir haftalık yenilenme süresinde doktorunuzun verdiği kremleri hiç aksatmadan kullanın, gündüzleri sokağa çıkmasanız dahi güneş koruyucuyu ihmal etmeyin.

Artık, solaryumu aklınızdan bile geçirmeyin.

Kimysal peeling yapılan ciltlerde seanslar bitene kadar temizliğinde sabun ve jel asla kullanılmaz, yüz sadece suyla yıkanabilir yahut doktorunuzun verdiği yüz temizleme solüsyonunu kullanabilirsiniz. Tam iyileşme 1 aya kadar tamamlanır. Sonrasında da sabun içermeyen yumuşak ve kimyasalsız temizleyici sular kullanmanız cildin sağlıklı yapılanmasına yardımcı olacaktır.

Cilt yenileyici serumlar ve spf içeren nemlendiricileri düzenli kullanmanız sonucun başarısını devam ettirir.

Öneriler altta..

 Sevgiler...

Eau Thermale Jonzac Reactive Organik Sertifikalı Hipoalerjenik Yatıştırıcı Misel Su
Eau Thermale Jonzac Saf Termal Su
Eau Thermale Jonzac Sublimactive Organik Sertifikalı Hipoalerjenik Anti Aging Yoğun Krem
Eau Thermale Jonzac Rehydrate Organik Sertifikalı Hipoalerjenik Yüz Maskesi

Benzer Sorular ve Cevapları