Kistik sivilce ve sivilce izleri

Merhaba benim cildim sivilceli ve sivilce izlerim var sürekli yüzümde aktif sivilceler çıkıyor ve genelde iz olarak kalıyor geçmiyorlar ergenlik döneminde hiç böyle bir problemim yoktu strese bağlı olarak son 3-4 senedir var ve vücudumun diğer bölgelerinde de (sırt, boyun vb ) sürekli aktif sivilce çıkıyor Cildim aslında çok yağlı değil karma olduğunu düşünüyorum (alın, burun ve çene yağlı yanaklar normal) ama nemsiz Genellikle deri altında kalan kistik sivilceler çıkıyor Doktora gittim herhangi bir hormonal bir şey çıkmadı Sivilce ilacı kullandığım zaman geçiyolar ama ben ilaç kullanmadan günlük bakım rutiniyle çıkmasını önlemek ya da iz kalmadan geçirmek istiyorum Şu anda sizin sitenizden aldığım alkolsüz tonik so bio etic nemlendirici (karma ciltler için) ve yeşil marka'nın güneş koruyucusunu kullanıyorum Bu ürünler cildim için uygun mudur? temizleme jeli peeling maske de kullanıyorum ama sizin sitenizden bu ürünlerin cildime uygun doğal içerikli muadillerini almak istiyorum Aynı zamanda sivilce için lokal olarak kullandığım bir ürün yok Onun için de ürün önerebilirseniz sevinirim Daha önce salisilik asit içeren ürünler kullandım ama sivilcelerime hiç iyi gelmedi hassas ve alerjik bir cildim olduğu için şu anda doğal içerikli ürünler kullanmaya çalışıyorum Göz çevrem kuru yağ bezesine müsait ve ince çizgilerim var sorunuma uygun genel olarak bir cilt bakım rutini önerirseniz ve şu an kullandığım ürünlerin uygun olup olmadığını söyleyebilirseniz çok sevinirim
Şeyma K. - 26 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Kistik akne, deride gözeneklerin engellendiği bazı durumlarda enfeksiyon ve inflamasyona yol açan bir cilt rahatsızlığıdır. Cilt rahatsızlıkları çoğunlukla yüzü etkiler, ancak aynı zamanda üst gövde ve üst kolları da etkiler.

Cildin gözenekleri için tıbbi terim pilosebaceous birimlerdir, bunlar kıl follikülleri ve sebum olarak bilinen yağlı maddeyi salgılayan sebase bezleri içerir.

Yukarıda bahsedildiği gibi akne, sebumun aşırı üretilmesi veya cilt hücrelerinin P. acnes bakterisi tarafından tetiklenen iltihaplanma ile birlikte cilt gözeneklerinin tıkanması ile karakterizedir. 
Kistler, bu komedonların en iltihaplı, rüptüre biçimidir.

Akne gençlerle sınırlı değildir ve akne için kalıtsal bir eğilim de dahil olmak üzere şu faktörler de rol alır:

Hormonal değişiklikler (menstrüasyon döngüsü, gebelik, doğum kontrolü, hormon tedavisinin kullanımı ve stres)
Yağlı kozmetik ürünleri, temizleyiciler, losyonlar ve kıyafetler
Yüksek düzeyde nem ve terleme
Bazı ilaçlar ve kimyasallar (örneğin kortikosteroidler, lityum, fenitoin, izoniazid), akne benzeri patlamaları kötüleştirebilir veya neden olabilir.

Akneler için pratik önlemler, en şiddetli durumdaki kişiler de dahil aknesi olan herkes için yararlıdır. Bunlara aşağıdakiler örnek verilebilir:

Çok sık yıkamayın. Günde iki kez yeterlidir, hafif bir sabun kullanın ve ılık suyla yıkayın.
Yıkarken sertçe fırçalamayın. Aşındırıcı sabunlar, temizleme granülleri, sıkıştırıcılar veya eksfoliye edici ajanlardan kaçının.
Akneleri ellemeyin ve sıkmaktan kaçının.
Aşırı makyaj yapmaktan kaçının. Su bazlı, komedojenik olmayan formülasyonlar seçin. 
Yağlı formülasyonlardan kaçının ve yatmadan önce makyajınızı temizlediğinize emin olun.

Elinizdeki ürünler yanlış değil.
Ben size bir liste olarak ilili ürünleri altta ekliyorum..
Elinizdekiler bitince yenilersiniz.
Güneş Koruyucunuzu aksatmayın.


Sevgiler..

Önerilen Ürünler

77,00 ₺
Sivilceli ciltler için pelling etkili maske
1
58,10 ₺ 83,00 ₺
Doğal ve saf çay ağacı yağı
75,00 ₺
Akne karşıtı günlük cilt bakımı
123,00 ₺
Akne karşıtı, yatıştırıcı ve nemlendirici tonik
55,00 ₺
Gözenek temizleyici cilt bakım sabunu