nemsiz cilt..

Merhaba, kuru ve hassas bir cildim var Yaşım 22 Hiç makyaj yapmam Güneş kremi kullanıyorum Akşamları olmak üzere cildimi günde bir kere doğal hakiki keçi sütlü sabun ile temizliyorum Ardından doğal maden suyu ile tonik yapıyorum son olarak soğuk sıkım hindistan cevizi yağı sürüyorum (bazen zeytinyağı) nemlendirici niyetine Bunu tavsiye eden uzmanlar var çünkü Doğru mu yapıyorum yanlış mı yapıyorum ? düzenli cilt bakımına yeni başladım fakat yeterli bilgiye sahip değilim Yardımcı olur musunuz?
Şeyma K. - 23 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

20'li yaşlar, hem cildin en güzel göründüğü hem de cilt bakımının en etkili olduğu yaşlardır. Bu yaşlardan itibaren cilt onarım ve yenileme mekanizmalarının işleyişi biraz biraz yavaşlamaya başlar. Cildinize bu dönemde nasıl baktığınız, gelecekteki görünümünüz için önemli bir anahtardır.

20'li yaşlarınızda cilt bakımınız için gerekli disiplini ve alışkanlıkları oluşturmak, yaşınız arttıkça cildinizin yaşlanma belirtilerini oldukça yavaş göstermesini sağlar.

20'li yaşlarda yaşanan cilt problemleri her sorunda olduğu gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bunlardan ilki; ergenlik döneminden gelen sivilce sorununun bu yaşlarda hâlâ devam etmesidir.  
Ergenlik döneminden kalma sivilcelenme sorununuz olmasa bile regl öncesi  dönemler ve regl dönemleri ciltte sivilce oluşumunu tetikleyebilir. Hatta kullanılan doğum kontrol hapları, hormon düzeyleri bile sivilceye neden olabilir.

Bir başka tetikleyici unsur: Sigara, alkol kullanımı.. İçeriklerindeki zehirli ve zararlı maddeler cildinizde baş edilesi sorunlar ortaya çıkartabilir: 
Mesela; gözeneklerinizin kirle çabucak dolması gibi. :(

Öte yandan uykusuzluk ve stres cildin yorulmasına, solaryum kullanımı da cildin nem kaybına neden olan diğer etkenlerdir.

Cildin en iyi göründüğü, genel olarak sorunsuz olduğu 20'li yaşlarda cildin mevcut güzelliğini korumak önceliğiniz olmalıdır.

1.Cildi Her Gün Sabah-Akşam Temizlemek: 

Temizlenmiş, arındırılmış ciltten daha güzel görüneni var mı şu dünyada? Arındırın kirlerden, artıklardan üşenmeyin çünkü gün boyu cildinizde biriken kir, makyaj yapıyorsanız makyaj artıkları, cildinize zarar vererek, çizgilerin, kırışıklıkların oluşmasına neden olur. 
Etkisini gün boyu hissedeceğiniz rutinin temizleme bölümünü sevmek ve alışkanlık haline getirmeniz için tek şey: Size en uygun temizleme ürününü bulmak!

2. Temizliğin En İyi Arkadaşı Toniklemek: 

Temizlendikten sonra toniklenmeyen cildin bir tarafı hep eksik kalır. Peki, bu tonik nedir? Tonik; temizlikten kalan kir artığı varsa derinlere ulaşıp onları da ele geçirir, musluk suyundan cilde yapışan klorun negatif etkisini yok eder, cildin önündeki negatif kalkan kalktığından serum ve krem daha kolay emilir ve etkileri daha iyi hissedilir. Bakmayın öyle 5 harfli kısacık kelime olduğuna; rutinin en yeteneklisi, en işlevlisi, takımın ayrılmaz bir parçası \'O\'!

3.Göz Çevresini Korumak: 

Göz çevresi, cildin en ince ve hassas olduğu bölgedir. 
Bu bölgeyi 20'li yaşlardan itibaren ne kadar iyi korursanız, yaşlanma belirtilerinin en çok hissedildiği bu bölgeyi kırışıklıklara, çizgilere karşı korumuş olursunuz. Göz çevrenizi yorgunluktan arındırıp, nemlendirmek ve aydınlık tutmak için göz kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

4.Cildiniz İçin Uygun Bir Nemlendirici Edinmek: 

Bakımın en olmazsa olmazı...Cildinize uygulayacağınız cilt yapınıza
ve sorunlara uygun bir nemlendirici, derinin ihtiyaç duyduğu nemi, sağlayacaktır.

4.Güneş Kremi Kullanmak: 

Cildinizi her gün yaz-kış demeden korumayı alışkanlık haline getirmelisiniz.
Yazın gözümüze vuran güneş ışınları kışın vurmadığında kaybolduğunu sanıyoruz. 
Biz onları görmesek de onlar bizi görüyor, kaçamıyoruz. Güneş koruma kremi kullanmanın tek etkisi yaşlanma belirtilerine karşı önlem almak değil tabii ki. Güneşin içimize işleyebilecek tüm negatif etkilerinden korunmak. 
Sağlıklı yaşam için ihmale gelmez!

Sevgiler...
 

Önerilen Ürünler

32,50 ₺
Karma ve kuru ciltlerin için bakım zamanı
99,00 ₺
Hassas göz çevresine nemlendirici ve yorgunluk giderici bakım
99,00 ₺
Nemsiz ve hassas ciltleri nemlendirir, besler, arındırır, rahatlatır ve tazeler
209,00 ₺
Normalden karmaya dönük hassas ciltlere günlük nem desteği
39,00 ₺
Mineraller ile dolu termal su
140,00 ₺
Güneşten koruyan doğal güneş kremi