kuru, hassas, pütürlü, sivilceye meyilli cilt..

35 yaşındayım Senelerdir cildime uygun bir bakım rutini bulamadım Cildim genel olarak kuru, pütürlü, ve sık sık alın saç diplerinde, çene kemiği etrafında minik minik sivilceler çıkıyor, bu sivilceler irinli değil ama kaşıntı yapıyor Bu da kızarıklığa sebep oluyor Genelde doğal içerikli ürünler tercih etmeye çalışıyorum ama hiç biri işe yaramıyor Yardımlarınızı rica ediyorum Şimdiden teşekkürler
Gulcan S. - 36 Yaşında - Bursa
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Genetik yapısı ince ve diğer ciltlere göre dış etkenlere daha çok tepki veren açık tenlilerin yetersiz ve/veya sert kimyasallı ürün kullanımı sebebiyle sıklıkla kızarıklıkları ve lekeleri de oluşur. 

Soğuklar, sert rüzgâr, yüksek sıcaklıktaki hava şartları ve maruz kalınan güneş ışınları beyaz tenlilerin erken yaşta kırışıklarının oluşmasına sebep olur. Bu sebeple bakım ürünlerini \'antiaging\' serilerinden seçmeleri en doğru karar olacaktır.

Zaten ince, şeffaf ve narin olan bu ciltler genelde solgundur. İnce oldukları için kılcal damarları yüzeyde görebilirsiniz.

Yumuşak yağlar içeren jel/sabun veya süt/losyonla temizleyin.
 
Gündüz kreminizi yoğun olanlardan seçin, koruması yüksek olsun, İleride daha da hassaslaşmaması için nemlendiricisiz asla güne başlamayın.
 
Alkollü hiçbir ürünü cilde değdirmeyin.
 
Kimyasal işlemlerden ve güneşten uzak durun.
 
Kışın daha yoğun yağ, yazın daha yoğunsu içeren nemlendiriciler seçin.
 
Krem altına serum kullanmanız, ihtiyacınız olan suyun cilt içinde hapsolmasını ve hücrelerin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacağından gereklidir. Ki serum kullanmanız zamanla cildinizin onarılmasında çok büyük yardımcıdır.
 
Haftada iki kez sakinleştirici, yatıştırıcı, nemlendirici ve yağ dengesini takviye eden maskeler kullanın. (Papatya, kayısı yağı, aloe vera, sarı kantaron, ıhlamur, kediotu, bademözleri, melissa, aynısefa, ısırgan, susam yağı içerikli kozmetikler, kurucildinizin hassasiyetini dengeleyecektir.)
 
Haftada bir kez kimyasal olmayan ve granülsüz arındırıcı kullanın. Peeling adı altında satılan bu arındırıcının ardından maskenizi uygulayın.
 
Yaz bittiğinde ve ilkbaharda kür uygulamaları yapabilirsiniz. Ampuller ve özel serumlarla, mevsimin oluşturduğu \'zorunlu sorun\'lardan kurtulmak mümkündür. Tüm cilt tipleri için geçerli olan \'kür\', hızlı onarma/sorun gidermenin en muhteşem yoludur.
 
Cildinizin kızarıp/pullanarak sert tepkiler verdiği zamanlarda \'termal/mist\' spreyi imdadınıza yetişir. 
Tüm yüze püskürtüp cildin emmesini bekleyin.
 
Mümkün olduğunca sıvı içeren bir beslenme alışkanlığı edinin. (Meyveler, su, sebze)
 
Kuru cilt alkole tepki verdiğinden parfümünüzü de alkol oranı en düşük cinsten seçin veya yağ parfümler kullanın.
 
Banyo sonrası, deri henüz ıslakken saf tohum yağı içeren vücut yağlarıyla bolca cildinizi yağlayın. Derinin, suyu ve yağı beraber emmesi için bekleyin. Hafifçe, bastırmadan havluyla fazlasını alın.

Sevgiler..
 

Önerilen Ürünler

15
42,50 ₺
Kuru ve olgun ciltler için
8
60,60 ₺
Arındırıcı ve besleyici tonik
99,00 ₺
Nemsiz ve hassas ciltleri nemlendirir, besler, arındırır, rahatlatır ve tazeler
1
52,50 ₺
Kuru ve hassas cilde besleyici etki
47,50 ₺
Greyfurt özlü nemlendirici ve arındırıcı peeling
90,00 ₺
Yaşlanma karşıtı cilt bakım serumu