leke sorunu..

Merhaba,
ben epilasyon sonrası cildime çok iyi davranmadığım için lekeleri oluştu, yaklaşık 3 yıldır varlar Fual bölgesi, çene ve boynumda Cildiye doktoru içinde m-furo'nun da olduğu 3'lü bir karışım verdi, aynı zamanda bioderma white objective ürünleri ile de cilt temizliği yapıyorum 1 ay oldu, lekelere azalma var ama çok istediğim gibi değil Sizin önerebileceğiniz ve kesin çözüm olur dediğiniz ürünler var mı? cildim karma bu arada,sivilce sorunum yok Dediğim gibi sadece epilasyon ve batık tüylerin dipleri ile cızbızla oynamam nedeniyle lekeler oldu Teşekkürler şimdiden
iyi günler
İlknur T. - 32 Yaşında - İstanbul
Dilara U. - Marka İlişkileri Yöneticisi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba İlknur Hanım,

Doktorunuz gerekli inceleme ve tetkikleri yaparak gerekli yönlendirmeleri yapmıştır. Tekrar hatırlatmam gerekirse; yapacağımız ürün önerileri tıbbi tahlil ya da tetkiklere istinaden olmadığı için doktorunuzun verdiği yönlendirmeleri takip etmenizi öneririm. Leke gibi sorunlara çözüm olarak uyguladığınız bakımlarda olumlu etki görebilmeniz için düzenli uygulama ve ürün sürekliliği önemlidir. Cilt ve sorunun boyut ve durumuna göre etki ve düzelme süresi de değişken olabiliyor. Bu süreçte sabırlı olmak çok önemli. :)

Sizin için sorununuza uygun temel cilt bakım rutini önerisi yapabilirim. Sıralamayı aşağıda belirtiyorum. Önerdiğim ürünleri sayfanın en altında görebilirsiniz.

Temel Bakım Rutini Hangi Adımlardan Oluşur?

Temizleme adımı; tüm rutinin başlangıcıdır. Cildiniz ve gözenekleriniz ne derinlemesine temizlenir ve arındırılırsa; cilt bakıma o kadar hazır hale gelir. Ve, sonraki ürünlerin emiliminin artmasına yardımcı olur. 

Temizlemeden sonra uygulayacağınız cilt bakım toniği; gözeneklerinizi derinlenmesine arındırırken cildinizin pH ve yağ-nem dengesine de olumlu katkı sunar ve stabil kalmasına yardımcı olur. Cilt sorunları yaşamamızın en önemli sebeplerinden biri de cildimizin pH dengesinin bozulmasıdır.  pH olması gereken değere ne kadar yakın tutulursa cildimiz ve sağlığımız için o kadar iyi...

Serumlar; temizleme ve tonik adımından sonra uygulanan, konsantre içerikler ile üretilen kozmetiklerdir. Düzenli rutin içinde bulundurabileceğiniz gibi haftalık, aylık gibi kür olarak da uygulayabilirsiniz. Konsantre olması; hem içindeki maddelerin hem de diğer ürünlerin etkisini artırır. Yoğundur. 

Nemlendiriciler; akşam bakım rutininin son adımıdır. Her kozmetiğin bir sırası ve görevi vardır; her biri cildin sağlığını korumaya yardımcı olur. 

Güneş koruyucular; yaz-kış ihmal edilmemesi gereken kremlerdir. Güneş ışınları kış aylarında yaz kadar görünmeseler de hep varlar. Özellikle leke karşıtı, açıcı ürünler kullanırken güneş koruyucuyu eksik etmemek hem kullandığınız ürünlerin daha çabuk ve kolay başarılı olmasını sağlayacak hem de yeni lekelere karşı korumuş olacaktır. 

Haftalık bakımlarda ise; maske ve peelinglerden destek alabilirsiniz. Ölü derileri cildinizden uzaklaştıran peelingler, cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayacak ve diğer ürünlerin cilt alt katmanlara ulaşmasına yardımcı olacaktır. 

Bu süreçte bol bol antioksidan besinler tüketmenizi ve su tüketiminize de önem vermenizi tavsiye edebilirim. Eğer günlük makyaj yapıyorsanız iyileşme sürecinde temiz içerikli makyaj malzemeleri kullanmanız iyi olacaktır. Alkol, parfüm gibi içerikler lekelerin iyileşme sürecini yavaşlatabilir. 

Keyifli incelemeler dilerim. Kullandığınız ürünleri yorumlamanız birçok üyemize yol gösterecektir. Yorumlarınızı eksik etmeyin.  :)

D.

Önerilen Ürünler

140,00 ₺
Güneşten koruyan doğal güneş kremi
249,00 ₺
Kore incisi ve yumuşak deniz yosunu içerikli peeling jeli
339,00 ₺
Kore inci özleriyle aydınlatıcı, sıkılaştırıcı tonik
399,01 ₺
8 farklı doğal bileşen ile anında beyazlatma etkisine sahip krem
89,90 ₺
Güne aydınlık, pürüzsüz bir cilt ile başlayın
204,90 ₺
Cilt güçlendirici, nemlendirici, aydınlatıcı serum
Kampanyalı
49,90 ₺ 84,00 ₺
Mat, donuk cilt için vitamin dolu maske