güneş lekeleri ve ton farkı..

Karma bir cilt yapım mevcut La roche posay efecclar serisinin yıkama jelini, göz altı bakım kreimini , güneş korumalı nemlendiricisini kullanıyorum Sivilcelenme vardı geçti Güneş lekelerim var, renk eşitsizliğim mevcut Kullandığım ürünler ile kombinleyeceğim leke giderici özelliği olan ürün tavsiyesi rica ediyorum bir de hafif su bazlı yağlı hissetirmeyen bir nemlendirici önerisi rica ediyorum teşekkürler
Sinem S. - 43 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Leke, \'cilt güneşle iletişimde olduğu sürece\' var olacaktır. Rengini açsanız dahi yüksek SPF ile korumadığınız, güneşten kaçınmadığınızda tekrar koyulaşacaktır. Yine çıkacaktır. Demek ki lekeniz varsa güneşle düşman kesileceksiniz. 
İllaki bronz olayım diyorsanız bronzlaştırıcı pudradan yararlanabilirsiniz.

Özellikle 30 yaştan sonra vücut, cilde bronzluk kazandıran melanini sağlıklı düzeyde üretemiyor. Bu da, lekelerin oluşmasına sebep oluyor. 

Lekeler oluşmadan önlem almak için, cildinizi direkt olarak güneş ışınlarına maruz bırakmamalı, ellerinizin üstü dahil koruyucu kremler kullanmalısınız. Lekeler varsa da, güneşten ve solaryumdan kaçınmalısınız. 

Leke giderici ürünün yanı sıra ''leke kürü'' yapabilirsiniz.

Leke kürü ne içerir?

Temizleme, serum, gece kremi ve SPF içeren gündüz kremi, haftalık açıcı maske... Leke açıcı etkisi olan serum ve krem genelde marka tarafından kombin edilmiştir. Temizleme ve maske seçiminizi yaşa ve sorunun yoğunluğuna göre siz yapabilirsiniz.

Kür ne kadar sürer?

Kür, sorunun giderilmesi için cildin "acil yoğun bakıma alınması" demektir. Bir nevi "lekeler bombardıman altına alınıyor"...

Kür boyunca leke açıcı ürünlerin sistemli ve aksatılmadan uygulanması gerekir. Kombin yan ürünlerle destekleyerek lekenin açılma hızını artırmış olursunuz.

Gece kremi, maske ve serumlar kürü hızlandıran ve tamamlayan desteklerdir.

Sevgiler..

Bir kür yaklaşık 4-5 hafta sürer. Bu süre hücrelerin yenilenme döngüsüdür. Yaşınız 30'dan yukarı veya hasar derinse kürü 2 kez tekrarlamanız gerekebilir.

Hangi leke açma kürünü seçerseniz seçin, gündüzleri mutlaka 30 SPF bir güneş koruması kullanmanız gerekiyor. Kür lekeyi açarken güneşle en ufak bir temas lekeyi tekrar koyultur. Başa dönersiniz!

NOT: Leke Karşıtı Cilt Bakım Kremi - Gündüz - SPF30 olduğu için gece ayrı bir krem yazdım. (gece kullanılmaz)

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

70,00 ₺
Ciltteki beyaz ve siyah noktaları gidermeye yardımcı organik mersin suyu
Kampanyalı
152,22 ₺ 236,00 ₺
Eşit tonlu, aydınlık bir cilt için krem
124,89 ₺ 139,89 ₺
Kolajen destekli, güneş korumalı, ton farkı ve leke karşıtı gündüz kremi
185,00 ₺
Aydınlık bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur
Kampanyalı
64,78 ₺ 92,63 ₺
Leke ve leke oluşumuna yardımcı maske

Benzer Sorular ve Cevapları