yaşlanma sürecini yavaşlatma..

Merhaba,

30 yaşındayım ve cildimde değişimleri gerçekten hissetmeye başladım Öncelikle kazayaklarım oldukça belirgin ve göz altımda morluklar var Ayrıca hafif bir torba görünümü de olduğunu düşünüyorum Doktorum activar'ın göz kremini önermişti ancak kararsızım Cildime gelince beyaz tenliyim ve küçük ve hafif kahverengi lekelerim oluşmaya başladı Karma bir cilt tipim var Burun ve çene bölgemde siyah noktalarım var Bu noktalar hafif yanağa doğru ilerliyor ve buradaki gözenekler biraz belirgin Göz altı torba ve kazayağı durumum hariç bu durum hafif bir makyaj ile gizlenebilecek durumda ancak ilerlememesi için önlem almak istiyorum Tüm bu problemlerim için ürün ve bu ürünlerin kullanılma şekli ile ilgili öneriye ihtiyacım var Şimdiden teşekkürler
Selin Z. - 30 Yaşında - Antalya
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Selin Hanım Merhaba,

Her iki kadından birinin gözaltı kırışıklarının gözle görülmeye başladığı yaş 30'lu yaşlardır! Çünkü 27 civarı tembelleşmeye başlayan hücreler, yavaş yavaş bozulan yağ/su dengesi cildin yapısını da etkiliyor ve ilk yaşlanma işaretleri bu yaşlarda gözlemleniyor.

Genetik yapısı ince ve diğer ciltlere göre dış etkenlere daha çok tepki veren beyaz tenlilerin yetersiz ve/veya sert kimyasallı ürün kullanımı sebebiyle sıklıkla kızarıklıkları ve lekeleri de oluşur. Soğuklar, sert rüzgâr, yüksek sıcaklıktaki hava şartları ve maruz kalınan güneş ışınları beyaz tenlilerin erken yaşta kırışıklarının oluşmasına sebep olur. Bu sebeple bakım ürünlerini \'antiaging\' serilerinden seçmeleri en doğru karar olacaktır.

Peki ne yapmalısınız...

Sabah ve akşam, makyaj yapsanız da yapmasanız da cilt tipine uygun temizleme suyu, köpük veya jelle temizlemek siyah nokta oluşumunu engelleyecek ve serumun emileceği yüzeyi hazırlayacak.

Nemlendiricinin altına yenilenmeyi destekleyecek, dengeleyici serumlar kullanmaya başlamalı. Sarkmanın ilk belirtilerini toparlamak için serum şart. 

Nemlendiricinizin Antiaging içerikli olması yaş alma sürecini yavaşlatacaktır. (C, E vitamini, Koemzim Q10 vb)

Göz çevresinin ince kırışıklarının derinleşmesini önlemek ve \'var olanların derinliklerini azaltmak\' için göz çevresi kremi aksatılmadan kullanılmalı.

Karma, iri gözenekli ve mat, solgun yüzeyli ciltler için: AHA'lı bakım ürünleri ölü tabakanın hızlı atılmasını ve yenilenmeyi desteklediğinden meyve asitli kremleri bakım rutinine alın

Yaz kış SPF koruma kullanarak güneşin hızlı yaşlandırıcı ve leke yapan ışınlarından korunun.

Haftalık bakımla hem eskimiş tabakayı atın hem yenilenmeye yardımcı maskelerle su dengesini sağlıklı tutun.

Anti-aging yaşlıları gençleştirmek için üretilen bir kavram değildir!

Anti-aging, kelime anlamı olarak \'yaşlılığı önleme\' demektir ama tıpta ve kozmetikte anti-aging, \'sağlıklı yaşlanmak için yapılması gerekenler\' anlamını taşır.

Yaşlılığı tümüyle önlemek tıbben -henüz- mümkün değil. Ama 50 yaşında dipdiri görünen enerjik kadınları ve ölü balık gibi bakan, çökmüş 20'likleri gözünüzün önüne getirin, ne demek istediğimi daha rahat anlatabileceğim.

Yani, güneş faktörü, stres, bilgisayar önünde geçen gün, radyasyon, depresyon, yanlış beslenme, uykusuzluk, diyet, sporsuz beden vs gibi sebeplerle biyolojik olarak erken yaşlanan bir çok insanın cankurtaran simididir anti-agingler.

20 yaşında biri bile neden anti-aging kullansın?

1- Genetik mirasınız yetmez! Siz yaşarken genlerinizdeki değişimlerinizi biliyor musunuz? Babaanneniz cips, kola ile beslenmedi, kanserojen katkılar yoktu, Çernobil patlamadı, güneşle sizin kadar temas etmedi ve sizin kadar depresyon eşiğinde bir hayat sürmedi.

2- Atalarınız sizin kadar diyet ve beslenme bozukluğu içinde yaşamadı. Boyalı hazır pastalar yemediler, laboratuvarda üretilmiş vitaminler almadılar, palmiye yağıyla beslenip hormonlarını bozmadılar.

3- Yaşam ve beslenme şartlarına bağlı hormonal bozukluklar bu kadar fazla değildi. (Sizin saçlarınız bu yaşta cansız ve cılız ama anneannenizin sırma gibiydi değil mi?)

4- Kromozomlarında bulunan DNA'ları bizim kadar hasar görmedi. Onların nükleer atıklı çayları, zehir akıtılmış ırmakları, zirai ilaç bulaşmış sebzeleri bronzlaşma sevdaları yoktu!

5- Suya sabuna deterjana, zehir solunan oda kokularına dokunmamış olan anneannenizin hücrelerinde bulunan mitokondrium adlı organcığı hasar almamıştı.

6- İnsan hücrelerindeki tamir mekanizması (otofaji) deterjanlarla, kimyasallarla bozulmamıştı

7- Babaanneniz; mürekkeple boyanmış zeytin, patates tozuyla yapılmış sahte kaşarpeyniri, tuğla tozundan kırmızıbiber, zehirli boyayla renklendirilmiş tişört, plastikle eşdeğer margarinle tanışmadı. Kışın patlıcan, yazın pırasa yiyeceğim diye genetiğini değiştirdiği besinler tanımadı.

Ve en önemlisi \'oksidadif stres\' denilen, vücuttaki serbest oksijen radikallerinin hücreleri hasara uğratması... 

Önerilerim altta..
Not: Activar ürünlerini de rahatlık ile kullanabilirsiniz.

Uygulama sırası...

1) Sabah/Akşam ACTISILK- Temizleme Köpüğü ile temizleme..
2) Sabah/Akşam  Ampule Mist ile tonikleme..
3)Sabah/Akşam Kırışıklık Önleyici Ampul ile derinlemesine bakım..
4)Sabah/Akşam Gold Göz Çevresi Kremi ve akabinde De Age Nemlendirici Krem ile nemlendirme..
5)Haftada 1 veya 2 Corundum Yüz Peelingi ile arındırma ve akabinde Anti Agening Teraphy Maske..

AC-11 kapsülleri ile de bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz.

Ürünlerin ''Nasıl Kullanılır'' bölümünde detaylı aşıklama bulunmaktadır.

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

34
345,00 ₺
Activar gündüz bakım kremi yenilendi :)
55
365,00 ₺
Activar gece bakım kremi yenilendi :)
107
245,00 ₺
Göz altı morlukları ve torbaları için
164
199,99 ₺
Cildi korur ve bakım yapar
Kampanyalı
10
114,50 ₺ 229,00 ₺
Hassas ve kırışık göz çevresi için
Kampanyalı
3
149,49 ₺ 299,00 ₺
Ölü hücreleri ciltten arındırmaya yardımcı peeling
Kampanyalı
1
149,49 ₺ 299,00 ₺
Yorgun cilde canlandırıcı etki
139,90 ₺
Beyaz tabaka bırakmayan ödüllü güneş kremi
1
150,00 ₺
İpek proteinli, yenileyici temizleme köpüğü
299,00 ₺
Cilde esneklik kazandıran besleyici özellikli nemlendirici ampül
329,00 ₺
Cildinizi 24 saat nemlendirerek gün boyu nemli kalmasını sağlar
196,89 ₺
Anti-aging bakım sunan ampul sprey