BB krem?

Merhaba ben missha bb krem almak istiyorum ama malesef daha önce hiç kullanmadım ve deneme fırsatım da yok cilt tipime ve rengime hangi ürünün uyacağını bilmiyorum Esmerim karma, akne ve kaşıntıya meyilli bir cildim var Fondoten olarak colorstay fondöten karma ve yağlı ciltler için natural tan 330 ve flormar mat touch foundatıon m 304 nude ivory kullanıyorum her iki üründe cilt rengime uygun ama flormarı bir defa uyguladığımda sivilce kaçınılmaz oluyor benim için revlon daha az sıkıntı yaratıyor yalnız özel günlerde kullanabiliyorum ben artık günlükte kullanmak istediğim için bb krem istiyorum ve sizden bu konuda yardım bekliyorum :)
Ebru G. - 30 Yaşında - Giresun
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Siz BB krem olarak ürününüzü temin etmişsiniz. Ben cevabımın altına gene alternatif bir ürün ve BB krem temizleyicisi de önermek istiyorum.

BB kremler markadan markaya değişen kıvamda "hafif" yahut "daha örtücü" olarak üretildiler. Bazıları "makyaj altı kremi" olarak kullanılacak kadar hafif olabiliyor.

BB kremler, fondötenler gibi sürdükten sonra kurumuyor, topaklanmıyor, mimik çizgilerine dolmuyor; gün boyu kusurları kapatan, cilt tonunu aydınlatan yumuşacık bir kadifemsi yüzey olarak teni kaplıyor. Bunu içeriğindeki uçucu silikonlara borçluyuz (cyclomethicone).

Kusursuz makyajın temel şartı pürüzsüz tendir. BB kremler de bunu en pratik yoldan yaratmak için piyasaya çıktı.

BB kremlerin en fazla 2-3 tonu vardır. "Çok açık" tenler, "açık esmerler" ve "koyu esmerler" için... Cildinizi bu 3 kategoriden hangisine dahil ediyorsanız o tonu alın. Cilt ısısı ile ten renginizle 10 dakika içinde uyumlanır.
 
BB kremin temizlenmesi için de cilt yüzeyinde bir giysi gibi tutunduğundan ve silikonlar içerdiğinden, temizleme yağları yahut BB temizleme krem/jel/köpükleriyle temizlemek daha doğru olur.

SevgilerleÖnerilen Ürünler

109,91 ₺
BB ve güneş kremlerini temizlemeye yardımcı
2
99,00 ₺
Makyaj ve cilt bakımı bir arada

Benzer Sorular ve Cevapları