değişken cilt yapısı..

Merhaba 30 yaşındayım 18 yaşımdan beri cildimdeki sorunlarla uğraşıyorum cildimi çok yordum ve daha büyük sorunlara yol açtım cildim çok hassas bazen yağlı oluyor bazen kuruyup kabuklanıyor , kızarıp acıyor , bazı dönemler sivilceler ve akneler çıkıyor ve eskiden kalan sivilce ve akne izleri var, gözeneklerim var burun üstünde siyah nokta ve beyaz sarı yağ oluşumu var burun bandı yaptığımda her seferinde üstü sarı beyaz yağlar oluyor , dudak üstü ve burun çevresinde kılcal damarlar var ve ayrıca gittiğim bir güzellik merkezinde cildinde incelme doku kaybı oluşmuş dedi lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım ne kullanmalıyım senelerdir önüme geleni kullanmaktan cildimi mahvettim uygun fiyata alabileceğim düzenli olarak kullanabileceğim cildimi yenileyebilecegim ürünler tavsiye ederseniz çok sevinirim ayrıca tavsiye ettiğiniz ürünlerin içeriğini söylerseniz tek bir markaya bağlı kalmadan başka markadan temin etmeye çalışırım şimdiden teşekkürler
Gülay U. - 32 Yaşında - İstanbul
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Cildiniz ister yağlı olsun ister kuru, eğer kızarıyorsa onu rahatsız eden bir durumu size anlatmak istiyordur. Cildinizin üzerinde \'kendi yağ ve ter salgılarından\' oluşan koruyucu tabakası \'yetersiz\' geliyorsa savunmasız kalıyordur ve nem kaybediyordur. 

Nem, cildin sağlıklı yaşaması için ilk şarttır. Bu koruma tabakası sizin hayat şartlarınız, beslenme şekliniz, stres gibi faktörlerle de ilintilidir. Ama en önemlisi dış etkenlere karşı korunmasız kaldığını anlatmak için kızarır. Size bir uyarıdır. Ben hırpalanıyorum beni koru, diyordur.
Cildinizin inceliği ve hassasiyeti genetik olarak belirlenmiştir. Kimileri daha dayanıklı, kimileri her şeye hassas dünyaya gelir. Ama yaşam şekliniz, daha kızarık veya daha sağlıklı olmasına yardım edecektir.  Nemlendiricisiz güne başlamayın. Yatıştırıcı ve cilt direncini artıran kozmetiklerle destekleyin.

Uzun süre korunmasız kalan cilt, kızarmasına rağmen korunmaya alınmazsa, deri zamanla \'atopik\' dediğimiz, hiçbir ürünle barışamayan sürekli kızaran ve yanan bir yapıya ulaşır. Bunun bir adım ötesi de artık kozmetiklerle değil, doktor ve eczacınızla müdahale edeceğiniz etaptır.

Cildinizde bahsettiğiniz diğer sorunları da göz önüne alırsak öncelikle sizin Organik temiz içerikli ve uygun ürünlerle bakımınızı aksatmadan yapmanız gerekmektedir.

Sabah-Akşam misel su ile cildinizi arındırıp, göz çevresi ve nemlendirici kreminizi uygulamanız gerekir. Misel sular, su kadar duru ve taze, makyaj temizleme yağı kadar etkili, üstelik en hassas ciltte bile gayet titiz makyajı kiri tozu temizliyor, yatıştırıyor, taze bir yüzey bırakıyor. Durulama gerektirmiyor, tonik gerektirmiyor.

Güneşin zararlarına karşı da mutlaka güneşe çıkmadan SPF korumalı ürünü kullanıp, 3 saatte bir de yenilemeyi ihmal etmemeniz gerekir.
Haftalık bakım da ise size şu an için peeling önermiyorum. Cildinizdeki dengeler öncelikle yerine gelsin. Ancak haftada 1 kez tercihen banyo çıkışı sakinleştirici maske uygulayabilirsiniz.

Önerilerimi de sayfa altına ekledim. Ürün görselinin sağ alt köşesinde ise sormuş olduğunuz ürün içeriklerini görebilirsiniz.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

SevgilerleÖnerilen Ürünler

2
24,00 ₺ 26,50 ₺
Hassas ciltler için yatıştırıcı maske
Kampanyalı
125,00 ₺ 137,51 ₺
Hassas ciltler için yatıştırıcı ve koruyucu bakım
Kampanyalı
135,00 ₺ 148,50 ₺
Hassas ciltler için yatıştırıcı ve koruyucu bakım
Kampanyalı
4
79,50 ₺ 87,50 ₺
Derinlemesine temizleyici misel su
Kampanyalı
2
65,01 ₺ 85,00 ₺
Daha genç ve sıkı göz çevresi için
22
65,01 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem

Benzer Sorular ve Cevapları