yağlı-kızarık-hassas cilt..

Merhabalar Daha önce önerdiğiniz nemlemdiriciye baktım Ancak tam olarak istediğim tarzda değil Benim istediğim hassas ciltteki kızarıklıkları da azaltan kızarmış görüntüyü azaltan iyi nemlendiren yağlı cildimede uygun bir nemlendirici Bu yüzden başka önerilerinizi bekliyorum Teşekkür ederim
Yılmaz D. - 25 Yaşında - Amasya
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Yaşınız kaç olursa olsun, eğer cildiniz hem \'yağlı\' hem \'kızarık ve hassas\' ise temizlerken sert kimyasallı jeller kullanıyor ve doğru korumuyorsunuzdur!

Yaşam şekliniz, genetik yapınız, hormonal durumunuz ve kullandığınız yanlış ürünler cildinizi \'yağlı\' yapar... \'Doğru bakımla\' bu yağı gayet iyi kontrol altında tutarsınız. Bu yazıdan detay okuyabilirsiniz. "Cildim Yağlı Mı?"

Yağlı ciltlerin en sıkıldığı konu gün içinde cildin parlaması, gözeneklerin açık olması ve makyajın uzun süre kalmamasıdır. Fazla yağı yok etmek için sürekli cildini sert ürünlerle yıkar, yağlandırıyor diye nemlendirici kullanmaz...

İşte bunları yaptığı sürece de cilt daha da yağlanır ve gözenekleri daha da açık hale gelir.

Neden mi?

 *Çünkü yağ, agresif yöntemlerle yok edildikçe salgı bezleri tahrik olur, deri savunmasız kaldığını düşünerek iki misli yağ salgılamaya çalışır. Bu salgıyı dışarı çıkartabilmek için de gözenek açılmak zorunda kalır. Bunu sürdürdükçe de yağlanmayla baş edemezsiniz.

*Yağlı ciltlerin de nemlendiriciye ihtiyacı vardır. Yağlı ciltler için üretilmiş su bazlı bir nemlendirici ile yağ/su dengesini kurarsınız. Suyu dengelenen cildin yağı da ayarlanmış olur.

*Güneş ışınları yağ salgısını tetikler. Mart-Ekim ayları arası SPF içeren, yasız bir koruma kullanırsanız yaz aylarında yağ salgısının artmasını ve gözeneklerin genişlemesini de kontrol altına almış olursunuz.

*Yağlı cildin kızarmasının sebebi işte bu üç temel bakımı yapmamaktır. Dış etkenlerin hırpalayıcı etkisine açık, koruma tabakası yeterli olmayan, su kaybeden cilt hassaslaşır, kızarır ve gözenekler açık hale gelir.

Ne yapmalı?

*Sert, \'deterjan\' denilen içerikleri olan (SLS (Sodıum Lauryl Sulfate) ve SLES (Sodium Laureth Sulfate) temizleme jellerinden vazgeçiniz. Yumuşak köpüklerle temizleyen bitkisel köpürtücülü temizleme yapınız. Yağlı ciltler için üretilmiş misel suları da kullanabilirsiniz.

*Jelle temizlenip durulanan cildi mutlaka bir tonikle sakinleştirip pH'ını dengeleyiniz detaylı bilgi için "Tonik Ne İşe Yarar?" yazısında tıklayın.

*Su içinde yağ formülü olan, yağsız bir nemlendirici ile suyunu kaybetmesini engelleyiniz.

*Kızarıklığı onarmak, cildi sakinleştirmek için yatıştırıcı serumlardan destek alabilirsiniz.

*UVA. UVB ışınlarının etkilerine karşı SPF koruma kullanınız.

*Banyo çıkışı yağ dengeleyici maskeler uygulayın.

*Akşamları cildinizi temizleyerek gece boyunca yağ salgısını kontrol altında tutacak kreminizi uygulayınız.

Neden Tonik Kullanmalıyım?

Yüzünüzü temizledikten sonra bile cildinizde kir ya da yağ,makyaj, sabun artığı kalabileceğini hiç düşündünüz mü? Maalesef cilt temizleyici ürününüz süt de olsa köpük de olsa ya da başka bir yapıda da olsa, cildimizde her köşe bucağı kusursuz temizleyemiyor. Hatta daha kötüsü, en pahalısı olsa da temizleyemiyor. Bu yüzden diyoruz ki; tonik, temizlemenin ayrılmaz bir parçasıdır!

Tonik; temizleyiciden kalan kalıntı varsa ki genelde bu kalıntılar gözeneklerde birikir- derinlere ulaşıp onları arındırır. Gözenekleri temizlenen cilt sıkılaşmaya müsaittir dolayısıyla cildinizin çevresel kirlilikten daha az etkilenmesini sağlar.

Cildin en çok ihtiyacı olan \'yağ-nem\' dengesini korumada mükemmel bir aracıdır. Yağ-nem dengesi korunmayan ciltler, parlama ya da sivilce gibi sorunlar yaşayabilir.

Cildinize değen musluk suyunda bulunan klor ve diğer kimyasallar, cildin ph'ını ve yağ-nem dengesini bozmada etkilidir. Tonik, suda bulunan klor ve diğer kimyasalların negatif etkisini yok eder.  

Tüm negatif etkilerden arınan cilt sağlıklı, ışıl ışıl ve pürüzsüz görünür sonraki adımlara hazır hale gelir. Böylece serum ve nemlendiriciniz daha kolay emilir, etkilerini de daha çabuk hissedersiniz. :)

Uzun uzadıya anlattığımız toniğin yukarıdaki tüm olumlu sonuçlarını görebilmeniz için yapmanız gereken tek şey: Bir parça pamuğa size uygun toniği döküp yüzünüzü silin.

**Kızarıklık yatışacak, yağlanma, parlama, gözenek büyümesi kontrol altına alınacak ve cildin hassasiyeti azalacaktır.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

11
120,50 ₺ 135,00 ₺
Gözeneklere derinlemesine temizlik
157,00 ₺
Ödüllü Su bazlı UVA ve UVB filtreli suya dayanıklı güneş koruyucu
1
99,00 ₺
Doğal ve organik içerikli, mineral güneş koruyucu
5
115,00 ₺ 130,00 ₺
Canlandırıcı ve arındırıcı yüz toniği
107,00 ₺
Tahriş ve kızarıklık karşıtı
49,90 ₺
Karma ve Yağlı cilde günlük doğal bakım
23
84,90 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem