ince telli kabaran saç ve elektriklenme..

Öncelikle iyi çalışamalar Normalde cildim karma Ancak kış ayları kuru ve t bölgesi yağlıya geçiyor Cildim için hem uygun hem de hayvan deneyi yapmayan temiz içerikli, uygun fiyatlı bir ürün arıyorum Çene bölgemde biraz sivilce ve komedon sorunum oluyor (görsele ekledim)
ikinci soru olarak da saçlarım ince telli ancak aşırı kabarık ve elektriklenme problemi var Elektriklenmesini azaltmak için yağları kullanmaya denedim ancak sürekli kullanınca çok yağlı bir görünüm yarattığından uzun süre kullanım sağlayamadım Önerebileceğiniz hayvan deneyi yapmayan bir ürün veya bakım var mı? şimdiden teşekkür ederim :)
Dilara K. - 23 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Dilara Hanım Merhaba,

Genelde kışın tüm ciltlerin kuruması, daha doğrusu nemsizleşmesi,
sıcak/soğuk geçişlerinden kaynaklanmaktadır. Peeling ve yoğun nemlendirici bir maske ile bu sorunu çözebilirsiniz.

Komedon kıl köklerinin içinde bulunduğu gözenekte birikenlerin -tıkanarak- çıkıntı şeklinde durmasıdır. Cilt altına pütür pütür durur siyah olanı da var veya beyaz görünümü de olabilir.
Deri altında bu çıktılı birikinti yüzeyden pütür halinde görünür. Fazla yağ üretimi ölü hücrelerle birleşerek kılın içinde bulunduğu gözeneği tıkar! Beyaz noktalar diye tanımlanan bunlardır.

Haftalık bakımı aksatmadan, haftada 2 gün, önce peeling ile ölü tabakayı atıp, ardından maske ile gözenek içlerini temizleyip, yağ salgısını dengelemek sorunu yavaş yavaş hafifletecektir.

Pütür (komedon) oluşmasını engellemek için ölü cilt hücrelerini düzenli temizlemek (eksfoliye eden ürünler) çok fayda sağlar. Karma, normal ve yağlı ciltlerde temizliği bitki süngerleri veya temizleme fırçaları ile yapmak doğru seçim olacaktır.

Gündüzleri SPF içeren bir koruyucu kullanılmalıdır.

Kozmetiklerinizi yağsız, su bazlı seçmek gerekir.

Yağ salgısının fazla salgılanmasına sebep olan faktör her ne ise bir endokrinologa görünerek saptanması sorunun \'içeriden\' de yok edilmesine yardımcı olacağından iyileşme çok çabuk olacaktır.

Yoğun pütür oluşumunda dermatologa derin cilt temizliğine gitmeniz gerekir. Üst deride biriken ölü hücrelerin oluşturduğu örtü gözeneğin ağzını tıkadığı yerden delinir ve komedonlar tek tek, ortası delik bir halka yardımıyla bastırılarak çıkartılır. Temizlik sonrası antiseptik bir solüsyonla deri temizlenir ve maske uygulanır. Sonrasında kullanacağınız temizleyici ve nemlendiricileri düzenli kullanmanız yenilerinin oluşumunu engelleyecektir.

Siz kendiniz yapmaya kalkmayın. Pütürler yok olurken cildinizi lekeli hale getirebilirsiniz!!!

Çok kuru, nemini kaybetmiş dalgalı saçlar kabarır. Kabarmayı serum ve şekillendirici ürünlerle kontrol altında tutabilirsiniz ancak kabarmasına sebep olan tüm faktörleri baskılamanız gerek. Saçın kabarık durma sebeplerine bakalım:

Kuruluk ve nemsizlik

Aşırı çiteleyerek ve çok şampuan yapmak

Yakıcı, kurutucu (kimyasal açıcı) saç boyalarıyla sık işlem yapılması

Yüksek ısıda fön, düzleştirici kullanımı

Kötü kesimli saç modeli

Sağlıklı, nemini kaybetmeyen saç telleri oluştuğunda saçın hacmi yumuşar. Yani nemli saç teli kabarmaz. Kuruyan saç tiftiklenir. Saç tellerinin nemini koruması için:

Kimyasallarla temasını limitleyin!

Nem yüklemesi yapan ürünler kullanın.

Saç kreminizi parlak ve besleyici yağlar içerenlerden seçin.

Haftada 2 kez saç kremi yerine saç maskesi ugulayın.

Kuruttuktan sonra telleri yatıştıran saç serumları uygulayın.

Küt kesimli ve kat verilmemiş saçlar daha çabuk elektriklenir ve kabarır. Kabarık saçlarda uçlarda incelme yapılarak oluşturulan saç modeller hacmi azaltır. Kabarmayı minimumda tutar. Kat verilmiş saçları serumla desteklediğinizde kabarma önlenmiş olur.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
2
59,90 ₺ 67,00 ₺
Şekil ve parlaklık kazandıran saç bakım jeli
Kampanyalı
2
122,25 ₺ 162,99 ₺
Cildi korur ve bakım yapar
71
42,50 ₺
Karma ve yağlı ciltler için bitki süngeri
Kampanyalı
5
99,50 ₺ 199,00 ₺
Pürüzsüz ve tertemiz bir cilt için
Kampanyalı
4
105,01 ₺ 210,00 ₺
Hassas ve kızarık ciltler için derinlemesine temizlik
Kampanyalı
62,50 ₺ 125,00 ₺
İnce telli, zayıf saçlar için
Kampanyalı
2
139,50 ₺ 279,00 ₺
Yoğun nemlendirici etkiye sahip gece kremi ve maske
3
39,90 ₺
UV ışınlarına karşı yüksek koruma
28,90 ₺
Arındırıcı ve canlandırıcı cilt bakım peelingi