yanlış nemlendirici..

Merhaba sayfanıza göz gezdirdim hoşuma gitti Bende fikrinizi almak istedim Cildim aşırı kuru ve kızarıktı Nemlendiricilerle kurulugunu düzelttimen son avenne hydrance rıche kullandım ama bu sefer cildimde ergenlik döneminde sivilce sorunu yaşamamış olmama ragmen çok olmasada iltihaplı sivilceler çıktı Belirgin olmayan gözeneklerim büyüdü yanaklarımda siyah nokta oluştu Zaten sürekli kızarık olan bir cildim vardı Dermotolog kullandıgım nemlendiriciler hep yaglı oldugu için cildimi yağlandırdığımı kılcal damarlarımın biraz üste oldugunu söyledi Rosecea mı dedim ama degilmiş Çok hassas bir cildim oldugu için hem yagsız hemde eczane ürünü olan nemlendirici ve tonik kullanmamı önerdi Yüzümde ufak pütürler oluşmuştu bunlarada yag butonu dedi Şimdi cildime kızarıklıgıma iyi gelicek alkon sls paraben tarzı vs Olmayan uygun fiyatlı temizleyici nemlendirici ve tonik arıyorum Bir eczane cosmed day of day serisini önerdi Birisi bioderma sebium serisini önerdi başka biri o sivilceli ciltler için sizinki öyle degil dedi Anlıyacagınız her eczane farklı öneriyor bazılarıda satmak istedigi ürünü söylüyor ve aklım iyice karıştı Ben biodermanın sensibio nemlendiricisini düşündüm ama karma cilt için mi yaglı cilt için olan kremini mi seçsem bilemedim Sizce sensibio nasıl? ve sizin önericeginiz ürünler neler? teşekkür ederim şimdiden
Sevil ?. - 22 Yaşında - Ankara
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Şu anda halen ergenlik döneminde sayılmaktasınız ve hormonal bir değişim içindesiniz bu da deri salgılarını etkiliyor. 
Bu hormonal değişim ise 26-27 yaşında bir düzene girecek. Doğru bakım yaparsanız ergenlik dönemindeki bu yağlanma ve sivilcelenme sorununu en az hasarla atlatırsınız. 
Sistemli şekilde her sabah ve akşam temizlemek ilk işinizdir. Ama \'iyi\' bir temizleyici ile temizlemek! Çünkü yağı çok kazıyan kimyasallarla yıkarsanız yağ salgısı tahrik olur ve ertesi güne daha fazla yağlanma yapar.

Cildinizin inceliği ve hassasiyeti de genetik olarak belirlenmiştir. 
Kimileri daha dayanıklı, kimileri her şeye hassas dünyaya gelir. Ama yaşam şekliniz, daha kızarık veya daha sağlıklı olmasına yardım edecektir.  

Sabah-Akşam misel su ile cildinizi arındırıp sonrasında nemlendiricisiz güne başlamayın. Yatıştırıcı ve cilt direncini artıran kozmetiklerle destekleyin.
Misel su ise su kadar duru ve taze, makyaj temizleme yağı kadar etkili, üstelik en hassas ciltte bile gayet titiz makyajı kiri tozu temizliyor, yatıştırıyor, taze bir yüzey bırakıyor. Durulama gerektirmiyor, tonik gerektirmiyor. 

Organik temiz içerikli bakım ürünlerinizi de sayfa altına ekliyorum. Düzenli bakım ile cildinizdeki sorunlar çözüme ulaşacaktır. Lütfen ihmal etmeyin.

Sevgilerle

Önerilen Ürünler

115
75,00 ₺
20-35 yaş arası tüm ciltlerde yenilenmiş göz çevresi için
33,50 ₺ 67,00 ₺
Aydınlık tonu eşitlenmiş cilt
2
49,01 ₺
Karma ve yağlı ciltler için organik içerikli temizlik

Benzer Sorular ve Cevapları