nemlendiricinin cilt rengini degiştirmesi

Hocam merhaba cilt bariyerim zayıfladıgı için ve normalde yaglı olan cildim kururdugu için 2 aydır nemlendirici krem kullanıyorum fakat nemlendiricimin içerigi temiz olmasına ragmen cildimde hafif kararma oluştu ve kararma olan yer hala kuru temizleme de h2o hassas ciltler için olan suyunu kullanıyorum Bu kararmanın sebebi ne olabilr hocam cilt kendini onarmasından mı kaynaklı yoksa deride ölü hücre birikmesi mi ?
Mutlu T. - 29 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Cilt kararması; bir diğer adıyla \'hiperpigmentasyon\', ciltteki melanin pigmentinin fazla üretilmesi sebebiyle oluşan bir problemdir. Melanin; çeşidi ya da dağılımına göre, cildin renginin açık veya koyu olup olmayacağını belirleyen özel bir pigmenttir. Her yaştan, ırktan insanda; her türlü cilt tipinde görülebilir. Cilt kararması acı verici ya da çoğu zaman zararlı bir durum olmasa da, birçok insanı psikolojik açıdan etkileyebilen bir sorundur.

Çeşitli nedenlerden, ayrı ayrı oluşabilen birkaç hiperpigmentasyon çeşidi mevcuttur:

Bu tip hiperpigmentasyon, hamilelik esnasındaki hormonal değişimlerden kaynaklanır. Yüzümüzdeki bazı bölgeleri lekeli, pigmentli hale getirir.

Bu tip cilt kararması, cildin yüzeyindeki koyu kahverengi veya siyah lekeleri ifade eder.

Önerim altta...

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

2
112,30 ₺
Ton dengeleyici ve aydınlatıcı
3
78,00 ₺
Kimyasal filtre içermeyen güneş koruyucu

Benzer Sorular ve Cevapları