Roaccutane tedavisi sonrası cilt bakımı..

İyi günler öncelikle ben 2 yıl öncesinden roaccutane tedavisi gördüm ve şuan cildimi nemsiz susuz hissediyorum Cilt tipimi anlayamadım kurumu yağlımı bilmiyorum Göz altlarımda nemsizlikten kaynaklanan minik çizgiler var Ve kirpiklerim çok kuru 18 yaşında olduğum için her ürünü kullanamıyorum Şuan imex sabunla yüzümü temizliyorum Hatalı bir bakım uygulamak istemiyorum Ne yapmalıyım? Şimdiden teşekkürler ❤️
Nursen D. - 19 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

''Cilt tipimi anlayamadım kurumu yağlımı bilmiyorum'' demişsiniz. Ben de görmeden bir fikir yürütemem ama en azından nemsiz olduğunu anlayabiliyorum.
Bu yüzden ürünleri ona göre önereceğim.

Sivilce tedavileri sırasında deri hızlı kuruyup soyulduğundan, sonrasında derinin yağ/su dengesi bozulabiliyor. 
Roacuttane gibi sivilce tedavileri sonrası cilt çok inceldiği, hassasiyeti arttığı ve bağışıklık sistemi zayıfladığı için "kimyasallarla" temasını mümkün olduğunca kısıtlamanız, organik içerikli kozmetikler kullanmanız cildinizin sağlığına, hızlı iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

Bu arada sadece sabun ile temizleyerek cildin dengesini büsbütün bozuyorsunuz.

Cilt Bakım Rutininde Yapılması Gerekenler...

1.Cildi Her Gün Sabah-Akşam Temizlemek: 
Arındırın kirlerden, artıklardan üşenmeyin çünkü gün boyu cildinizde biriken kir, makyaj yapıyorsanız makyaj artıkları, cildinize zarar vererek, çizgilerin, kırışıklıkların oluşmasına neden olur. Eğer üşeniyorsanız ya da \'Aman saçım bozulmasın\' ruh hali içindeyseniz artık her şey çoook pratik: Temizleme mendillerinden, misel sulardan yardım alın.

2. Temizliğin En İyi Arkadaşı Toniklemek: 
Tonik; temizlikten kalan kir artığı varsa derinlere ulaşıp onları da ele geçirir, musluk suyundan cilde yapışan klorun negatif etkisini yok eder, cildin önündeki negatif kalkan kalktığından serum ve krem daha kolay emilir ve etkileri daha iyi hissedilir. 

3.Göz Çevresini Korumak: 
Göz çevresi, cildin en ince ve hassas olduğu bölgedir. Bu bölgeyi 20'li yaşlardan itibaren ne kadar iyi korursanız, yaşlanma belirtilerinin en çok hissedildiği bu bölgeyi kırışıklıklara, çizgilere karşı korumuş olursunuz. Göz çevrenizi yorgunluktan arındırıp, nemlendirmek ve aydınlık tutmak için göz kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin.

4.Cildiniz İçin Uygun Bir Nemlendirici Edinmek: 
Cildinize uygulayacağınız cilt yapınıza uygun bir nemlendirici cildinizin ihtiyaç duyduğu nemi, hidratasyonu sağlayacak. 

5. Haftada 2 gün, önce peeling ile ölü tabakayı atıp, ardından maske ile gözenek içlerini temizleyip, yağ salgısını dengelemek sorunu yavaş yavaş hafifletecektir.

Sevgiler..
 

Önerilen Ürünler

35
94,00 ₺
Tüm aile için hassas ve zengin yüz temizleyicisi
1
69,90 ₺
Hyalüronik asitli göz çevresi kremi
1
59,19 ₺ 74,00 ₺
Gözenek sıkılaştırıcı, sağlıklı görünüm sunan tonik
125,00 ₺ 140,00 ₺
Peeling ve Maske bir arada
150,00 ₺ 167,01 ₺
Canlandırıcı Günlük Bakım