Warning: Expression #15 of SELECT list is not in GROUP BY clause and contains nonaggregated column 'lilakutu_prod.f.adi' which is not functionally dependent on columns in GROUP BY clause; this is incompatible with sql_mode=only_full_group_by in /home/forge/lilakutu.com/lib/ezSQLnew/mysql/ez_sql_mysql.php on line 256

lekeli nemsiz hassas karma cilt..

Merhaba lekeli hassas karma bir cildim var Yaz kış sürekli nem problemi yaşıyorum,cansızlık da mevcut yaşım 39 ağır gelmeyecek(bu seferde sivilcelenme oluyor) güzel nem sağlayan uygun bir nemlendirici önerisi istiyorum Ayrıce lekeler ve gözenekler içinde uygun önerilerinizi bekliyorum Cildimde güneş lekeleri var burun üstümde gözenekler çok açık
teşekkürler
Ayfer A. - 39 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Türkiye'de hanımların büyük bir çoğunluğu karma ve susuz cilde sahip. Bunu da \'T bölgesi yağlı, yanaklar kuruca, gün içinde parlama yapan, donuk bir cilt\' olarak tanımlıyorlar.

T bölgesi herkeste daha yağlıdır. Çünkü burası yüzün en kalın derisidir dolayısıyla daha fazla ter ve yağ bezi vardır. Çoğu hanım, bu parlamayı gidermek için yağı kazıyan sert temizleyiciler ve kremler kullanarak cildin su tutma kapasitesini de bozar.

Cildinizin susuz kaldığını hem gerginlik ve kurumayla anlarsınız, hem de yanaklardaki minik ince çizgilenmelerle.

Susuz kalan cilt elastikiyetini yitirir. Yorgun görünür. Gün içinde burun ve alın parlarken yanaklar gergin ve rahatsızdır. Sürülen kremler zamanla T bölgesinde gözenekler daha irileşmeye başlar çünkü yağ su dengesi bozulmuştur.

Karma ve susuz cildinizi sağlıklı yapıya kavuşturmak için yapmanız gereken:

Nem kilitleyici serumlarla suyu deri altında kilitlemek.

Yaşınız kaç olursa olsun antiaging içerikli ürünlerle deri altındaki düzenin yeniden inşasını sağlamak.

Sabunla değil, yumuşak içerikli temizleyici veya \'misel\' suyla temizlemek.

Cildin iki farklı bölgesi arasında dengeyi kuracak nemlendiriciler seçebilmek.

T bölgesindeki parlamayı haftalık bakımla maske uygulayarak dengelemek.

Su tüketimini artırmak.

Birden karma susuz cildin oluşması...

Hamilelikte hormonlarla beraber cilt salgıları da değişir. Organik sertifikalı su yükleyen temizleyici ve kremlerle devam edilmeli.

Ameliyat sonraları veya uzun süreli antibiyotik kullanımı sonrasında, derinin bağışıklık sisteminin zayıfladığı zamanlarda derinin de yapısı değişebilir.

Aşırı yorgunluk ve depresyon durumunda, diğer organlarda olduğu gibi derinin de yapısında bu yorgunluğun sonucu kuruma ve su kapasitesinin düşmesi yaşanabilir.

İklim değiştirdiğinizde, keskin ısı farkı oluştuğunda, uzun süre klimalı ortamda yaşandığında da cilt su/yağ dengesini bozabilir.

Yanlış kozmetik seçimi ve mevsim geçişlerinde destek kozmetik kullanılmaması da karma cildin susuz kalmasına sebep olabilir.

Not: 
Tonik seçimini size bırakıyorum.(iki seçenek yazdım)
Anti Aging Krem ile Gece Kremi arasındaki seçim de aynı şekilde..
Nemsizlikten dolayı çizgiler varsa Anti Aging Kremi tercih edin.

Sevgiler...