göz çevresinde kırışıklık..

Tekrar merhaba size durumu tam olarak anlatayım 5-6 yıl önce kullandığım yanlış eyelinerden dolayı gözlerimde alerji oldu Birkaç doktora gidip tedavi oldum Gözlerim alerjiden çok şişmişti doktorun verdiği kremlerle iyileşti fakat sonra şişlik inince göz kapaklarımda ve göz altlarımda kırışıklıklar, çizgiler oluştu Bunun için de bi doktora göründüm ama pek yardımcı olmadı O günden sonra kullandığım ürünlere çok dikkat ettim bir daha tekrarlamadı Sizden istediğim gözlerimi nemlendirecek, kırışıklık ve çizgilerime iyi gelecek uygun fiyatlı bi krem önerisi Bir de göz sağlığım açısından yapmam gerektiğini düşündüğünüz tavsiyeleriniz var mı? bu iyi gelir ya da bunu yapma gibi Tavsiyeleriniz benim için önemli Yardımlarınız için çok teşekkürler
Gülçin E. - 23 Yaşında - Aydın
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Bir sabah kalkarsınız gözleriniz kırmızı, sulanıyor, kirpik dipleri kabarmış, batıyor, çapaklanma başlamış, hafif kızarma var ve kaşınıyor... Sürekli ovuşturmak istiyorsunuz. Bir şeyler yolunda değil!

Bu belirtilerin hepsi gözünüzün çığlığıdır aslında. \'Bana artık ondan sürme\' diyor. Duymadığınızda kızarıp, kaşınarak kabararak \'yeter ama \' diyor.

Peki, her zaman kullandığınız ürünleri, fırçaları kullanmanıza rağmen gözünüz neye bu kadar tepki veriyor olabilir?

Kullandığınız eye liner'in, maskaranın kullanım süresi bitmiş, içinde bakteri üremiş olabilir.

Göz kaleminizin kapağını kapatmadan kullanmış, kurutmuşsunuzdur. Sert kalemle kirpik dibini incitmiş olabilirsiniz.

Sentetik kıllardan yapılmış yeni far fırçanıza gözünüz tepki gösteriyor olabilir.

Göz farınızın kullanma süresi bitmiş veya banyoda, buharda ısıda kalarak yapısı bozulmuş, içindeki maddeler ayrışmış olabilir.

Nasıl, nerede hangi boya ve kimyasallarla üretildiğini bilmediğiniz, ucuz bir far, maskara yahut kalem kullanmaya başlamışsınızdır

Göz makyajınızı \'göz için üretilmemiş\' bir maddeyle temizlemiş olabilirsiniz.

Farı sürmek için kullandığınız fırçayı veya sünger aplikatörü uzun zamandır temizlememiş içinde mikrop üremesine sebep olmuş olabilirsiniz.

Kaşlarınızı boyamak için saç boyası kullanmış, alerjik reaksiyon vermiş olabilirsiniz.

Gözaltı kapatıcınızın kullanım süresi bitmiş olabilir.

\'Son Kullanma Tarihi ve Kozmetikler\' yazısına da göz atın. Sonra da eskimiş makyaj malzemenizi derhal fırlayıp atın! Acımayın, sizin sağlığınız üç kuruşluk maskara ve fardan önemlidir.

Ne yapmalı?

Vakit geçirmeden, \'yarına geçer belki\' demeden hemen bir göz doktoruna görünün. Size sakinleştirici ve tedavi edici kremler ve damlalar verecektir. Harfi harfine uyun. Çünkü bazı sert alerji vakalarında kirpiklerinizi, göz neminizi bile kaybetme tehlikeniz vardır. Gelişi güzel tavsiyelerle, ondan bundan duyduklarınızla ilaç alıp kullanmaya da kalkmayın! Tedaviniz bitene kadar makyaj yapmayın, bilgisayar ve TV karşısında gözü yormayın.

Meraklısında not: Kurumuş maskaranın içine tonik veya krem katarak, dibindeki son damlaya kadar kullanmaya kalkışan hanımlar göz alerjisine davetiye yollarlar.

Sevgiler..

 

Önerilen Ürünler

1
99,00 ₺
Çok hassas ve alerjik ciltlere nazik göz çevresi bakımı
99,00 ₺
Hassas göz çevresine nemlendirici ve yorgunluk giderici bakım
139,00 ₺
Kırışıklık ve koyu halka karşıtı yatıştırıcı krem