egenlikte cilt bakımı..

Merhaba, benim 11 yaşında bir erkek kardeşim var Yüzünü sadece suyla temizliyor Son zamanlarda burnunda siyah nokta ve yüzünde minik minik sivilcelenmeler olmaya başladı Saçı kahküllü olduğu için alnı da kötü durumda Yüzünü nasıl temizlemesini önerirsiniz? içeriğinin temiz olmasını ve cruelty free olmasını istiyorum Annem ise 47 yaşında yüzü için herhangi bir rutini yok Hiç ürün kullanmaz Bazen duştan sonra nemlendirir Yüzü kuru, lekelenmeler var Yoğun bir yüz temizleme rutini yapmayacaktır Küçük şeyler olarak ne önerirsiniz? yine içeriğinin temiz ve cruelty free olmasını tercih ediyorum
Amy P. - 23 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

11-13 yaşından itibaren ergenlikte cildin aşırı yağlanmaya başlaması normal. Çünkü hormonal bir değişim içindesiniz ve bu da deri salgılarını etkiliyor. Hormonal değişim 26-27 yaşında bir düzene girecek. 

Doğru bakım yaparsanız ergenlik dönemindeki bu yağlanma ve sivilcelenme sorununu en az hasarla atatırsınız. Sistemli şekilde her sabah ve akşam temizlemek ilk işinizdir. Ama \'iyi\' bir temizleyici ile temizlemek! Çünkü yağı çok kazıyan kimyasallarla yıkarsanız yağ salgısı tahrik olur ve ertesi güne daha fazla yağlanma yapar.

Yağlanmadan rahatsız oluyorsunuz, sabah uyandığınızda bir gecede yüzünüzde peydahlanan bir sivilceye hayretle aynada bakıyorsunuz ve onu yok etmek için sivilceyi sıkıyorsunuz!

İşte büyük savaş başladı! Siz sivilcelerle oynadıkça bir yandaki gözeneğe de sıçramasına sebep oluyorsunuz. Bu savaşın galibi olmanız için cilt bakımınızı disiplinle sürdürmelisiniz. Bir gün sürüp bir gün sürmemek gözenek içinde üreyen bakterilerle savaşta maalesef başarılı olmuyor.

Sivilce, siyah nokta, yağlanma...

Bu üç sorunun \'üçü de\' yağlanmanın artışından oluşuyor. Temizler ve yağ salgısı kremle kontrol altına alırsanız sivilcelerin oluşacağı ortamı yok ediyorsunuz. Kirlerin gözenek içinde yağla birleşmesi siyah noktaları oluşturur. Düzenli temizlik ve haftada 2 kez yağ emici maskelerle bunu da kontrol altına alırsınız.

Eğer sivilceler dipleri köklü kırmızı ve derin bir hal almışsa sorunu bir dermatologla çözmeniz gerekir. Akne bakterilerin sebep olduğu bir sorundur.

Ergenlikte cilt bakımının sırasıyla 4 aşaması:

Sabah ve akşam, mutlaka yağlı ve sivilceli ciltler için üretilmiş bir temizleyici ile yüzünüzü köpürtüp, durulayın. Köpürtmek için yağlı ciltler için üretilmiş konjac bitki süngerlerinden kullanırsanız mini bir peeling yaparak sivilceye sebep olan \'gözenek ağzının tıkanmasını\' önleyecektir.

Ardından antiseptik özellikleri olan yağ salgısını dengeleyen bir tonikle silin. Yahut fısfıslı şişeyse gözünüze kaçırmadan yüzünüze fısfıslayın. Bırakın yüzeyde kurusun. Bakteri üremesini engellemeye yardımcı olacak ve gözenekleri sıkılaştıracaktır.

Aktif sivilcelerin olduğu yerlere lokal bir \'sivilce kurutucu\' sürün. Bu tip ürünler çıkmaya başlayan sivilceyi söndürür. Çıkmış olanları kısa sürede kurutur.

Yağ salgılarını gün içinde kontrol altına alacak olan nemlendiricinizi sürün.

Haftada iki kez, tercihan banyo çıkışı cildiniz buharla iyice yumuşamışken, önce konjac süngerle cildinize masaj yapın. Ardından yağ emen, killi dengeleyici bir maske uygulayın.

Maskeyi duruladıktan sonra mutlaka tonikleyin, ardından nemlendiricinizi sürün.

Son 3 ürün anneniz için.. Bu üç basamaktan aşağı cilt bakımı olmaz.

Temizleme/Tonikleme/Nemlendirme

Sevgiler.. 


Önerilen Ürünler

Çok Satıyor
73
42,50 ₺
Karma ve yağlı ciltler için bitki süngeri
Kampanyalı
169,90 ₺
Leke Karşıtı ve Nemlendiren Yüz Balmı
Kampanyalı
149,90 ₺
Aydınlatıcı & Yenileyici %100 Doğal Tonik
Kampanyalı
Kampanyalı
124,90 ₺
Güne aydınlık, pürüzsüz bir cilt ile başlayın
34,90 ₺
Bol mineralli kil sabunu
Kampanyalı
40,30 ₺ 46,00 ₺
Akneli ciltlere özel, ferahlatıcı, arındırıcı ve dengeleyici maske
125,40 ₺ 119,00 ₺
Akneli ciltlere özel, ferahlatıcı, arındırıcı ve dengeleyici nemlendirici