pütürlü kızarık cilt..

Merhaba ben 17 yaşındayım Öncelikle şunu belirtmek istiyorum dermokozmetik ürünler fazlasıyla pahalı olduğu için ve ben de market ürünlerini kullanmak istemediğimden şu an cilt bakımında temizleyici dahil hiçbir şey kullanmıyorum Cildimde akne problemi yok sadece stresli dönemlerimde çenemde fazla çıkıyor Sorunum şu,özellikle yanaklarımda kızarıklık mevcut sivilce izlerinin deüil de dairesel bir şekilde kızarıklık var bir de cildimde pütürlü pütürlü sivilce olmayan noktalar var ve her yerdeler çenemde de 2 tane sivilce izi var Siyah nokta burun ve çevresinde var ve gözeneklerim de açık Kullandığım bantlar hiçbir işe yaramıyor Size sorum şu özellikle yanaklarda ve alında olan bu kızarıklıklar geçer mi,bu pütürlerin yok olma şansı var mı,siyah noktalar ve sivilce izleri geçer mi? ayrıca uyku düzenim olmadığından dolayı ya da genetik sebebini bilmediğim şekilde göz altlarımda morluklar mevcut Umarım derdimi anlatabilmişimdir Teşekkürler:)
Zeynep G. - 17 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Zeynep Hanım Merhaba

Cildiniz ister yağlı olsun ister kuru, eğer kızarıyorsa onu rahatsız eden bir durumu size anlatmak istiyordur. Cildinizin üzerinde \'kendi yağ ve ter salgılarından\' oluşan koruyucu tabakası \'yetersiz\' geliyorsa savunmasız kalıyordur ve nem kaybediyordur. 

Nem, cildin sağlıklı yaşaması için ilk şarttır. Bu koruma tabakası sizin hayat şartlarınız, beslenme şekliniz, stres gibi faktörlerle de ilintilidir. Ama en önemlisi dış etkenlere karşı korunmasız kaldığını anlatmak için kızarır. Size bir uyarıdır. Ben hırpalanıyorum beni koru, diyordur... Cildinizin inceliği ve hassasiyeti genetik olarak belirlenmiştir. Kimileri daha dayanıklı, kimileri her şeye hassas dünyaya gelir. Ama yaşam şekliniz, daha kızarık veya daha sağlıklı olmasına yardım edecektir.  Nemlendiricisiz güne başlamayın. Yatıştırıcı ve cilt direncini artıran kozmetiklerle destekleyin.

Pütürlenme kıl köklerinin \'tıkanarak\' gözenekte ölü hücrelerle birlikte birikmesidir.

Peki, \'neden kıl kökü tıkanır\' derseniz, fazla yağ üretmekten tıkanır! Kıl kesesi içindeki ölü hücrelerle bu fazla yağ birleşerek tıkaç oluşturur. İltihaplanmamışlardır. Eğer bu tıkanıklık sonucu gözenek içinde bakteriler de oluşursa \'sivilceye\' dönüşür.

Pütür (komedon) oluşmasını engellemek için ölü cilt hücrelerini düzenli temizlemek (eksfoliye eden ürünler) çok fayda sağlar. Karma, normal ve yağlı ciltlerde temizliği bitki süngerleri veya temizleme fırçaları ile yapmak doğru seçim olacaktır.
Haftalık bakımı aksatmadan, haftada 2 gün, önce peeling ile ölü tabakayı atıp, ardından maske ile gözenek içlerini temizleyip, yağ salgısını dengelemek sorunu yavaş yavaş hafifletecektir.

Yoğun pütür oluşumunda dermatologa derin cilt temizliğine gitmeniz gerekir. Üst deride biriken ölü hücrelerin oluşturduğu örtü gözeneğin ağzını tıkadığı yerden delinir ve komedonlar tek tek, ortası delik bir halka yardımıyla bastırılarak çıkartılır. Temizlik sonrası antiseptik bir solüsyonla deri temizlenir ve maske uygulanır. Sonrasında kullanacağınız temizleyici ve nemlendiricileri düzenli kullanmanız yenilerinin oluşumunu engelleyecektir. 

Premenstrual (adet öncesi) sendrom dediğimiz bu değişim duygusal olarak da kişiyi değişime sevk eder, ciltte de geçici bozukluklara sebep olabilir. Yağ salgılarının artışının sadece kimyasallarla değil stres ve duygusal travmalarla da değiştiğini biliyoruz....

Düzensiz adet de sivilceye sebep olur.

Bu dönemde cildinizde değişimi hissettiğiniz an yatıştırıcı ve yağ salgılarını emici maskelerden uygulayın.

Göz altı morlukları genelde genetiktir. 
Ama bilgisayarda geçirilen uzun saatler, kötü beslenme, soğuklar, güneş ışınları, sabunla göz makyajını çıkarmak, ağır diyetlerle bedeni hırpalamak da morlukları çoğaltır.

Morluk, siz yoruldukça koyulaşır. Düzenli göz kremi/serumu kullanmak, haftada iki kez elastikiyet ve nem arttıran göz maskeleri uygulamak morluğun derinleşmesini engeller.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
15
119,00 ₺ 135,00 ₺
Karma, yağlı ve akneli ciltler için
Kampanyalı
14
119,00 ₺ 135,00 ₺
Anti bakteriyel formülasyona sahip düzenleyici ve netleştirici tonik
9
149,80 ₺
Yorgun ve solgun görünen göz çevresi için
Kampanyalı
3
131,00 ₺ 145,00 ₺
Akneli ciltler için arındırıcı bakım
Kampanyalı
32,50 ₺ 36,00 ₺
Akneli ciltler için arındırıcı cilt bakım maskesi
3
78,00 ₺
Kimyasal filtre içermeyen güneş koruyucu