roaccutane sonrası cilt bakım rutini..

Merhaba, 21 yaşındayım ve yaklaşık 5 ay önce roaccutane tedavimi sonlandirdim ancak pandemi nedeniyle belirli bir doktora gidemediğim için düzenli bir cilt bakım rutini oluşturamadım Cildim tedavi sonrası yavaş yavaş karmaya dönüyor ancak nispeten kuru Beslenme ve uyku düzeniyle alakali olarak biraz cansizlik ve sararma olduğunu düşünüyorum Gözaltlarımda da morluk ve çökme gözlemledim Sivilcem çıkmadı, yalnızca t bölgemde yağlanmaya bağlı olarak hafiften siyah noktalar oluştu Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler
Ayşenur E. - 23 Yaşında - Ankara
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Sivilce tedavileri sırasında deri hızlı kuruyup soyulduğundan, sonrasında derinin yağ/su dengesi bozulabiliyor. Roacuttane gibi sivilce tedavileri sonrası cilt çok inceldiği, hassasiyeti arttığı ve bağışıklık sistemi zayıfladığı için "kimyasallarla" temasını mümkün olduğunca kısıtlamanız, organik içerikli kozmetikler kullanmanız cildinizin sağlığına, hızlı iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

Sizin, en çok nem kilitleyen serumlara ve yeniden yapılanmasına yardım edecek kremlere ihtiyacınız olacaktır. Serum seçimi de yumuşatıcı ve nemlendirici kozmetiklerin etkisi de derinin sivilce kurutucu tedavi ile beraber "su tutma kapasitesini azaltan" hücre çalışmasının tekrar canlanmasına yardım edecektir.

Göz altı morluğu genelde genetiktir. Ama bilgisayarda geçirilen uzun saatler, kötü beslenme, soğuklar, güneş ışınları, sabunla göz makyajını çıkarmak, ağır diyetlerle bedeni hırpalamak da morlukları çoğaltır.

Çağ gereği herkesin işi bilgisayarla... Ne yapayım yani, diyenlere öneri:

Saat başı birkaç dakikalığına gözleri dinlendirin ve avuç içleriyle gözlere bastırıp açma (pompalama) hareketini uygulayın. Gün içinde de göz kreminizi tekrar uygulamaya çalışın. Soğuk bir çay kaşığının yuvarlak tarafını göz altlarına dokundurmak bile bölgede dolaşımı hareketlendirir. Metalik aplikatörlü -veya bilyeli- göz ürünlerinin anında bölgeyi rahatlatmasının temelinde bu vardır.

Siyah nokta, derinin alt katmanında salgılanan fazla yağın, cilt yüzeyinde bulunan ölü deri ve kirle birleşmesi sonucu meydana gelen bir cilt sorunudur.

Açık komedon olarak da bilinen siyah nokta, cilt yüzeyinde yağ miktarı arttıkça açık gözeneklerin tıkanması sonucunda oluşur ve zamanla belirginleşir, rahatsız eder.

Genellikle burun, çene, alın ve yanak kısımlarında meydana gelen siyah nokta, belli zaman aralıklarında temizlenmezlerse oluştukları kısımda giderek çoğalıp yaygınlık gösterebilirler.

Tanecikli ya da soyulabilen peelingler evde kolaylıkla kişisel olarak uygulayabileceğiniz ve siyah noktalardan büyük ölçüde kurtulabileceğiniz yöntemler arasında sayılabiliriz. Genellikle duştan sonra ya da duş sırasında daha etkili olabilecek (sıcak sebebiyle gözenekler açılır ve arındırmak daha kolay olur)  
Akabinde uygulanacak olan kil maskesi de peeling işleminin bir devamıdır.
Sonrasında rutin bakım yaplımalıdır. (tonik nemlendirici gündüz ise güneş koruma)

NOT: Egzamalı olmanız kozmetik kullanmanızı engellemez. Önemli olan, içeriğinde derinizin bağışıklık sistemine \'yabancı\' gelmeyen ve \'savaş ilan etmeyeceği\' maddeler olan kozmetikleri seçmeniz! Yani içeriği temiz, bedeninizin savunma mekanizmasının daha önceden tanış olduğu kozmetikler...

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

349,91 ₺
BHA etkisi ile aydınlık, sorunsuz bir cilt
289,90 ₺
Yatıştırıcı, nemlendirici, koruyucu güneş kremi
189,90 ₺ 0,00 ₺
Meyve ve botanik özlü peeling
Kampanyalı
59,90 ₺ 79,50 ₺
Aloe vera özlü yumuşak cilt temizleyici
319,90 ₺
Sivilceye yatkın ciltler için hafif formül, yoğun etki
Kampanyalı
64,78 ₺ 92,63 ₺
Siyah noktalardan kurturulma zamanı