Roaccutane tedavisi sonrası peeling önerisi..

Merhaba 28 yaşındayım 4 yıl önce roaccutane tedavisi oldum ve tedavi sonrası cildim kurudu ve hassaslaştı Yüzüme bazen nemlendirici krem sürerken cildim soyuluyor Cildim çok hassas olduğu için peeling den zarar vereceği düşüncesiyle kaçındım ve hiç peeling yapmadım Bana önerebileceğiniz parfümsüz temiz içerikli bir peeling var mı acaba?
Burcu K. - 30 Yaşında - İzmir
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Sivilce tedavileri sırasında deri hızlı kuruyup soyulduğundan, sonrasında derinin yağ/su dengesi bozulabiliyor. Roacuttane gibi sivilce tedavileri sonrası cilt çok inceldiği, hassasiyeti arttığı ve bağışıklık sistemi zayıfladığı için "kimyasallarla" temasını mümkün olduğunca kısıtlamanız, organik içerikli kozmetikler kullanmanız cildinizin sağlığına, hızlı iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

Sizin, en çok nem kilitleyen serumlara ve yeniden yapılanmasına yardım edecek kremlere ihtiyacınız olacaktır. Serum seçimi de yumuşatıcı ve nemlendirici kozmetiklerin etkisi de derinin sivilce kurutucu tedavi ile beraber "su tutma kapasitesini azaltan" hücre çalışmasının tekrar canlanmasına yardım edecektir.

 Sivilce tedavisi sonrası mutlaka kullanmanız gerekenler:

Hassas ciltler için üretilmiş bir temizleyiciyle sabah ve akşam makyaj yapsanız da yapmasanız da temizlemek. Alkolsüz bir tonikle toniklemek.

Derinin alt tabakasında nemi depolayacak bir serum.

Güneş ışınlarının lekelenme ve hassasiyeti artırmasına karşı mutlaka "SPF içeren" bir nemlendirici.

Haftada bir kez granülsüz bir peelingle ölü eski tabakayı atmak ve ardından yenileyici, nemlendirici bir maske uygulaması.

 Sevgiler..

Önerilen Ürünler

79,20 ₺ 99,00 ₺
Temizleyici ve nemlendirici özellikte cilt bakımı
111,99 ₺ 140,00 ₺
Rahatlatıcı ve sakinleştirici serum
70,00 ₺
Hassas, alerjik, lekeli ciltler için mükemmel koruma sağlar
177,00 ₺ 177,00 ₺
UVA ve UVB ışınlarına karşı organik güneş kremi
189,90 ₺ 0,00 ₺
Meyve ve botanik özlü peeling
35,00 ₺ 40,00 ₺
Canlandırıcı, nemlendirici maske

Benzer Sorular ve Cevapları