kılcal damar, iri göenek, siyah nokta..

Merhaba,
karma hassas bir cildim var Kılcal damar görünümün belirgin yanak ve göz çevresi bölgelerinde Gözeneklerin geniş gözüküyor Siyah nokta problemim var Sabah akşam neutrogena su bazlı temizleyici ile temizleyip gül suyuyla tonikleyip isana nem çekici serum uyguladıktan sonra la rochedan nemlendiri kullanıyorum Haftada birde kil maskesi uyguluyorum Sizin önerilerinizi almak isterim
Meryem A. - 31 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Hassas ciltler çok ince ve narin yapılarından dolayı çabuk kızaran, hırpalanması kolay, her şeye tepki veren, sıklıkla alerjik ciltlerdir. Kılcal damarları yüzeye çok yakın görünür. 
Temizlenmesinde yumuşak temizleyiciler, nemlendirilmesinde bağışıklığı  destekleyici kremler kullanılması şarttır.

Kimyasal kokular, koruyucular ve kuvvetli sentetik renklendiriciler kullanılmış kozmetiklerden kesinlikle kaçının. Makyaj malzemenizi ve cilt bakım ürünlerinizi, kimyasallardan arınmış, petrol türevleri, alkol gibi cildi tahriş etmeyen içerikleri garantilenmiş "organik "markalardan seçin.

Bazı besinler ciltte yanma yapabilir ve alerjiye sebebiyet verebilir. İnek sütü ve ürünleri, yumurta, kabuklu deniz ürünleri, yerfıstığı, marine edilmiş etler, asitli yiyecekler, aşırı baharatlanmış yağlı/şekerli yemekler yaygın alerjenlerden bazılarıdır. Teknoloji geliştikçe besinlere eklenen katkı maddeleri de çeşitleniyor. Bunlar da çeşitli alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Katkı maddeleri arasında önemli yer alan sülfitler çok sayıda yiyecekte (turşu, patates cipsi), alkollü içecekte ve ilaçta bulunuyor. 

Kılcal damarları belirgin olan hassas ciltlerin losyon olarak mist spreylerini kullanmaları, damarların belirginliğini azaltmada çok yardımcı olur.

  • Kozmetikler kuprozu hafifletmek ve yenilerinin oluşumunu önlemek için vardır. Tamamen yok olmaları değil, daha az göze çarpmaları mümkündür. Örümcek ağı şeklinde deri altında görünen bu kılcal damarları, dermatologlar lazer ile tamamen yok etmektedirler. Ancak siz de her türlü korumaya ve bakıma kozmetiklerle devam etmezseniz yeniden oluşacaklardır.
Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
18
166,55 ₺ 220,90 ₺
Cilde doğal detox yapan volkanik kil
135,00 ₺
Rosacea'lı, karma, yağlı ve geniş gözenekli cilt tipleri için
1
63,72 ₺
Antioksidan içeriğiyle akne, siyah nokta ve lekelere karşı savaşır
1
95,00 ₺
Ciltteki sebumu dengeler, siyah noktaları derinlemesine temizler