yağlı ince telli cılız saçlar..

Merhaba,

ince telli, seyrek, hacimsiz , çabuk yağlanan ve zor uzayan, uzadıkça uçlardan kırılan saçlarım var Şuan kendi rengi olan koyu kestane renginde Yağlanmayı önleyecek, gürleşmesini sağlayacak, hacim kazandıracak ürün tavsiyeleri ile kullanım önerilerine ihtiyacım var Önereceğiniz ürünlerin fiyat / performans ürünleri olup çok yüksek fiyatlı olmamasını rica ederim Teşekkürler
Sinem S. - 43 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

İnce Telli, Seyrek, hacimsiz , çabuk yağlanan saçlar için ne yapmalı?

Saçlarınızı sık yıkamayın. Saç derisindeki doğal koruycu tabakayı her gün kazımanız onu savunmasız ve hassas durumda bırakır. Eğer arkeolog, inşaat çalışanı veya yol çalışması yapan bir işçi değilseniz, tüm gün toz kir içinde dağda taşta çalışmıyorsanız, her gün saçınızı şampuanlamanız için bir sebep yok!

Saçınızı iki günde bir şampuanlamanız yeterli bir temizliktir.
Eğer ince telli ve yağlı ise gün aşırı yıkayabilirsiniz.
Her gün duş alıyorsanız saçınızı ıslatın ama her seferinde şampuanlamayın.
Yumuşak içerikli, zararlı kimyasal tuzlar içermeyen şampuanlar seçin.
Saç kremi seçerken "ince telli saçlar" için olanından seçerseniz, saçınız yumuşak kolay taranır olacak ama saçınızda ağırlık yapmayacaktır.
Saç telinizin nemini koruması ilk sağlık şartıdır. Banyo sonrası, saç nemliyken uygulanan serum ve argan yağı yumuşak parlak ve dolaşıksız saçlara kavuşmanıza yardım eder.
Kendini sürekli yenileyen vücüdumuzun, derimizin ve saç tellerimizin kaynağının yediklerimiz olduğunu unutmayın. Fındık, koyu yeşil sebzeler, yağsız yoğurt, süt, balık, yağsız proteinler, mercimek, fasülye, yumurta ve tahılları dengeli tükettiğinizde saçlarınız içeriden de çok sağlıklı yapılanacaktır. Mineral depolarından faydalanın.
Cansız ince saçlarınızı daha sağlıklı yapmak için mineral ve vitamin takviyelerinden de faydalanabilirsiniz ama dozunu aşmayın. Fazla vitamin dökülmeye bile sebebiyet verebilir.
İnce saçların en üzüldükleri durum saçlarının yeterince "hacimli" durmamasıdır. 
Saç derisini canlandırıcı ve besleyici maskeleri haftada 2 kez kullanarak sağlıklı gelişimine destek olabilirsiniz.
Saç bakımının ilk etkilerini en erken 4 ay içinde görebileceğinizi unutmayın. 
Bakımı sistemli devam ettirin.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
85,00 ₺ 96,50 ₺
Arındırıcı özellik