saç boyası alerjisi ve göz altı morlukları..

Merhabalar, iki sorum olacak Öncelikle saç boyasına ölümcül derecede alerjim var, bunu test yapmadan boya uyguladığımda deneyimlemiştim Bu arada çeşitli kimyasallar, güneş, kına ve türevlerine de alerjim var Amonyaksız boya için cilt testi uyguladığımda aynı reaksiyonları göstermiştim Önceden problem yaratmasa da beyazlarım giderek çoğalmaya başladı Bitkisel, organik boya ararken alerji yapabileceği, kesin bir bilgi verilemeyeceği söylendi Saç boyası için sizden öneri rica ediyorum İkinci sorum ise göz altı morluklarımla ilgili Gözlerimin altı çukur ve gün içinde yorgunlukla beraber siyaha yakın bir renge dönüşüyor Makyajla vs Hiçbir şekilde kapatamıyorum Kapatıcı ya da iyileştirici tavsiyeleriniz varsa önerilerinizi bekliyorum Teşekkürler
İnci K. - 29 Yaşında - Bursa
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Saç derinizdeki bu akut alerji konusunda size bir Trikolojist, diğer bir deyim ile  Uzman Trikolog yardım edebilir.

Trikoloji, saç ve saç derisi ile ilgili sorunların teşhisinde ve çözümünde uygulanan bilimsel yöntemler bütünüdür.

Trikolog  saç ve saç derisi rahatsızlıkları, tedavisi ve sağlığı hakkında akademik bilgi sahibi saç sağlığı uzmanlarıdır.

Trikoloji bölümü olan bir hastanede yardım alabilirsiniz.

Çünkü bitkisel boyalarda da kına bulunabilmektedir.

Göz altı morluklarınıza gelince...

Genelde genetiktir. Ama bilgisayarda geçirilen uzun saatler, kötü beslenme, soğuklar, güneş ışınları, sabunla göz makyajını çıkarmak, ağır diyetlerle bedeni hırpalamak da morlukları çoğaltır.

Yuvarlak bir kasın tuttuğu boşluktan söz ediyoruz. Kas yoruldukça, dolaşım bozukluğu başlayınca, derinin beslenmesi eksilir, nem kaybı yükselince morluklar gözle görünmeye başlar. Can sıkıcıdır. Hasta gibi görünürsünüz. Kan dolaşımı ve lenfatik dolaşımda sorun başlamıştır. Kılcal damarlardan doku içine kan sızar.

Morluklar siyaha veya kırımızı-maviye çalan bir tonda ise daha çok yorgunluktan dolayı dolaşımla ilgili sorun vardır. Kan dolaşımını hareketlendiren içerikler, C- F vitamini içeren ürünler kullanılmalı. Antioksidan göz ürünleri idealdir. Bol nem ve oksijen gerekir.

Sarımtırak kahve renk söz konusuysa hiperpigmentasyon dolayısıyla koyuluk oluşmuştur. Koyu tenlilerde daha çok bu sorun görülür. Açıcı içerikler kullanılmalı. Deri rengindeki koyulaşmayı (hiperpigmentasyon) açmak için en az 3 ay, renk açıcı içerikli göz kremleri kullanılmalıdır. Ve güneşle temas UV filtreli gözlüklerle engellenmelidir.

Kolay şişen göz yapınız varsa zengin içerikli "yoğun göz kremlerini" gece değil gündüzleri uygulayın. 
Fluide (akışkan) yapılar kolay şişen gözlere daha uygun ürünlerdir.

Göz altındaki deri yüze nazaran 5-7 kat daha incedir. Göz altlarındaki "incecik deri" göz çukurunun üzerini örter. Altında boşluk vardır.

Yoruldukça ve yaş aldıkça deri çöker, gevşer ve boşluk "koyu bir ton" olarak gözükür.

Morluk, siz yoruldukça koyulaşır. Düzenli göz kremi/serumu kullanmak, haftada iki kez elastikiyet ve nem arttıran göz maskeleri uygulamak morluğun derinleşmesini engeller.

Saat başı birkaç dakikalığına gözleri dinlendirin ve avuç içleriyle gözlere bastırıp açma (pompalama) hareketini uygulayın. Gün içinde de göz kreminizi tekrar uygulamaya çalışın. 
Soğuk bir çay kaşığının yuvarlak tarafını göz altlarına dokundurmak bile bölgede dolaşımı hareketlendirir. 

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

139,00 ₺
Kırışıklık ve koyu halka karşıtı yatıştırıcı krem
99,00 ₺
Yorgun ve şiş gözler için tazeleyici destek

Benzer Sorular ve Cevapları