kabarık,mat,cansız,dökülen saçlar...19 Yaş :(

Merhaba hocam ben 19 yaşındayım birkaç senedir dökülen saçlarım var saçlarımın telleri de inceldi gerçi daha az dalgalıydı daha çok dalgalı da oldu yani şekil de değiştirdi dökülmee bita yinrler geçen sene bir dönem yine alevlenmişti sonra biraz azaldı şimdi yine alevlendi la roche posay'ın şaç dökülmesi için olan şampuanını aldım iki kere kullandım şuan bir fark göremedim saç kremi içinse toni&guy'ın saç kremini aldım ama henüz kullanmadım ayrıca kansızlığımda yok ama niye dökülüyor bilmiyorum kısacası kabarık,mat,cansız,dökülen saçlarım var eskiden çok gür ve kaliteli saçlarım vardı niye böyle oldu bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim
Ecem Helin Y. - 27 Yaşında - Diyarbakır
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

Lütfen ilk önce şunu hatırlatayım size: "şampuanla saç dökülmesi durdurulmaz". İki kere kozmetik kullanmakla hiç bir sonuç da alınmaz zaten... 
Şampuanlar dökülen (hassas ve saçlı deride tutunamayan) saçları hırpalamadan temizlemek için üretilmişlerdir. Bu nedenle adları "saç dökülmesine karşı" şampuandır..
Şampuan saçınızda en fazla 2 dakika kalan  köpüktür. Saçın telini nasıl beslesin? Nasıl etki etsin? Saç kremi de saç dökülmesine çözüm sunan kozmetik değildir..
Saç tonikleri kullanmak ve en az 3 ay düzenli kullanmak gereklidir ki sonucu göresiniz...

Size önce şunu anlatmam gerek: Saç dökülmesinin birçok sebebi vardır. Kansızlık evet en sık rastlanan sebep ama başka birçok hormonal sebep de vardır. Kadınlarda ağırlıklı saç kaybı sebepleri, hormonsal düzensizlikler, demir eksikliğine bağlı kansızlık, adet  düzensizlikleri, tiroit bezi fonksiyon bozuklukları, insülin direnci gibi sağlık sorunları olarak sıralanabilir... Ani şoklar, stres sıkıntı gibi psikolojik şoklar da saçların dökülmesine sebep olabilir...
Tüm bu durumlarda kişilerin doktor yardımı ve ilaç tedavisi ile beraber topikal yardım almaları durumunda saçta iyileşme görmeleri mümkündür...

Sayfanın altına eklediğim SAÇ DÖKÜLMESİNDEN NE ZAMAN KORKMALIYIZ? başlıklı yazıyı çok rica ediyorum dikkatlice okuyunuz. 
Size tavsiyem lütfen bir kan tahlili yaptırıp hormonlara ve tiroide baktırmanız.. Doktor saç dökülmesinin içsel sebebi varsa hemen tespit edecektir. Biz saç derisini desteklerken doktor da haplarla hormonal düzeni sağlar ve saç yeniden sağlıklı uzamaya başlayacaktır..
Aceleci olmayın. Elinizi kestiğinizde 2 günde iyileşiyor mu? İzi hemen geçiyor mu? 
Saçlar döküldüğünde yerine YENİ saç telinin gelip beslenip büyümesi en az 3 aylık zamanda olur.
Yani şimdi saç çıkartıcı toniğe başladığınızda en az 3 ay sabah ve akşam kullandığınızda 3 AY SONRA SONUÇLARI görmeye başlarsınız...

Size tavsiyem:
Sarımsak İyodürlü ve bol vitaminli bu ürün, saç dökülmesini kullanılmaya başlandığı gün durdurmakta saçı beslemekte ve kuvvetlendirerek hacim katmakta ayrıca saç çıkmasına da yardımcı olmaktadır. Saç dökülmesinin birçok sebebi olmasına rağmen temel neden saçın beslenememesidir. SORCİERE saçın beslenebilmesi için gerekli kan dolaşımını ve saç kökünün ihtiyacı olan vitamini sağlamaktadır. Ayrıca saç derisi ile ilgili kepek, kaşıntı, yağlanma, sivilce gibi birçok problemi de ortadan kaldırmaktadır.
Sociere Saç Toniğini günde iki defa ( sabah ve akşam) kullanmak faydalı olacaktır. Saçınızı her uygulamadan önce yıkamak zorunda değilsiniz.  
Saçlarınızı saç deriniz görünecek şekilde ayırarak başınıza ya da elinizin içerisine bir miktar Sorciere Saç Toniği dökünüz ve bunu saçlarınıza ve kafa derinize uygulayın. Parmak uçlarınızla masaj yaparak derinizin ve saçlarınızın toniği iyice emmesini sağlayın. Kafa deriniz banyo sonrası yumuşadığı ve saç kökleriniz de açıldığı için banyodan sonra toniği kullanmak daha etkilidir

Saçlarınız 3 ay sonra canlanmış olacaktır Ne olur bıkıp, üşenip uygulamayı aksatmayın. Devam edin. 
Bu sürede saçınızı yıkamak için yumuşak içerikli şampuan ve saç kremi kullanın.

Saç kremi: (aldığınız Tony&Guy saç kremi ince telli saçlar için ise kullanabilirsiniz. Unutmayın ki saç kremleri kafaya dökülüp saçlar ovuşturulmaz. Saç kremleri saçınızı perçem perçem alarak saç derisine değdirilmeden saça uygulanır.Durulanır. 

Banyo çıkışı havluyla saçın suyunu alın ve bu kremi saçlara uygulayın. Saç kremi deniliyor ama aslında saçta kalan bir besleyici kabarma önleyici kozmetiktir.
Durulanmayan bir onarıcı bakım kremidir. Hasarlı saç teline nemi kilitler ve saç kökünün hasarını durdurmaya yardımcı olur. Daha hızlı daha kuvvetli ve daha sağlıklı saç tellerinin oluşması için besleyici zeytinyağı, doğal bitkilerin esansiyel yağları ve vitaminler içerir... Hydro-jel formülüyle saçı ağırlaştırmadan saçlı baş derisinin ve saç tellerinin elastikiyetini destekler, kimyasal işlemlerden dolayı oluşan hasarlı kırıkların onarılmasına yardım eder. Saçlı deri ve saç tellerinin en üst seviyede nemlendirdiğinden genel saç sağlığı da düzenlenmiş olur. Tüm saç tiplerine uygundur. Kıvırcık, kırılgan, kurumuş ve cansız saçlar için ideal onarıcıdır. 

Kullanım şeklini okuyunuz ve sayfa altına eklediğim Argan Nasıl Kullanılır? başlıklı videoda argan yağı nasıl uygulanıyorsa aynen öyle nemli saça uygulayınız. Sonra kurutabilirsiniz.

Kullanımı
Banyodan çıktıktan sonra saçların havluyla nemi alınır. Üründen nemli saça ve saçlı deriye nazikçe uygulanır. Uygulandıktan sonra saça istenilen şekil verilir veya kurutulur. Kullanılan miktar seviyesi saçın uzunluğuna bağlı olarak değişebilir. Tüm saç tipleri için uygundur. Durulanmaz. Bir "silme" tatlı kaşığı kadar miktar orta boyda saçlar için yeterlidir.

Sevgiler

Önerilen Ürünler

26
35,00 ₺
Normal ve kuru saçlar için bitkisel destek
6
109,00 ₺
Saç kökünün ihtiyacı olan vitaminleri içerir
2
101,74 ₺
Durulanmayan ipeksi onarıcı saç bakım kremi

Benzer Sorular ve Cevapları