kıvırcık kabarık kuru ve inançı saç..

Saçlarım çok kuru ve sürekli fön çektirip boyatmaktan çok yıprandı Normal yapısı kıvırcıkken şuanda kabarık ve şekilsiz Fönsüz çok bakımsız duruyor Saç yağları saç maskeleri saç kremleri kullandım fakat faydasını görmedim Hem kuru hem sert bir yapısı var Artık yumuşak ve bakımlı gözükmesini istiyorum Sizce ne yapmalıyım?
Miray K. - 21 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Kıvırcık saçın bakımı düz saçlara kıyasla çok daha fazla özen gerektirir. Çünkü taranması zordur.

Kuru saçlar için üretilmiş yumuşak şampuanlar seçin. Saçı ağırlaştırmadan nazikçe temizlediğinden kabarmayı ilk adımda kontrol altına almış olursunuz. Yıkarken parmak uçlarıyla (tırnakla değil) hafifçe ovalayıp durulayın. Çitilemeyin! Organik şampuanlarla ciddi sinir krizleri yaşayabilirsiniz. Şampuandan hemen sonra çok yoğun bir saç kremi ve hemen düğüm çözücü spreyi kullanmanız gerekecektir.

Kıvırcık saçlar için özel \'durulanmayan kremler\' size uygundur. Hem şekillendirir hem nemlendirir hem kontrol altına alırken de saçı kalıplaştırmaz. Çok yumuşak kurutmayan köpüklerle saçı şekillendirmeyi de seçebilirsiniz. Ancak içeriğinin besleyici nemlendirici olması ve saçı asla sertleştirmemesi gerek.

Günlük kullanımda, keratinli saç serumları hem bukleleri belirgin ve parlak, hem saçı sakin ve nemli tutacaktır. Gün içinde de tekrar uygulanabilir.

Saçınızı iri tarakla tarayın. Ve öncesinden düğüm çözücü kullanın. Önce uçları, sonra saç boyunu tarayın.

Çok kuru, nemini kaybetmiş dalgalı saçlar kabarır. Kabarmayı serum ve şekillendirici ürünlerle kontrol altında tutabilirsiniz ancak kabarmasına sebep olan tüm faktörleri baskılamanız gerek. Saçın kabarık durma sebeplerine bakalım:

Kuruluk ve nemsizlik

Aşırı çiteleyerek ve çok şampuan yapmak

Yakıcı, kurutucu (kimyasal açıcı) saç boyalarıyla sık işlem yapılması

Yüksek ısıda fön, düzleştirici kullanımı

Sağlıklı, nemini kaybetmeyen saç telleri oluştuğunda saçın hacmi yumuşar. Yani nemli saç teli kabarmaz. Kuruyan saç tiftiklenir. Saç tellerinin nemini koruması için:

Kimyasallarla temasını limitleyin!

Nem yüklemesi yapan ürünler kullanın.

\'durulanmayan kremler\'  seçin.

Haftada 2 kez saç kremi yerine saç maskesi ugulayın.

Kuruttuktan sonra telleri yatıştıran saç serumları uygulayın.

Durulanmayan ve fön çekilirken kulanılan yumuşatıcı spreylerin de kabarmayı önleyici etkisi vardır.

Kabaran saçlarda saç modeli

Küt kesimli ve kat verilmemiş saçlar daha çabuk elektriklenir ve kabarır. Kabarık saçlarda uçlarda incelme yapılarak oluşturulan saç modeller hacmi azaltır. Kabarmayı minimumda tutar. Kat verilmiş saçları serumla desteklediğinizde kabarma önlenmiş olur.

 Sevgiler..

Önerilen Ürünler

1
54,53 ₺ 57,75 ₺
Aşırı yıpranmış ve kuru saçlar için
44,88 ₺ 39,95 ₺
Boyalı ve röfleli saçlara özel saç kremi
43,94 ₺ 39,95 ₺
Boyalı, röfleli saçlara özel şampuan
110,00 ₺ 125,00 ₺
3 Dakikada Nemlendirici Saç Bakım Maskesi