Saçlarımın rengi ,elektriklenmesi,nemsizliği,matlığı

Ayşe nur hanım'a:benim saçlarımın hali fotoğraftaki gibi bugün boyatacağım ancak hangi renk ideal olur hala karar verebilmiş değilim bu konuda öncelikle yardım istiyorum 2 Olarak saçlarımın düz ve parlak olmasını istiyorum ayrıca aşırı elektriklenme var Kısacası bu saçları adam etmek için hangi ürünleri almalıyım ışıl ışıl düz saçlarım olsun istiyorum lütfen bana yardım edin ayşe nur hanım bilginize çok güveniyorum şampuandan başlayarak bana kolay bir liste yaparsanız sevinirim kolaydan kastım küçük bebeğim var uzun saatler alan bakımlara vaktim yok Cevabınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum
Özge E. - 40 Yaşında - Bursa
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Saçlarınızın durumu o kadar da kötü görünmüyor resimde... Sadece uzun zamandır uçlarından aldırmadığınız belli. Kırık ve reni daha açık duran bu kuru uçlar genel görünümde cansız ve mat görünüm yapıyor.
Biliyorsunuzdur doğum büyük bir hormonal değişimdir... Emzirme döneminde saçlarınız da saç deriniz de bu hormonal değişimden dolayı nasibini alır.
Daha çabuk yağlanmaya başlar, seyreldi sanırsınız ama yeni saçlar 3-4 aya çok sağlıklı çıkacaktır... Sadece dikkat etmeniz gereken:

*  Doğru şampuan seçimi (sert kimyasalsız)
*  Haftada 2-3 kez, saç kremi yerine kullanacağınız bir keratin saç maskesi  (uzun süre kafada bekleme ve yıkama derdi yok)  :)
*  Ve banyo çıkışı saçın nemini havluyla aldıktan sonra saç tellerine uygulayacağınız arganlı saç serumu (5 dakika vaktinizi alır en fazla) 

Kozmetikler elbette dış görünümü toparlamak onarmaya çalışmak için var ama "saçınızın kalitesini" içeriden takviye alarak, (mineral takviyelerle) ve doğru beslenerek de koruduğumuzu hatırlatayım...

Konuyla ilgili detaylar bulabileceğiniz  İNCE TELLİ SAÇLARIN BAKIMI ve KABARIK SAÇLAR SAKİNLEŞEBİLİR başlıklı iki yazımı sayfa altına ürünlerle beraber ekledim.
Saç renginizi seçebilmeniz için de başka bir yazı SAÇ RENGİ SEÇİMİ VE MAKYAJ başlığıyla sayfa altında okumanızı bekliyor  :)

Renkli gözleriniz ve beyaz teninize ben açık fındık kabuğu renklerinin ve açık karamelin çok yakışacağını düşünüyorum.
Makyaj yapmasanız dahi, yüzünüzde solgunluk kamufle edilir bir allıkla bile gayet sağlıklı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Önerdiğim renge ait tonları sayfa altına ekledim...

Şampuan:
Ultra-nazik sülfatsız formüle sahiptir. Nemlendirmek, saçı sakinleştirmek matlığı ortadan kaldırmak için Boabab, Yeşil Çay, Ateş Lalesi, Karite, A&E Vitaminleri, NMF ve Kristal Kil içerir. Saçı yumuşak, parlak ve söz dinler kılar. 4.5-5.5 pH seviyesi ile renk koruyucu özelliklidir.

Saç kremi:
Düzenli kullanımla saçı onarır. Saçı besler ve güçlendir 4.5-5.5 pH seviyesi ivardır.. Sizin saçlarınızın nem kaybından dolayı oluşan matlığına iyi gelecektir. Saçınız boyalı olduğu için uygun,  renk koruyucu özelliklidir.

Saç maskesi (haftada 3  kez krem yenine bunu uygulayın)
Sadece 1 dakikada yoğun bakım sağlar. Saça nem ve parlaklık kazandırır. Saçı ağırlaştırmaz. Saçın elektriklenmesini ve kabarmasını azaltarak pürüzsüzleştirir. Tam size göre! Çabuk ve net! :)

Saç serumunuz
Kitoko Argan Yağı 95 ml. Dokusu inceciktir ve bu şişe size rahatlıkla 6 ay kadar gider...

Argan Nasıl Kullanılır? başlıklı videoda uygulamayı gösterdim. İzler misiniz? Çok kolay!
Sevgilerle

Ayşenur

Not: Bebeğiniz için de organik sertifikalı ürünler ve emziren anneler içim çok önemli olan kimyasalsız deodorant ekledim.Göz atabilirsiniz.

Önerilen Ürünler

231
269,90 ₺ 230,01 ₺
Kuru ve yıpranmış saçlara yoğun bakım
62
29,49 ₺
Kimyasal içermeyen deodorant
5
45,50 ₺ 64,99 ₺
Sülfatsız formülü ile kabaran saçı yatıştırır renk koruyucudur
8
45,50 ₺ 64,99 ₺
Saçı yumuşatıp yatıştırır kolay taranmasına yardımcı olur.
2
19,91 ₺
Mat görünümlü saçlar için yoğun nemlendirici maske
4
154,00 ₺
Saçlarınıza renk veren ve bakım sağlayan eşsiz bitkisel krem boya
1
71,50 ₺
Bitkisel renk karışımlı toz boya
2
71,50 ₺
Bitkisel renk karışımlı toz boya

Benzer Sorular ve Cevapları