saçta ağırlaşma..

Merhaba, 38 yaşındayım, saçımda boya yok, hafif dalgalı saçlarım, ama saçimda bir ağırlaşma var, fönde de güzel durmuyor Genelde gün aşırı yıkıyorum saçlaeımı Kuaför uçlarının kuru, diplerinin yağlı olduğunu söyledi (bana dipleri çok yağlı gelmiyor ama uçları kuru) Şampuan ve bakım ürünü ne önerirsiniz?
teşekkürler
Sevgi D. - 37 Yaşında - Kocaeli
Dilara U. - Marka İlişkileri Yöneticisi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba Sevgi Hanım,

Hava kirliliği, mevsim şartları, güneş ışınları, çok sık yıkama, yanlış kozmetik kullanımı, fön-düzleştirici uygularken saçın ısıya direkt maruz kalması, yanlış tarama gibi nedenlerden dolayı saçın yapısı bozulabilir. Saç yapısı ve ihtiyaçları da kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebilir. Bu yüzden saç yapısının bozulması bir nedene de bağlı olabilir, birden fazla nedene de. 

Eğer saçlarınız çabuk yağlanıyorsa sebebi saç derisindeki yağ salgısının fazla olmasıdır. Hormonların hız kazandığı dönemlerde, hamilelikte, hormonal rahatsızlıklarda hormonlar hızlı çalıştığından saçlı deride aşırı yağlanma olabilir. Aşırı baharatlı, dengesiz beslenmek ve stres durumunuz da yağ salgılarının artmasına sebep olabilir.

Saçların aşırı yağlanma ya da aşırı kuruluk gibi sorunlarla karşılaşmaması için her gün duş alınılsa bile gün aşırı sabun/şampuan uygulamanızı öneriyoruz. Temiz içerikli olmayan şampuanlarda bulunan sert kimyasallar da; saç diplerindeki yağın kazınmasına ve daha fazla yağ üretimine neden olur. Bu sert kimyasallar, saç tellerini sararak kurutup, yıpratabilir ve uygulayacağınız ürünlerin etkisiz olmasına neden olabilirler.

Bu sorunlara karşı; temiz içerikli şampuan ve bakım ürünleri kullanmak, saçı -kurutmak da dahil- ısıdan biraz uzaklaştırmak ya da ısı koruyucu ürünler kullanmak, durulanmayan saç bakım ürünleri kulllanmak sorunlarınızın çözülmesine yardımcı olacaktır. 

Tüyolar:

  • Kullandığınız şampuan SLS, SLES gibi yağ kazıyıcı sert kimyasal tuzlar ve silikon içermemeli.

  • Şampuanı uygularken, aşırı masaj yapmanız kan dolaşımını çok hızlandıracağı için daha fazla yağlanmaya neden olabilir. Önce saç tellerini köpürterek, saç diplerini temizleyin.

  • Saç kremini kafa derisine sürmeden, sadece saçların ortasından uçlarına uygulayarak durulayın.

  • Haftada bir iki kez saç derisini rahatlatan killi saç maskelerinden uygulayın.

  • Sıcak fönle saçınızı kurutmayın; yağ salgılarını tetiklerken, saç tellerinizi yıpratıp, kurutabilir.

  • Saçlarınızı sürekli topluyorsanız, sürekli toplamayın.

  • Saçlarınızı tararken kolay açılmıyorsa durulanmayan saç bakım ürünlerinden destek alabilirsiniz.

  • Eğer direkt bitkisel yağlar ile maske yapıyorsanız; kullanım oranları ve bekletme süreleri kaynaklı yağlanma ya da kuruluk sorunu yaratabilir. Bu süreçte uzmana danışmadan kullanmamanızı tavsiye ederim. 


LilaKutu'ya yeni gelen markalardan Moremo ile tanıştırmak istiyorum sizi. Özellikle yıpranmış, elektriklenen, aşırı kuru saçlar için özel içerikler ile hazırlanan ürünlerinden bazılarını seçtim. 

Scalp Shampoo Clear & Cool 500 ml.
Besleyici proteinler ve amino asitler içeren, silikon içermeyen formülü sayesinde saçı nemlendirerek yumuşak ve sağlıklı olmasını sağlar. Saç derisini yatıştırır ve ferahlatır. Sebum üretimini kontrol altına alır. Yoğun besleyici, nemlendirici ve yumuşatıcı bitkisel protein bakımı sunar.

Hair Treatment Miracle 2X 180 ml.
Tek uygulamada 3 aşamalı bakım sağlar. Özellikle çok yoğun hasar görmüş, parlaklığını ve nemini kaybetmiş ve güçsüzleşmiş saçlar için geliştirilmiştir. Güçlü onarım ve yoğun nemlendirme etkilidir. Anında yoğun besleyici bakım sunar. Parlaklık, pürüzsüzlük ve yumuşaklık etkisi verir. Hızlı ve etkili bakım yapar. Saç tellerindeki kırılmayı engeller, kolay taranma sağlar.

Water Treatment Miracle 10 30 ml.
Şampuan durulandıktan sonra saça uygulanır. 10 saniyede onarır, pürüzsüzleştirir ve göz alıcı bir parlaklığa kavuşturur. Çok hızlı onarma süresi ve güçlü nemlendirme kabiliyeti vardır. Parlaklık ve yumuşaklık sağlar. Elektriklenmeyi önler. 

Recovery Balm B 120 ml.
Isı ile aktive olan özel bir içerik Erucalactone ile güçlü koruma sağlar. Saç maşası ya da saç kurutma makinesi kullanmadan önce saça uygulanır, saç telini koruyucu bir film gibi sararak ısıya maruz kaldığı anda yumuşar ve ısının saça zarar vermesini engelleyici bir kalkan görevi görür.

Kullandığınız ürünler ile ilgili yorumlarınızı ürün yorumlarına yazmanız da birçok üyemiz için yol gösterici olacaktır. Keyifli incelemeler dilerim. :)

D.


Önerilen Ürünler

177,90 ₺
Hasarlı saçlara anında onarıcı, pürüzsüz etki
216,90 ₺
Isı karşıtı anında onarıcı balm
196,89 ₺
Saç derisi yatıştırıcı, kepek ve aşırı yağlanma karşıtı sampuan
47,90 ₺
10 saniyede saçlarınızı onarın, canlandırın