siyah noktsave sivilce izleri..

Cildim de son 3 aydır aşırı siyah nokta ve sivilce oluştu La roche posay effaclar jel ve duo kullanıyorum ama geçmiyor Kırmızı lekeler var siyah nokta sıkınca yara oluyor Lekelerim ve sivilcem nasıl geçecek bilmiyorum Beslenmeme de dikkat ediyorum Cildiye benzoxin verdi ama onu da kullanmaya korkuyorum
Pelin M. - 21 Yaşında - Aydın
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Akne tedavisi sonrası sivilcelerden kurtulursunuz ama aknenin şiddeti oranında, -hele hele sıktıysanız- ciltte izleri kalır. İzlerden kurtulmak için yüzeyin eskimiş tabakasının hızla yenilenmesine ihtiyaç var. İzler ne kadar derinse süreç o kadar uzun oluyor.

Benek tarzında akne izleri: Beyaz tenlilerde kırmızı, esmerlerde kahverengi renkte \'nokta izler\' şeklinde olur. Bunları haftalık bakımda düzenli kullanılacak olan peeling+maske ikilisi ve yenilenme destekli serum kullanarak çözebilirsiniz. 

Yüzey soyucu asitli kremler de çok yardımcı olur. Salyangoz salgılı, AHA'lı, C vitaminli serum ve kremler yenilenmeyi hızlandıracaktır.
Ama bu işlemleri katiyen yazın yapmayın.
Güneşten koruması çok zor.
1 saniyelik güneş koruyucu ihmali ki 3 saate bir tekrarlamanız lazım, evde dahi olsanız cildinizde çok büyük sorunlara yol açar.

Kasım Aralık Ocak Şubat uygundur.

Hem görsel olarak hoşumuza gitmeyen hem de çeşitli cilt sorununu da beraberinde getiren siyah noktaları, evde steril olmayan koşullarda sıkarak temizlemeye çalışmak cilt  dokusunda dönüşü olmayan deformasyonlara yol açabilir. Eğer sıkılarak cildin temizlenmesi gerekiyorsa mutlaka uzman kişiler tarafından klinik ortamında gerçekleştirilmesi gerekir.

Not: Neden Tonik Kullanmalıyım?
 
Yüzünüzü temizledikten sonra bile cildinizde kir ya da yağ,makyaj, sabun artığı kalabileceğini hiç düşündünüz mü? Maalesef cilt temizleyici ürününüz süt de olsa köpük de olsa ya da başka bir yapıda da olsa, cildimizde her köşe bucağı kusursuz temizleyemiyor. Hatta daha kötüsü, en pahalısı olsa da temizleyemiyor. Bu yüzden diyoruz ki; tonik, temizlemenin ayrılmaz bir parçasıdır!

Tonik; temizleyiciden kalan kalıntı varsa ki genelde bu kalıntılar gözeneklerde birikir- derinlere ulaşıp onları arındırır. Gözenekleri temizlenen cilt sıkılaşmaya müsaittir dolayısıyla cildinizin çevresel kirlilikten daha az etkilenmesini sağlar.

Cildin en çok ihtiyacı olan \'yağ-nem\' dengesini korumada mükemmel bir aracıdır. Yağ-nem dengesi korunmayan ciltler, parlama ya da sivilce gibi sorunlar yaşayabilir.

Cildinize değen musluk suyunda bulunan klor ve diğer kimyasallar, cildin ph'ını ve yağ-nem dengesini bozmada etkilidir. Tonik, suda bulunan klor ve diğer kimyasalların negatif etkisini yok eder.  

Tüm negatif etkilerden arınan cilt sağlıklı, ışıl ışıl ve pürüzsüz görünür sonraki adımlara hazır hale gelir. Böylece serum ve nemlendiriciniz daha kolay emilir, etkilerini de daha çabuk hissedersiniz. :)

Mersin Suyunu tonik niyetine verdim.
Cildinizi temizledikten sonra yüzünüze sprey aparatı yardımıyla sıkabilir veya pamuğu nemlendirerek yüzünüze tonik olarak uygulayabilirsiniz.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

Kampanyalı
8
194,50 ₺ 389,00 ₺
Gözenek sıkılaştırıcı ve nemlendirici
23
84,90 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem
70,00 ₺
Ciltteki beyaz ve siyah noktaları gidermeye yardımcı organik mersin suyu
64,99 ₺ 72,50 ₺
Canlandırıcı arındırıcı
55,00 ₺ 64,99 ₺
Canlandırıcı arındırıcı