beyaz tende sivilce lekeleri..

Merhabalar ben 20 yaşındayım ve birkaç yıldır sivilce lekelerimden şikayetçiyim Ten rengim çok açık ve cildim de hassas olduğu için çıkan sivilceler iz bırakıyor normalden daha fazla göze batıyor Derinde olan birkaç leke dışında diğerleri yüzeyde ama yerleşik durumdalar Cilt tonu eşitlenmiş, pütürlü olmayan yumuşak bir cilde sahip olmak ve hiçbir kapatıcı ürün kullanmadan dışarı çıkabilmek istiyorum Özellikle yaz yaklaşırken lekelerden arınmış yenilenmiş taze bir cilt için önerilerinizi bekliyorum
İrem Aybike A. - 21 Yaşında - Trabzon
Işık Uyanıkoğlu LilaKutu Güzellik Uzmanı

Merhaba,

20'li yaşlar, hem cildin en güzel göründüğü hem de cilt bakımının en etkili olduğu yaşlardır. Bu yaşlardan itibaren cilt onarım ve yenileme mekanizmalarının işleyişi biraz biraz yavaşlamaya başlar. Cildinize bu dönemde nasıl baktığınız, gelecekteki görünümünüz için önemli bir anahtardır.

20'li yaşlarınızda cilt bakımınız için gerekli disiplini ve alışkanlıkları oluşturmak, yaşınız arttıkça cildinizin yaşlanma belirtilerini oldukça yavaş göstermesini sağlar. Siz 35 yaşındayken ama cildiniz halâ 25 yaşında havası verdiğinde bu alışkanlıkları oluşturduğunuz için kendinize teşekkür ederken, LilaKutu'yu da anmayı unutmayın. :)

Bu yaşlarda yaşanan cilt problemleri her sorunda olduğu gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. 
Bunlardan ilki; ergenlik döneminden gelen sivilce sorununun bu yaşlarda hâlâ devam etmesidir.  Ergenlik döneminden kalma sivilcelenme sorununuz olmasa bile regl öncesi  dönemler ve regl dönemleri ciltte sivilce oluşumunu tetikleyebilir. 

Bahsettiğiniz ve sizi üzen sivilce izlerinizi ise elbette kozmetiklerle giderebilirsiniz. Cilt yenilendikçe, alttan sağlıklı deri geldikçe hafifleyecek ve zamanla yüzeyden atılacaktır. Bu sürecin doğru işlemesi için evde yapabileceğiniz destek 4 aşamalıdır. Her biri diğerini tamamlar ve sadece bir krem sürerek sorun giderilmez.

1- Temizleme

Sabah ve akşam cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle temizleyip, toniklemek. Çünkü her türlü kozmetik ancak temiz cilt yüzeyinde emilebilir.

Makyaj yapsanız da yapmasanız da yenileyici gece kremleri ve nemlendiricileri sürmeden önce mutlaka temizlemeniz gerekiyor.

2- Serum desteği

Eğer cildiniz hem hassas, hem sivilce izleri sorunu yaşıyorsa, nemlendirici altına \'yatıştırıcı\' ve \'nem yükleyici\' bir serumu en az 1,5 ay boyunca kullanmanız gerek. Çünkü yatışmış bir deride yenilenme hızı artacaktır.

3- Nemlendirici

4- Peeling ve maske

Yağlı ve karma ciltler haftada 2 kez, normal ve kuru/hassas ciltler haftada 1 kez peeling uygulayarak ölü tabakayı temizlemeliler. 
Peeling ardından yenileyici maske uygulaması yapmak cildi rahatlatacak ve yenilenen sağlıklı derinin yüzeye gelmesini teşvik edecektir.

Sivilcenin oluşmaya başladığını hissettiğiniz anda ise  "sivilce söndürücü" ürünlerden kullanabilirsiniz . Gün içinde 3-4 kez sivilce üzerine uygulanan bu pratik ürünler çıkmaya yeltenen sivilceyi, genelde 24 saat içinde söndürür.

Ayrıca güneşin zararlı etkilerine karşı da gündüzleri mutlaka SPF koruma ürünü kullanmayı ve 3 saatte bir yenilemeyi de ihmal etmeyin. Çünkü  kullandığınız güneş kremini  tekrar sürmezseniz yüzeyden koruması akar gider ve hiç sürmemiş gibi UV ışınları deriyle temasa devam eder.


Bakım rutininizi de tekrar sırasıyla uygulamanız için belirtmek istiyorum. Sabah-Akşam cildinizi jel ile temizleyin bu işlemi bitki süngeriniz ile de yapabilirsiniz. Elbette aktif sivilce üzerine getirmemeniz gerekir. 
Temizleme işleminizi tonik ile tamamlayın. Serum ve göz çevresi kreminizi sürdükten sonra nemlendiricinizi uygulayın. Güneşe çıkarken mutlaka SPF korumalı ürününüzü ihmal etmeyin.

Haftada 2 kez de tercihen banyo çıkışı peeling ve maske uygulaması da günlük bakımınıza destek verecektir.

Düzenli olarak sabırla bakımınızı uygularsanız henüz çok gençsiniz sorunlarınız kısa sürede çözüme ulaşacaktır.

Organik temiz içerikli bakım ürünlerinizi de sayfa altına ekledim.

Sevgilerle


Önerilen Ürünler

92
60,00 ₺
Tüm cilt tipleri için yağ ve nem dengeleyici yüz kremi
115
75,00 ₺
20-35 yaş arası tüm ciltlerde yenilenmiş göz çevresi için
71
42,50 ₺
Karma ve yağlı ciltler için bitki süngeri
2
115,00 ₺
Lekeli ciltler için cilt tonu dengeleyici serum
14
67,00 ₺
Sülfatsız ve organik içerikli yüz yıkama jeli
4
67,00 ₺
Alkolsüz ve doğal içerikli arındırıcı tonik
1
65,01 ₺
Akne oluşumuna karşı hızlı etki
2
65,50 ₺
Kadife yumuşaklığında, pürüzsüz bir cilt için
22
60,00 ₺
Helal sertifikalı güneş koruyucu krem