atopik cilt..

20 yaşındayım yıllardır sivilce problemi yaşamaktayım Yüzümde belli bölgeler kuruyup soyularak dökülüyor ancak sivilcem de var Sivilcenin dışında yüzüm çok kızarıyor Belli bir dönem yüz kızarıklığı için zelorose krem kullandım bu iyi gelmişti ama gül hastalığı teşhisi konulmadı eczacı önermişti Ama yine de sivilcelerim ve kızarıklığım geçmedi Sivilcelerim asla tam olarak geçmiyor ve leke olarak en az 1 yıl yüzümde duruyor Kuruluktan yüzüm soyulduğu halde siyah nokta ve sivilce sorunu yaşıyorum Burnumun yan tarafı ve gözümün hemen altındaki derim soyuluyor ama burnumda çok siyah nokta çıkıyor Bugüne kadar yağlı ciltler için olan ürünleri kullandığımda yüzüm çok kurudu, kuru ciltler için olan ürünleri kullandığımda yüzüm çok yağlanıp sivilcem çıktı Dermatoloğa gittiğimde bütün sivilce için olan kremleri verdiğini söyledi İlaç tedavisi görmek istemiyorum Ne yaptıysam sonuç alamadım Ne yapmam gerekiyor? lütfen yardımcı olur musunuz?
Luna D. - 20 Yaşında - İstanbul
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Atopik cilt demek kuru, sızlayan, su değmesinden bile rahatsız olan, gerilen pullanan, kızarıp kaşınan cilt demek... Kuru ciltlerin doğal koruyucu tabakası çok zayıf olduğundan dış etkenlere daha duyarlıdır ve alerjenler ortaya çıktığında, derinin alt tabakasına geçip bağışıklık sistemini harekete geçirir. Verilen tüm reaksiyonlar bunun sonucudur.

Asla yapılmaması gerekenler:

Sabunla temizlenmek. Sert kimyasallar içermeyen temizleyiciler veya süt/alkolsüz tonikle cildi temizleyin.

Nemlendiricisiz güne başlamak.

Sentetik iplikli kumaşlardan veya yünlü giysiler giymek. Pamukludan şaşmayın.

Hava kirliliği veya yüksek ısısı olan odalarda bulunmak

Güneş korumasız dolaşmak. Yaz aylarında yüksek koruma, diğer aylarda 20 SPF civarı koruma yeterli olacaktır.

Cildi sabah ve akşam temizlememe.! Makyaj yapmasanız dahi gün içinde derinin yüzeyine yapışan binlerce bakteri, sentetik toz ve kiri temizlemeden krem sürmemeniz gerek.

Bakım ürünleri seçerken \'atopik\' cilt için üretilmiş serilerden seçilmeli.

Banyo ve duş ılık suyla yapılmalı, kazıyıcı içermeyen yumuşak temizleme jelleriyle yıkanılmalı. Sert lifli süngerler asla kullanılmamalı.

Yıkanma sonrasında organik içerikli vücut yağları kullanılması deriyi sakinleştirir.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

200,00 ₺
Rosacea'lı, karma, yağlı ve geniş gözenekli cilt tipleri için
1
115,00 ₺
Antioksidan içeriğiyle akne, siyah nokta ve lekelere karşı savaşır
1
150,00 ₺
Ciltteki sebumu dengeler, siyah noktaları derinlemesine temizler
Kampanyalı
134,90 ₺
Nazik yapılı formülü bitki özleriyle desteklenmiştir.