sivilcelerimin yerini kızarık lekeler aldı...

4 yıl önce roacutan tedavisi gördüm 6 ay boyunca kullandım O dönemlerde cildimde ki sorunlar bitti Yalnız son 1 yıldır aralıklı olarak yoğun sivilce ve kızarıklık şikayetim Oluyor İşe giderken makyajımı çok hafif yapmaya çalışsam da zarar verdiğini düşündüğüm ürünleri kullanmamaya özen göstersem de sorumun cevabını bulamıyorum Cildiye yardımı aldım bir çok kez Tedavi edici kremleri losyonları ilaçları kullandığım sürece bitiyor bırakınca yeniliyor Yalnız bir bakım rutini oluşturamıyorum kendime Çünkü hangi ürünü kullanırsam sivilce oluşturacakmış gibi hissediyorum Sivilcelerimin yerini kızarık lekeler aldığı için kapatmadan dışarı çıkamıyorum da Nemlendirici, peeling,maske, temizleyici, tonik tercihlerimi tam olarak belirleyemedim Makyaj malzemesi olarak da pudra kapatıcı gibi ne tür ürünleri tercih etmeliyim Hangi ürünleri kullanmam konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim Sivilce yoğunluğum yanak ve çene bölgemde İltihaplı sivilceler de hafif kabarık kırmızılıklar da oluşabiliyor Şu sıralar temizleyici olarak aven kullanıyorum Sizin ürün tavsiyelerinize acilen ihtiyacım var Şimdiden teşekkürler
Berna U. - 28 Yaşında - Adana
LilaKutu Güzellik Ekibi LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba

Sivilce tedavileri sırasında derinin yağ/su dengesi bozulup oldukça hırpalanıp inceldiğinden tedavi süresince ve sonrasında bakımınızı aksatmadan nasıl yapmanız gerektiğini sayfa altına eklediğim SİVİLCE TEDAVİSİ SONRASI başlıklı yazıda çok detaylı anlattım.
Lütfen göz atınız...
Yanak bölgesinde çıkan sivilcenin en sık rastlanan suçlusu, kirli cep telefonları, havlular, allık fırçaları ve yastık kılıfları da olabilir. Ama çenede çıkanların hormonal (yumurtalıklarla da olabilir) bir sorundan kaynaklandığı belirtilir.
Bunu SİVİLCE HARİTASI başlıklı yazıdan lütfen okuyunuz...

"tedavi edici kremleri losyonları ilaçları kullandığım sürece bitiyor bırakınca yeniliyor" demişsiniz. Bırakmamanız gerekiyor. Cilde direnci için destek olmaya devam ettiğiniz sürece kendini toparlamaya çalışıyor. Desteği bıraktığınızda zayıf kalıyor.
Temel cilt bakımı dediğimiz : temizleme + nemlendirme + koruma işlemlerini sabah akşam uygulamanız gerek.

Güzellik profilinizde işaretlediğiniz sorun başlıklarının neden oluştuğunu ve ne yapmanız gerektiğini bilgi yazılarımda detaylı anlattım. Bunları sayfanın altına ekliyorum. Lütfen tek tek dikkatlice okuyunuz.
Yağlanma genelde hormonal artışlardan olur ama kullandığınız jellerin yağ salgısını tetikleyici (kazıyıcı kimyasallı) olması da yağlanmayı artırır. Jelinizin içerisinde (Sodıum Lauryl Sulfate) ve SLES (Sodium Laureth Sulfate)  olup olmadığına bakınız. Varsa kullanmayınız.

Cilt bakım rutininizi şöyle oluşturalım:
1-Temizleme (sabah ve akşam)
Cyrene Advanced Cilt Bakım Seti 'nin içindeki jeli suyla ıslattığınız bitki süngeri ile yüzünüzde köpürtün. Durulayın. Ardından setin içindeki tonikle cildi silin.

2-Göz çevresi morluk karşıtı  krem
Göz Kremi & Serumu Nasıl Sürülür? videosunu izleyiniz. Ve morluğa sebep olan faktör  ne ise (YORGUN VE MOR GÖZ ALTI yazısında detaylı anlattığım) hayatınızdan çıkarmaya gayret edin. En azından genetik bir yatkınlık varsa daha kötü hale gelmemesi sizin elinizdedir. 

3- Nemlendirici (sabah ve akşam)

Geceleri:
Cildi jel ve tonikle temizledikten sonra  pedlerden bir tane alıp yüzü silin atın. Sonra nemlendiricinizi sürün.
AHA NEDİR? yazısından detay bakınız...

5-Güneş koruma
Akşamları güneş koruma kremi ve makyajı lütfen ciltten iyi temizleyiniz.
Eğer SPF içeren bir mineral pudra kullanırsanız ayrıca SPF kremi sürmenize gerek kalmaz

Haftalık bakım:
Cyrene setinizin içindeki peeling ile haftada 2 kez yumuşakça yüzeyin eskimiş ve lekeli tabakasını atın. Durulayın, ardından onarıcı yağ dengeleyici maskenizi yapın.
Yüz peelingi nasıl yapılır? videosu sayfa altındadır.
Siyah noktalar, sivilce izleri ve yenilenme desteği için bu ikilinin neler gerçekleştirdiğine göz atacağınız yazı  AYRILMAZ İKİLİ: PEELİNG VE MASKE adıyla sayfa altındadır.

Fondöten sürerken parmaklarınızı değil yumuşak uygulama fırçalarını kullanın ki yağ salgı bezlerini tahrik etmeden sürebilesiniz. Kullandığınız fondöten ve pudraların mineral veya organik olmasına dikkat edin. Petrol türevleri içeren yağlar gözenekleri tıkar.
Önerim
Alerjik, sivilce tedavisi görmüş, aktif sivilceleri hala çıkan, kızarmaya müsait ve hassas ciltlerin her türlü kimyasallı kozmetiklerden uzak durmaları iyileşmeyi sağlayacaktır.
Makyaj yapmak cilde zarar vermez. Gözeneklerin kapanmadan , fazla yağı emen cildi sakinleştiren içerikli organik sertifikası olan veya mineral makyajlar size zarar vermez tam tersine gün içerisinde hırpalanmasına engel olmaya çalışır.

Sevgilerle

Önerilen Ürünler

18
139,00 ₺ 178,99 ₺
Yağlı, yağlıya dönük karma ve akneli ciltler için temizleyici bakım seti
2
159,01 ₺
Göz çevresinde yorgunluk, uykusuzluk sonucu oluşan şişlik ve morluk azaltıcı
338,00 ₺
Toz fondöten ve sabitleyici pudra
433,00 ₺
İpek fondöten doğal etkisiyle kapatıcı özelliğine sahiptir
235,00 ₺
Karma, Yağlı ve/veya akneli ciltler için
229,99 ₺
Yenileyici ve arındırıcı krem maske
2
69,90 ₺
Yağlı akneli ciltlere özel güneş koruyucu
30
42,50 ₺
Karma, yağlı ve sivilceli ciltler için temizleme süngeri
53,12 ₺
Pürüzsüz fondöten uygulaması için
62,25 ₺
Ten için tüm makyaj ürünlerini uygulamaya yardımcı fırça
1
95,00 ₺
Tüm cilt tipleri için cilt yenileyici siyah nokta engelleyici pedler

Benzer Sorular ve Cevapları