soğuk sıkım yağlar

Yüzümde ve saç derimde yıllardır seboreik dermatit var Aknetrent de kullandım ama hava değişimi ya da suyun sert olduğu dönemlerde tekrarlıyor Cildim hassa derim ince damarlarım belirgin ve çıkan sivilceler sönse de iz kalıyor Cildime hangi ürünleri kullanmalıyım Soğuk sıkım yağlardan yüzüme uygulayabileceğim yağlar var mıdır?
Sedanur G. - 24 Yaşında - Erzincan
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Dermatitli, olmanız kozmetik kullanmanızı engellemez. Önemli olan, içeriğinde derinizin bağışıklık sistemine \'yabancı\' gelmeyen ve \'savaş ilan etmeyeceği\' maddeler olan kozmetikleri seçmeniz! Yani içeriği temiz, bedeninizin savunma mekanizmasının daha önceden tanış olduğu kozmetikler...

Kısacası şöyle izah edelim: Derimiz her gün yeni maddelerle karşı karşıya geliyor ve tanımadığı maddelere tepkiler verirken bazılarımız egzama veya dermatit oluyoruz.

Zaten yabancı maddeyle savaşan dermatit /egzamalı cilt hassaslaşıyor ve dışarıdan gelecek her türlü rüzgâr, ısı, kimyasal tozlar, güneş ışınları, şampuan, bulaşık deterjanı vs'ye de tepkiler veriyor.

Seçimlerinizi organik sertifikalı ürünlerden yapmanız ve yukarıdaki kurallara uymanız organizmanızın size ileride vereceği bir armağanın alt yapısını oluşturur.

Dermatiti tetikleyen madde her ne ise, hayatınızdan altı ay uzak tuttuğunuzda bir daha temasınızda organizma tepkisini resetlemiş olacaktır.

Kozmetikler ilaç değildir. Bakımı için, sorunlu cildin rahatlamasına, sakinleşmesine, temizlenmesine ve korunmasına yardımcı olurlar. Tedavi eden ilaçlardır, kozmetikler değil. 
Dermatit için A, B6, B, B12 ve E vitamini desteği iyileştirici etkiler yapacaktır. Egzama için ozonlu yağlar, D, B12, C vitaminleri ve Çinko takviyesi destek olacaktır. Aloe vera içeriklerinin sakinleştirdiğini, mist termal spreylerin de yatıştırdığını unutmayın.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

3
159,90 ₺
Kimyasal filtre içermeyen güneş koruyucu
110,00 ₺
Hassas, alerjik ve atopik ciltler için mükemmel koruma sağlar
Kampanyalı
51,29 ₺ 99,00 ₺
Kuru ciltlere özel nem dengeleyici temizleme suyu
70,00 ₺
Tüm cilt tiplerine uygundur.

Benzer Sorular ve Cevapları