hassas kuru cilt..

Merhabalar Ben 34 yaşında kuru ve ve hassas bir cilde sahibim Çabuk kızaran ve ince bir cildim var Ayrıca 8 aylık bebeğimi de emziriyorum Göz cevremdeki kırışıklıklar mevcut Ayrıca elmacık kemiklerimde çillenme var Güneş kremi kullanmayı yıllardır ihmal etmesem de çillenme yaşadım Hem kırışıklıklar hem çiller için etki edebilecek bir rutin önerisi rica diyorum Ayrıca çok merak ettiğim alphascience tannic asit serumu ve göz çevresi kremi emziren bayanlar için uygun mudur?
Sema A. - 35 Yaşında - Tokat
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Kuru ve hassas cildin yapısı inceciktir. Yaşınız genç olsa dahi yakından bakınca, elinizle hafifçe çektiğinizde yanaklarda, göz kenarlarında, minicik ince çizgiler görürsünüz. Yüzünüzü yıkadığınızda deri gergin ve rahatsız edicidir. Soğukta ve sıcakta kızarıklıklar oluşur. Güneş ve soğuğa, kaşıntı ve kızararak tepki verir. Parşömen kâğıdı gibi hışır hışırdır.

Cilt kuruluğunuzu bu açıdan da gözeterek ürün seçmelisiniz.

Yumuşak yağlar içeren jel/sabun veya süt/losyonla temizleyin.
 
Gündüz kreminizi yoğun olanlardan seçin, koruması yüksek olsun, ileride daha da hassaslaşmaması için nemlendiricisiz asla güne başlamayın.
 
Alkollü hiçbir ürünü cilde değdirmeyin.
 
Kimyasal işlemlerden ve güneşten uzak durun.
 
Yağ bazlı fondötenler kullanın.

Bunlar tavsiyelerdi. 
Bakımınız için şöyle bir program oluşturun...

Kışın daha yoğun yağ, yazın daha yoğun su içeren nemlendiriciler seçin.
 
Krem altına serum kullanmanız, ihtiyacınız olan suyun cilt içinde hapsolmasını ve hücrelerin daha sağlıklı çalışmasını sağlayacağından gereklidir. Ki serum kullanmanız zamanla cildinizin onarılmasında çok büyük yardımcıdır.
 
Haftada iki kez sakinleştirici, yatıştırıcı, nemlendirici ve yağ dengesini takviye eden maskeler kullanın. (Papatya, kayısı yağı, aloe vera, sarı kantaron, ıhlamur, kediotu, bademözleri, melissa, aynısefa, ısırgan, susam yağı içerikli kozmetikler, kuru cildinizin hassasiyetini dengeleyecektir.)
 
Haftada bir kez kimyasal olmayan ve granülsüz arındırıcı kullanın. Peeling adı altında satılan bu arındırıcının ardından maskenizi uygulayın.
 
Yaz bittiğinde ve ilkbaharda kür uygulamaları yapabilirsiniz. Ampuller ve özel serumlarla, mevsimin oluşturduğu \'zorunlu sorun\'lardan kurtulmak mümkündür. Tüm cilt tipleri için geçerli olan \'kür\', hızlı onarma/sorun gidermenin en muhteşem yoludur.
 
Cildinizin kızarıp/pullanarak sert tepkiler verdiği zamanlarda \'mist\' spreyi imdadınıza yetişiyor. Tüm yüze püskürtüp cildin emmesini bekleyin.
 
Mümkün olduğunca sıvı içeren bir beslenme alışkanlığı edinin. (Meyveler, su, sebze)
 
Kuru cilt alkole tepki verdiğinden parfümünüzü de alkol oranı en düşük cinsten seçin veya yağ parfümler kullanın.
 
Banyo sonrası, deri henüz ıslakken saf tohum yağı içeren vücut yağlarıyla bolca cildinizi yağlayın. Derinin, suyu ve yağı beraber emmesi için bekleyin. Hafifçe, bastırmadan havluyla fazlasını alın.

Doğuştan kızıl ve sarı saçlı, açık tenli ve renkli gözlülerde daha çok çillenme olur. Bu bir genetik kalıptır.

Bazı radyasyon tedavilerinden sonra da deride çillenme görülebiliyor. Çilleri yok etmek için krem sürüyor ve solaryuma da gidiyorsanız size üzücü bir haberim var: Boşa kürek çekiyorsunuz! Çünkü solaryum (güneş odası) da bir çillenme kaynağıdır.

Güneş gördüğüne kolay bronzlaşamayan, kızaran açık renkli derilerde daha çabuk çil oluşur.

Çillenmede genetik yatkınlık en önemli faktördür. Yani halanızda, anneannenizde, babanızda, teyzenizde olan çiller DNA'nızda sizin de potansiyel çilli olmanızı belirler.

Birinci tip çil, basit çillerdir. Özellikle güneşin etkisiyle ve genetik yatkınlıkla ortaya çıkan küçücük, kahverengi noktacıklardır. 

Çocuklarda ve erişkinlerde gördüğümüz milimetrik boyutta olan, en çok güneşe maruz kalan yerlerde çıkan, bu küçük çillere \'efelit\' denilir. 2 Yaş civarı çıkar, 20'li yaşlara doğru kendiliğinden yok olur. Sonrasında da iyi bir korumayla (30 spf) gayet iyi önleri alınabilir.

İkinci tip çil, \'Solar lentigo\' denilen, ileri yaşlarda deride çıkan, daha koyu renkte, düzensiz yapısı olan çillerdir. Bunlar kendinden yok olmaz ve tedavi gerektiren lekelerdir. Güneşe maruz kalmaktan çıkar ve koyulaşıp sabitlenirler. Burun üzerinde, yanaklar, el üstleri, omuz başlarında, alın ve sırtta yoğundurlar. Güneş yanığı çilleri de diyebileceğimiz bu tip çiller genellikle 30-50 yaş arası ortaya çıkar, yaş arttıkça koyulaşır ve genişler.

NOT:

Alphascience Ürünleri...Ultra-hedeflenmiş formüller, tüm yaşlanma belirtilerini etkili bir şekilde düzeltmek için doğadan elde edilen yenilikçi bileşenlerle üretilmiştir. Paraben, parfüm ve koruyucu içermez. Dolayısı ile kullanabilirsiniz. 
Tannik CF Serum tam da sizin şikayetlerinize cevap verecek bir üründür.
Alphascience ekibi; vitamin, Sekoya'dan tannik asit, bitkisel asitlerden fitik asit ve ferulik asit gibi doğal bileşenlerin etkinliğini ürünlerinde en üst düzeye çıkarmak için çalışmaktadır. 
Ayrıca glutamin, vitaminler ve hyaluronik asit gibi temel elementlerde cildin dengesini korumak için çözümler geliştirmektedirler.

Önerilerim seçenekli olarak altta..

Sevgiler..

 

Önerilen Ürünler

6
473,99 ₺
Koruyucu,enerji verici,yenileyici doğal organik içerikli krem
4
509,00 ₺
Argan yağı ve organik içeriklerden oluşan sıkılaştırıcı gece kremi
6
289,01 ₺
Makyajlı veya makyajsız cildi özenle temizler
6
308,99 ₺
Morluk, şişlik nemlendirme ve kırışık giderici özellikte organik göz kremi
11
89,00 ₺
Cildinizi temizlerken hücre yenilenmesine destek olan organik sünger
Kampanyalı
13
179,50 ₺ 359,00 ₺
Nemsizlik ve kırışıklık karşıtı
Kampanyalı
15
179,50 ₺ 359,00 ₺
Kırışıklık ve sarkma karşıtı gece kremi
Kampanyalı
10
114,50 ₺ 229,00 ₺
Hassas ve kırışık göz çevresi için
Kampanyalı
8
184,50 ₺ 369,00 ₺
Kısa sürede daha canlı bir cilt görünümü
Kampanyalı
3
149,49 ₺ 299,00 ₺
Ölü hücreleri ciltten arındırmaya yardımcı peeling
Kampanyalı
154,50 ₺ 308,99 ₺
Arındırıcı ve canlandırıcı cilt bakım peelingi
Kampanyalı
1
149,49 ₺ 299,00 ₺
Yorgun cilde canlandırıcı etki
140,00 ₺
Güneşten koruyan doğal güneş kremi
55,00 ₺
Kızarıklık, yanık, kaşıntı ve cilt dökülmelerine karşı cildi serinletir
220,00 ₺
Cilt sıkılaştıran, besleyici gece serumu
440,00 ₺
Kuru ve hassas ciltlere özel toparlayıcı serum
295,00 ₺
Pürüzsüz, mor halkasız bir göz çevresi için