kışın nemsiz yazın yağlı cilt..

Merhaba, 26 yaşındayım, 6 yıl önce akne tedavisi gördüm Cilt bakımım için birçok ürün denedim İyi gelmediğini düşündüğüm ürünleri değiştiriyorum fakat hala kendime uygun ürün bulamadım Cildim kış mevsiminde kuru ve pütürlü bir dokusu var yazın alın ve yanak bölgem yağlanma yapıyor Her zaman birkaç tane yüzümde sivilce oluyor ve genelde kırmızı izler kalıyor, özellikle yanak bölgemde komedonlar oluşuyor Burun bölgemde siyah noktalar, çenemde ise beyaz içi dolu noktalar oluşuyor Ayrıca kaz ayaklarım belirginleşti ve alnımda 3 adet çizgi var Cildimin sağlıklı görünmesini istiyorum bunun için bana uygun ürün önerilerinize ihtiyacım var Şimdiden teşekkür ederim
Ceylan H. - 28 Yaşında - Kocaeli
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Yazın güneş ışınlarından dolayı  yağlanma artar.
Kışın kuru dediğiniz ise nemsizlik.
Pürüzlü olması da bu yüzden.

Sivilce tedavileri sırasında deri hızlı kuruyup soyulduğundan, sonrasında derinin yağ/su dengesi bozulabiliyor. Roacuttane gibi sivilce tedavileri sonrası cilt çok inceldiği, hassasiyeti arttığı ve bağışıklık sistemi zayıfladığı için "kimyasallarla" temasını mümkün olduğunca kısıtlamanız, organik içerikli kozmetikler kullanmanız cildinizin sağlığına, hızlı iyileşmesine katkı sağlayacaktır.

Sizin, en çok nem kilitleyen serumlara ve yeniden yapılanmasına yardım edecek kremlere ihtiyacınız olacaktır. Serum seçimi de yumuşatıcı ve nemlendirici kozmetiklerin etkisi de derinin sivilce kurutucu tedavi ile beraber "su tutma kapasitesini azaltan" hücre çalışmasının tekrar canlanmasına yardım edecektir.

Yoğun pütür oluşumunda dermatologa derin cilt temizliğine gitmeniz gerekir. Üst deride biriken ölü hücrelerin oluşturduğu örtü gözeneğin ağzını tıkadığı yerden delinir ve komedonlar tek tek, ortası delik bir halka yardımıyla bastırılarak çıkartılır. Temizlik sonrası antiseptik bir solüsyonla deri temizlenir ve maske uygulanır. Sonrasında kullanacağınız temizleyici ve nemlendiricileri düzenli kullanmanız yenilerinin oluşumunu engelleyecektir. Sırtta ve yüzde olan komdeonlar için aynı yöntem uygulanır.

Altta size bir reçete hazırladım.
Sabunu günde bir sefer Konjac sünger ile uygulayın. Aynı zamanda peelin yapmış olursunuz.Ya sabah temizliğinde yada akşam. Tercih sizin.
Günlük Bakım Kremi de 30SPF içerir.

Sevgiler..

Önerilen Ürünler

30
42,50 ₺
Karma, yağlı ve sivilceli ciltler için temizleme süngeri
1
69,90 ₺
Hyalüronik asitli göz çevresi kremi
49,90 ₺
Yağlı ciltlere özel parlama karşıtı krem
159,90 ₺
Akneye eğilimli ciltler için yüz serumu ile daha pürüzsüz ve nemli bir cilt
89,90 ₺
%100 doğal zeytinyağı ile çay ağacı yağı ve bentonit kili bir arada