vitiligo ve kırışıklık..

Merhabalar Sağ alnımda vitiligo başladı 4 yıl önce Cildime yapılan analiz sonucu roc calmance dermatologic tavsiye ettti eczacım Düzenli kullanımda alnım geçti Ama şu an ürün üretilmiyor Sağ göz kağım komple vitiligo oluştu Sol kaşımın dibinden pigment kaybı başlıyor Ne kullabilirim pigment kaybı önleyici ve yeni pigment oluşumu için?ayrıca göz çevremde kaz ayağı ve kırışıklıklarım var Anti aging etkili nemlendirici ne kullanabilim?36yaşımda olmama rağmen yanak altımdan deri salması oluştu bu sene Sarkma önleyici toparlayıcı ne kullanabirim? Ve gözeneklerim de büyüdü ve çoğaldı Dudak üstünde bile gözeklerim var Hassas ve karma cildim olduğu için günlük bakım ürünleri? temizleyici tonik maske serum vs tavsiyeleriniz ?şimdiden teşekkürler
Brtn M. - 35 Yaşında - Aydın
Ayseli KUTLU LilaKutu Güzellik Uzmanı
Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun.
Bu hastalığın tedavisi de stressiz sağlıklı bir ortam ve bol probiyotikli bir beslenme tarzı ile mümkün olduğunu söyleyebiliriz. 

Bronzlaşmak vitiligoyu belirginleştirir. Ayrıca vitiligolu deride güneşe karşı doğal savunma yeteneği kaybolmuştur. Bu alanlarda kolaylıkla güneş yanığı gelişebilir. Güneş yanığı, çeşitli çarpma ve sürtmeler, yeni vitiligo alanları gelişmesine neden olabilir. Bu nedenlerle en az 15 faktörlü bir güneş koruyucu devamlı kullanılmalıdır.

Vitiligo rahatsızlığınız ile sizi dermatolog yönlendirecektir. 
Ben sadece kırışıklık, elastikiyet kaybı ve iri gözenek konusunda size ürün önerebilirim.

30'lu yaşlara gelmiş ve cildinizde lekelenme, siyah nokta, kırışıklık, nemsizlik hele hele sarkma sorunları varsa; \'keşke 20'li yaşlarda temel bakımı aksatmadan yapsaydım\' diyeceksiniz. Çünkü temeli iyi korunmuş ve yaş almaya karşı Antiaging, antioksidan içeriklerle desteklenmiş cildin yaş alma hızı yavaşlar. Yaşıtlarınıza açık ara fark atarsınız.

Ne yapmalı?

Sabah ve akşam, makyaj yapsanız da yapmasanız da cilt tipine uygun temizleme suyu, köpük veya jelle temizlemek siyah nokta oluşumunu engelleyecek ve serumun emileceği yüzeyi hazırlayacak.

Nemlendiricinin altına yenilenmeyi destekleyecek, dengeleyici serumlar kullanmaya başlamalı. Sarkmanın ilk belirtilerini toparlamak için serum şart.  

Serum maske veya nemlendiricinin altına kullanılır. Serumun yapısı jel veya çok ince losyon formuna sahiptir. Serumun cildi yoğun destekleme fonksiyonunun yanı sıra, temizleyici, tonik ve nemlendiriciden elde edeceğiniz yararı arttırıcı etkisi bulunur.
Serumun yapı ve hissi daha çok jel tipinde olduğu için yağlı, karma ve normal ciltler rahatça kullanabilirler. 

Serumu ne kadar uygulamalı?

Nohut büyüklüğünden biraz daha az miktar yeterli. Bir damla serumu yüzün ortasından dışına doğru uzun, kesintisiz ve yukarı doğru yumuşak hareketlerle masajla yedirin. Çok uygularım, daha çabuk ve iyi sonuç alırım diyorsanız ne yazık ki yanılıyorsunuz. Cilt sünger gibi davranır ve alabileceğini alır. Cilt tarafından alınmayan ürün yüzeyde kalır ve sonuçta ürün daha çabuk biter.

Serumu özel bir uygulama tekniği var mı?

Serumu nemli cilde nemlendiriciden önce uygulayın. Nemlendiricinizi buzdolabında soğutun. Soğuk nemlendirici cilde uygulandığında, cilten kan çok kısa süre çekilecek ve vakum etkisiyle serumun içindeki yararlı içerikler daha çabuk emilecektir. Serumdan hemen sonra nemlendirici uygulayın.

Kremlerinizin Antiaging içerikli olması yaş alma sürecini yavaşlatacaktır. (C, E vitamini, Koemzim Q10 vb)

Göz çevresinin ince kırışıklarının derinleşmesini önlemek ve \'var olanların derinliklerini azaltmak\' için göz çevresi kremi aksatılmadan kullanılmalı.

Karma, iri gözenekli ve mat, solgun yüzeyli ciltler için: AHA'lı bakım ürünleri ölü tabakanın hızlı atılmasını ve yenilenmeyi desteklediğinden meyve asitli kremleri bakım rutinine alın.

Yaz kış SPF koruma kullanarak güneşin hızlı yaşlandırıcı ve leke yapan ışınlarından korunun.

Haftalık bakımla hem eskimiş tabakayı atın hem yenilenmeye yardımcı peeling ve maskelerle su dengesini sağlıklı tutun.

Sevgiler...

Önerilen Ürünler

15
42,50 ₺
Kuru ve olgun ciltler için
Kampanyalı
10
114,50 ₺ 229,00 ₺
Hassas ve kırışık göz çevresi için
42,50 ₺ 85,00 ₺
Sıkı ve pürüzsüz bir göz çevresi için
57,50 ₺ 115,00 ₺
Nemlendirici ve sıkılaştırıcı etkili cilt bakımı
75,63 ₺
Anti aging etkili C vitaminli gece kremi
115,00 ₺
Organik aloe vera özlü nemlendirici tonik
63,74 ₺
Antioksidan etkiye sahip C vitaminli krem
21,90 ₺
Arındırıcı ve nemlendirici cilt bakım peelingi
29,90 ₺
Arındırıcı ve nemlendirici cilt bakım peelingi
1
150,00 ₺
İpek proteinli, yenileyici temizleme köpüğü